Playlisty Akce
Reklama

M Leoš Mareš biografie

Biografie

Leoš Mareš se narodil 27. dubna 1976 v Berouně, kde studoval na Gymnáziu Joachima Barranda a poté pokračoval na ZČU v Chebu, studium ovšem nedokončil.

V roce 1998 začal moderovat Ranní show na české rádiové stanici Evropa 2 společně s Patrikem Hezuckým, s kterou tvoří nerozlučnou dvojici dodnes. Krom rádia se dostal k moderování pořadů jako Talentmania, Česko Slovenská Superstar, třetí řadu Česko hledá SuperStar, soutěž Big Brother, hitparádu Eso, X Factor, Hlas Česko Slovenska, či slavnostní vyhlášení ankety Český slavík a Ceny Anděl 2012 a 2014. V pořadu Česko Slovensko má talent nebo SuperStar 2020 usedl i do křesla porotce.

V roce 2001 si poprvé vyzkoušel úlohu rapera a vydal album Tři slova, které obsahuje pilotní singl Lži jsou jako déšť, který byl hitem mnoha rádií. Singl Svalnatec mu pro vystupování v kožichu doneslo přezdívku Pán kožichů. Odložil ho až v roce 2005.
O rok později přišla další deska, Minuty se vlečou se stejnojmenným singlem. Třetí deska, Nejlepší nápad se dočkalo duetu s Terezou Kerndlovou v písni Nejlepší nápad, který na dlouho ovládl česká rádia.

Ve filmu Jak básníci neztrácejí naději (2003) si poprvé vyzkoušel herectví, filmová kariéra pokračovala rolí v pokračování Jak básníci čekají na zázrak (2016). Rok 2017 mu přinesl hned role dvě - ve filmu Všechno nebo nic a spolu s Hezuckým v hudebním filmu Muzzikanti.

12. července 2008 se na zámku Jemniště oženil s dlouholetou přítelkyní Monikou Poslušnou, s kterou má dva syny - Jakuba a Matěje. Manželství bohužel nevydrželo a v roce 2018 se Leoš znovu oženil s přítelkyní Monikou Koblížkovou.

Roku 2017 se uskutečnil koncert ve Fóru Karlín, který byl nejdříve jmenován za "jediný" a Leoš ho zmínil i v písni ve spolupráci s Pavlem Calltou, Píšem si svůj sen. Po úspěchu byl první záměr přehodnocen a bylo uspořádáno několik dalších show, kde se největším úspěchem stala třikrát po sobě vyprodaná O2 aréna v roce 2018.

Ve stejném roce vydal předělanou verzi známého Gottova hitu Být stále mlád, kde sám Mistr nemůže chybět.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

24.11.2020 - 18:10 DevilDan přidal 2104 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.