Playlisty Akce
Reklama

L Lacuna Coil biografie

Biografie

V roce 1994 založili Andrea Ferro a basista Marco Coti Zelati Sleep of Right, ke které se přidali Raffaele Zagari a Michaelangelo Algardi. Společně nahráli píseň "Bleeding Souls" pro kompilaci Noise of Bolgia. Později byla požádána Cristina Scabbia, jestli by nepřidala zadní vokály, což vedlo k přejmenování kapely na Ethereal a podepsání smlouvy s Century Media na konci roku 1997. Poté došlo k poslední změně jména na Lacuna Coil.

V roce 1998 kapela vydala stejně pojmenované EP, po jehož vydání se vydali na turné s Moonspell. Spolu s druhým evropským turné vyšlo album In a Reverie, stejně tak byl přidán druhý kytarista Marco Biazzi. V roce 2000 se přidalo pěti trackové EP Half-Life, jejichž finální verze se objevily na druhém albu Unleashed Memories.

Průlomem se stalo až třetí deska Comalies a singl Heaven's a Lie, který se začal objevovat v médiích. Podobně úspěšný byl i druhý singl Swamped, který se objevil ve videohře Vampire: The Masquerade - Bloodlines a na soundtracku filmu Resident Evil: Apocalypse.

Začátkem roku 2006 kapela představila album Karmacode, které debutovalo na 28. místě žebříčku Billboard 200. Na podporu alba kapela vyjela nejen na své turné, ale objevila se i na festivalech jako Jägermeister Music Tour, The Hottest Chicks in Metal Tour 2007, Loudpark Festival '07.

V roce 2008 kapela připravila fanoušky na své páté album s arabskými prvky. To vyšlo 13. prosincem pod názvem Shallow Life a ve Spojených státech se stalo prvním albem, co se dostalo do top20. 17. října 2011 vyšel první singl dalšího alba Trip the Darkness, který byl následován deskou Dark Adrenaline.

V září 2013 se začalo pracovat na albu Broken Crown Halo spolu s producentem Jay Baumgardnerem. Vydání předskakovala online premiéra singlu Nothing Stands In Our Way. 14. února 2014 byl na Facebookových stránkách ohlášen odchod Cristiana "Pizza" Miglioreho a bubeníka Cristiana "Criz" Mozzatiho. Do kapely tak vstoupil Ryan Folden.

8. dubna 2016 kapela ohlásila singl :iThe House of Shame z alba Delirium. 9. prosince 2016 k němu přidala samostatný vánoční singl Naughty Christmas. 11. října 2019 vyšlo album Black Anima se singly Layers of Time a Reckless.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

08.11.2020 - 19:37 DevilDan přidal 2322 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.