Playlisty Akce
Reklama

K Kygo biografie

Biografie

Kyrre Gørvell-Dahll se narodil 11. září 1991 v Singapuru a vyrostl v Tønsbergu. Jeho matkou je Kjersti Gjerde, norská herečka, a otcem Lars Gørvell-Dahll, který pracoval v zahraničí v námořním průmyslu. Během svého dětství cestoval s rodinou po Japonsku, Brazílii, Keně a Egyptě. Ve věku šesti let se začal učit na piano, s čímž skončil v patnácti, kdy začal produkovat hudbu s Logic Studio a MIDI klávesami.

15. května 2013 vydal svůj první singl Epsilon pod nahrávací společností Ensis Records. Pokračoval vydáním Firestone 1. prosince 2014, ve kterém zazněl vokál Conrada Sewella. Poté co singl překročil 80 milionů zhlédnutí na Youtube, byl hudebník kontaktován Aviciim a Chrisem Martinem z Coldplay, aby zremixoval píseň Midnight.

V únoru 2015 se oficiálním trailerem pro Ultra Music Festival stala píseň ID, která byla později zapojena do soundtracku ke hře FIFA 16. 21. března vyšel singl Stole the Show, na kterém se podílel Parson James, čtvrtým singlem se stala Here for You s Ellou Henderson. O tři měsíce později přišel pátý singl Stay za norské produkce Williama Larsena a s hlasem Maty Noyes. Po vydání bylo oznámeno světové turné na podporu nadcházejícího debutového alba.

Debutová deska Cloud Nine vyšla 13. května 2016, kterou podpořily další úspěšné singly - Fragile s Labrinthem a Raging ve spolupráci s kapelou Kodaline. 17. srpna 2017 byla ohlášena nová značka módního a relaxačního oblečení Kygo Life, která je dostupná v Kanadě, Spojených státech a Evropě.

16. února 2017 vyšla spolupráce se Selenou Gomez, It ain't Me, kterou původně umělci ohlásili skrze Instagram. Píseň vyšla na EP Stargazing, druhým singlem z desky se stala kolaborace s Ellie Goulding, First Time. 15. září 2017 Kygo zremixoval "You're The Best Thing About Me" od U2.

19. října 2017 ohlásil umělec příchod druhého alba
Kids in Love, které vyšlo 3. listopadu. Stejnojmenný singl Kids in Love vyšel 20. října. Krátce po vydání alba bylo ohlášeno Kids in Love Tour. Začátkem dalšího roku vyšel singl Remind Me to Forget s americkým zpěvákem Miguelem. 24. ledna 2018 se přidala píseň Stranger Things s kapelou OneRepublic.

V červnu 2018 vyšla kolaborace s Imagine Dragons,
Born To Be Yours. 21. září debutovala spolupráce se Sandro Cavazzou v písni Happy Now během iHeartRadio Music Festival. 19. dubna 2019 se podílel společně s Ritou Orou na soundtracku k filmu Detective Pikachu písní Carry On.

23. května 2019 přišel singl
Not OK s Chelsea Cutler a 14. června vydal Kygo svou první norskou písničku Kem kan eg ringe a 28. června vydal remix písně Higher Love od Whitney Houston, která se stala jedničkou v Dance Club Songs chart časopisu Billboard.

29. května 2020 Kygo vydal své třetí album
Golden Hour se singlem Like It Is ve spolupráci s Zarou Larsson a Tygou. 2. dubna vydal I'll Wait se Sashou Sloan. Pilotním singlem se ovšem stala znovu spolupráce s OneRepublic Lose Somebody. Na léto 2020 si poté připravil remix písně What's Love Got to Do with It od Tiny Turner.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.10.2020 - 18:35 DevilDan přidal 3174 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.