Playlisty Akce
Reklama

K Karel Kryl fanklub

Pokud chceš k tomuto fanklubu psát vzkazy a komentáře, tak se musíš stát fanouškem.

SallyZonja   (7.12.2016)

Hezký den a chci říci, ze je mi velikou cti se stát fanouškem pana Karla Kryla. Bohužel již řadu let není s námi, ale ono, jak se to vlastně vezme - vždyť stále je!!! Jeho písně, texty a poezie je nadcasova a naprosto platí především na ty pány tam ,,NAD NAMI''. Straší je i po své smrti. Vůbec nerozumím tomu, když máme tu demokracii - proč nikde v radiich a tv a na různých pochybných srazech, zrovna třeba tuhle pisen DEMOKRACIE ROZKVETA není možné slyšet. TO JE ALE SVOBODA. Vážený pane Kryle žijete dále v našich srdcích - srdcích pravých vlastenců této země. Děkujeme a ja děkuji každému novému fandovi pana Kryla za členství.

Fotka
Bobosokol   (15.10.2016)

Ahoj všem-jupí,konečně jsem se odhodlala a jsem také fanda :)))-přátelé.je mi 50 a dětí mám kopu,no K.K. mají nejraději jen ty moje nejmladší..ale jsou 3-8,12 a 19..tak jsme vlastně 4 další:).Chci poděkovat všem náctiletým,že se zajímáte-Děkuji z celého srdce.Neznala jsem K.K. osobně,ale i tak mi byl vždy strašně blízký,hodně dlouho jsem o něm nevěděla víc,než že je zakázaný...:) no to jistě,on zpíval o bolavých místech ve společnosti-ať před r.89 nebo po něm.Jeho zahubilo spíš to po. Prosím,naslouchejte-měl i krásné básně-také k dobovým bolestem,krásné,ironie se snoubí s ubohou pravdou..kdo chce slyšet,co říká,uslyší.. Tak všem DĚKUJI :)

luludor   (14.6.2016)

Také je mi 13. Poslouchám Karla Kryla, Martu Kubišovou, Hanu Hegerovou a další podobné interprety. Moji vrstevníci se mi za to smějí ( asi nejsem dost "cool" ). Dříve jsem z toho byla smutná, ale teď už je mi to jedno, budu si poslouchat co chci, i kdyby si o mně mysleli kdoví co. Stále lepší než většina dnešních " zpěváků " co jen sprostě nadávají do mikrofonu, s textem i zpěvem o ničem.

HapkuvHavran   (26.6.2016)

Asi by mě takoví lidé neměli udivovat, ale... Asi jsem tak obklopen modernou, že mě prostě pokaždé dostane, když čtu něco takového. Zahřeje u srdce že nejste jediní, kteří milují tyhle staré věci. Pro mě je tohle prostě kvalitní hudba a lyrika. Věci, co miluju. Jsem Martin. Je mi 14 let. A Karel Kryl je pro mě jedním z nejcennějších umělců co kdy žili.

Emmee03   (24.10.2015)

Hodně lidem to asi přijde divné, protože dnešní mládež se poutá hlavně na zahraniční tvorbu a to tu nejnovější a pokud jde o Česko, poslouchají známé a populární ale jen ty nové. Je mi třináct let a Kryla a spoustu dalších českých interpretů poslouchám a miluji od svých pěti nebo šesti let. Obćas na jejich opravdovou krásu zaostřím v různých obdobích života, vždy mi ale přijdou lepší, než nejnovější album Oné Direction a co nového nazpívala Slza. Nikoho za to neodsuzuji, ale mé nejoblíbenější jsou vždy základem někde tady. Někdo, kdo umřel, aniž bych si toho byla vědoma, někdo, kdo žije, ale zpíval už tehdy. Nejmilejší Anděl, Lásko, Bratříčku zavírej vrátka. Nebyla jsem tu, abych to prožila a v písních se vrátím do tehdy. Málo dětí mého věku, málo, které chtějí chápat.

Alik0007   (25.10.2015)

like

Fotka
Radek66   (22.12.2015)

mě je 19 a poslouchám jenom staré písničky(60.až90.léta) a Karel kryl je jeden z mích nejoblíbenějších zpěváků

Basnici_noci   (22.2.2016)

Take je mi trinact a posloucham hlavne ceskou hudbu zakazanou komunisty. Miluju K. Kryla, PPU, DG307 a dalsi uzasne kapely. Vetsina lidi me kvuli tomu povazuje za cvoka. Je nas sice malo, ale dokazeme ocenit (a pochopit) krasu a nevadi nam jit proti proudu. Jsem rada, ze nejsem sama ;). Like

Niama   (14.6.2016)

Dobrá hudba, působivé texty, akorát se u toho musí myslet a to dost lidí jaksi "nebaví"

Basnici_noci   (11.6.2015)

Docela me udivilo, kdyz jsem se kamaradky zeptala, jestli zna pisen Morituri te salutant a odpovedela: „Jó, to je takova ta pisen od landy, zejo?” Kdyz jsem se ji ale zeptala na K. Kryla, nevedela, kdo to je a ze ty pisne, co posloucha jsou vlastne jeho...

PrincCvok   (11.6.2015)

To jsou ti nevzděláni. :-)

Highlander   (11.6.2015)

No, neviděl bych to tak černě... respektive já Kryla taky poznal takhle 'přes' Landu. Holt Landa je aktuálnější, snadněji se 'k němu' člověk dostane.
Nicméně je dobře, že Landa Krylovi písně zviditelnil. I když je fakt, že později jsme se k němu dostali i v hudební výchově... ale to je škola, z té si děti moc neodnesou :) Otázka je, jestli chtěl zavzpomínat na Kryla, nebo se jen zviditelnit. Ale ve výsledku je to jedno, Kryl je prostě skvělý. :)

gary7   (12.6.2015)

je to smutné že lidi si vzpomenou že to hodně přehrával Landa každý by měl vědět že Kryl byl neuvěřitelná osobnost a pravý čechoslovák !!!!!!

Fotka
X-Bondy   (9.1.2015)

Zdaleka ne, jen je asi společně s Bratříčkem a Morituri jeho nejobehranější a nejvíce zneužitou písní.

susan220   (28.12.2014)

nejlepší je anděl

Fotka
Jaroslavk   (21.11.2014)

Hrával se hodně po revoluci. Časem však viděl, kterým směrem se náš stát ubírá, a začal psát písně, které se již revolucionářům nehodili. Proto se již nehrával. Byl využit pro revoluci. Nesouhlasil s porevolučním vývojem.

Fotka
X-Bondy   (23.10.2014)

Zdravím všechny. Tak jsem se sem čerstvě zaregistroval i když Kryla znám (bohužel ne osobně) už z dob před "revolucí", kdy nám jeho písně zpívali naši vedoucí na "pionýrském" táboře. Pro mne je pan Karel Kryl jedním z největších českých básníků.
Ohledně přezpívání jeho věcí Danielem Landou musím konstatovat, že jsem byl hodně proti. Ano, sice je dobře, šířit Krylovy myšlenky mezi lid, ale bohužel Landa vše postavil pouze na nacionalismu Krylových textů jejž sice obsahují, ale v žádném případě to není jejich jediná a hlavní myšlenka. Již dříve, když Krylovy písně nazpíval Jarek Nohavica byl jsem spíše proti. Pominu-li Nohavicovo chování, a neustálé zapírání (i když jeho podraz na Krylovi ohledně půjčení klíčů od bytu a následné nahlášení dané skutečnosti orgánům StB je nepopiratelný fakt), vadilo mi hlavně to, že Nohavicovy verze Krylových písní byly postaveny hlavně na příjemné, melodické kytaře. Kdežto Karel Kryl je hlavně Básník s kytarou u něhož většinou syrová kytara texty podtrhuje. I když nutno říci, že postupem doby od Karlových hudebních počátků na střední škole v Bechyni se i on, jako muzikant a kytarista, značně vyvinul.
Každopádně je škoda, že se jeho písně nehrají v našich rádiích častěji. Občas sice někde zazní Anděl, Bratříček či Morituri te salutant ale Kryl měl a stále má plno jiných a mnohdy i lepších textů. Občas to dokonce vypadá tak, že je Karel opět zakázán. Tuším, že ve zpěvníku "Písně Karla Kryla od A do Ž" z roku 1995 je vypsána jeho kompletní diskografie i se zatím plánovanými tituly. Zajímavé je, že je zde ohlášeno i album "Jedůfky" na rok 1996, a na něm písně "Demokracie" a " Čarnogurské tanky", které ovšem na albu po jeho vyjití vůbec nebyly. Že by zásah politické cenzury i po roce 1989? Pravda je, že Kryl psal písně i po revoluci a rozhodně si nebral žádné servítky (viz. Holáryjo, Demokracie, Idyla atd.). Ale nepamatuji si, že bych takovéto písně slyšel někdy hrát v rádiu. Prostě a jednoduše, Pan Karel Kryl se naší porevoluční politické scéně hodil pouze jako symbol boje proti komunismu a né proti hlouposti, despotismu a čechům tak blízkého defétismu kterým skutečně byl. On sám měl dokonce po roce 89´do jisté míry politické ambice, ale jak on sam uvádí, bylo mu řečeno "Karle, jdi mezi lidi a zpívej." A tak šel.....
...a necelých 5 let nato zemřel. Věřím že se na jeho odchodu značně podílel smutek a rozčarování nad tím co se zde začalo pomalu dít a děje se dodnes.

Fotka
Samuel007   (12.10.2014)

Nenahraditelný

Fotka
lesmistr   (12.5.2014)

plne souhlasim tady s kolegyni ze karel mel opravdu svou impozantni miru a byl to opravdu pan zpevak a jeho texty mely jisty smysl dsiky svému povolani jsme se měli moznost v roce 1993 potkat osobne na 1 hotelu kde prisel na navstevu a ja osobne jsem jej hned po prevrate tehdy ještě na ucnaku kdy jsem byl v prvaku si zamiloval jeho pisne tak v podstate to byl a pro me osobne je hrdina a pan zpevak od roku 1990 co jsem mel tu moznost jej poprvé slyset a pak se s nim i osobne setkat

shimas   (12.5.2014)

Súhlasím, že to bol veľký človek. Básnik s gitarou, jeho texty dávali zmysel, nie ako niektoré od súčastných \"umelcov\".
Čo hrozné mu robí OSA (mám pocit, že český ekvivalent slovenskej SOZA).

shimas   (12.5.2014)

Tá posledná veta bola otázka. Čo mu robia?

wasabik2223   (11.5.2014)

Podle mého (a věřím, že nejsem jediná) je podle mě Karel jedním z největších Čechů! Jeho texty jsou plné jinotajů a dokáže je pochopit jen ten, kdo je opravdu chápat chce. Opravdu nechápu OSA a její přístup ke Karlovi, je to neuvěřitelné! Já osobně se snažím dnešní společnost upozornit na to kdo vlastně byl Karel Kryl a co dokázal. Udivuje mě, že někdo tohohle úžasného člověka uráží a různě poškozuje jeho osobu! Pro mě je to velký hrdina!!!

koteska   (3.3.2014)

dnes je to přesně 20 let co nás opustil ale jeho písničky platí pořád a platit budou

tykeww   (3.3.2014)

Ať odpočívá v pokoji..

shimas   (4.3.2014)

Nuž čo už...

Fotka
Stormwitch1   (31.12.2013)

Mněl jsem tu čest vydět ho naživo.........

Zakl1nac   (31.12.2013)

pevně doufám, že ta pravopisná zvěrstva jsou pouze vědomá recese

Losgann   (7.1.2014)

Tak to Vám zavidim :)

wasabik2223   (11.5.2014)

Dala bych cokoliv za to, abych ho také mohla vidět naživo...

Basnici_noci   (11.6.2015)

Dala bych cokoliv za to, videt K. Kryla nebo Mejlu Hlavsu nazivo, ale bohuzel jsem se narodila az po jejich smrti...

Zakl1nac   (29.8.2013)

Měli by ho víc hrát v rádiu, třeba by se někteří lidé rozvzpomněli a rudí bratři by ztratili těch 15%, co podle průzkumů mají. Tahle česká amnézie mě děsí...

tykeww   (29.8.2013)

Což o to, já někdy nějakou tu píseň zaslechnu, jde spíš o to, že lidé nechápou, o čem ta píseň skutečně je.

Highlander   (30.8.2013)

A ta modrá je lepší v čem? :) Ale nechci tady rozpoutávat flame, Karel Kryl má prostě perfektní texty a hotovo, víc tu není potřeba řešit.

Kramalka   (1.9.2013)

Amnézie spočívá v masívní a cílené masáži lidí, co jim skočili na in a cool a trendy, spotřební způsob života, abychom si pustili frekvenci 1 a Evropu 2 a Novinky atd. a naprosto zpitoměli:(..na co mají lidi inernet, je to zdroj informací, jen chtít najít...přestat se zpitomovat a začít myslet vlastním mozkem, ale půjde to ztuha, jak se zdá..

shimas   (4.3.2014)

Počul si už v priemernom ("modernom") rádiu dobrú pesničku? (ak nerátam Klusa, sem tam nejaké WT, prípadne omyl...)

Basnici_noci   (11.6.2015)

To meli, ty-slusne receno-pochybne pociny jako Klus, Mandrage atp. se nedaji poslouchat...

zanzara   (29.8.2013)

Bravo! Vzkáz poslál jsem už jínym znamým - je to tady skvěly potom, co všechno zmizelo...Asi to tady u nas nepřidavát jako videa, aby OSA na to nepřišla? Nevím jak to jejích patrání funguje...

Kramalka   (1.9.2013)

Dík:) tohle sdílení je supr..archivuji:)

riam172   (4.8.2013)

Nevíte, proč byla odstraněna většina Krylových videí z youtube?

1 2 3 Další
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.