Playlisty Akce
Reklama

S Kamil Střihavka biografie

Biografie

Kamil Střihavka se narodil 20. ledna 1965 v Oseku u Teplic.

V roce 1983 dokončil střední školu elektrotechnickou ve Varnsdorfu, už v té době se věnoval muzice a za doprovodu kytary a foukací harmoniky vystupoval po barech. V roce 1986 se přidal k teplické power metalové skupině Motorband, kterou opustil v roce 1990 poté, co zjistil, že power metal není styl, jemuž by se chtěl nadále věnovat. Život mu tou dobou zkomplikovalo závažné onemocnění hlasivek, které ohrozilo budoucí hudební kariéru zpěváka. Po řadě různých zaměstnání a hledání cesty dál hlasivky přemluvil k fungování v roce 1992.

V roce 1992 účinkoval v triu BSP (Balage, Střihavka, Pavlíček), které jeho jméno zapsalo do podvědomí posluchačů hlavně díky písni I Don‘t Know. Mimo ní vydalo trio dvě alba a především vydal známý hit Země vzdálená (1994). Ve stejném roce začal získávat zkušenosti na poli muzikálu a přijal roli Ježíše v české adaptaci rockové opery Jesus Christ Superstar, se kterou odehrál v pražském divadle Spirála 1.288 repríz.

V roce 1995 představil album s již dříve zamýšleným projektem No Guitars! ve spolupráci se Zdeňkem Mazačem. V roce 1998 projekt vydal druhou desku No Guitars…?, po následném koncertování byl projekt v roce 2000 rozpuštěn pro "únavu materiálu".

Kamila tou dobou vyčerpal maratón angažmá v Ježíšovi v kombinaci s koncertováním jak s No Guitars tak BSP, společně se závodnickou vášní za volantem vozu Ford Fiesta Cupu. Po pauze na nabrání sil vydal 15. dubna 2002 debutovou desku Woo-doo!, s kterým na podzim roku 2004 vyjel na koncertní šňůru po republice. V roce 2008 přišla druhá sólová deska 365, pod kterou je podepsaný jako Kamil Střihavka & Leaders!.

Kromě koncertování a psaní písní zůstal věrný muzikálu, od roku 2010 vystupuje v Hudebním divadle Karlín v Jesus Christ Superstar, je členem RockOpery Praha, v roce 2015 se vstoupil do rockové opery Faust. Bylo ho možné vidět v muzikálech Kapka medu pro Verunku, Johanka z Arku a Robin Hood. Sám napsal divadelní hru Tolik hlav, pro jejíž uvedení založil Divadelní společnost Kamila Střihavky.

Širokost Kamilova žánrového záběru dokazuje účast na experimentálním audio projektu Pavla Vindušky Zima nebo podílení se na hudbě k filmům - Samota pro film Kajínek (2010) - nebo pohádkám, A pohádky je konec, která vznikla pro pohádku Nesmrtelná teta. Obě písně jsou spolupráci s přední českou zpěvačkou Lucií Bílou.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

13.08.2020 - 01:35 DevilDan přidal 2466 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.