Kecárna Playlisty

T Justin Timberlake Zajímavosti

justin-timberlake-26075.jpg
Zajímavosti

zajímavosti

Justin Timberlake má 868 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Do povědomí posluchačů se dostal coby člen světoznámé chlapecké skupiny 'N Sync. V roce 2002 vydal své první sólové album nazvané Justified, kterého se celosvětově prodalo více než 7 milionu kopií.  (DevilDan)
 • Narodil se v Memphisu rodičům Randallovi Timberlakovi a Lynn Bommarové, ale dětství prožil v malém městě ve státě Tennessee Millingtonu. Jeho děda byl baptistický kněz. Jeho rodiče se rozvedli. Matka později založila firmu s názvem JustinTime Entertainment. Otec, dříve bankovní úředník, se stal ředitelem sboru v baptistickém kostele. (DevilDan)
 • Ve svých jedenácti letech soutěžil v televizní show Star Search, kde pod jménem Justin Randall zpíval country písně. V letech 1993 a 1994 účinkoval v pořadu The Mickey Mouse Club, ve kterém se seznámil se svým budoucím kolegou, jímž byl Joshua Scott "JC" Chasez, se svojí budoucí láskou a zpěvačkou Britney Spears, hercem a kamarádem Ryan Goslingem a zpěvačkou Christina Aguilera. (DevilDan)
 • V létě 2007 založil svou vlastní nahrávací společnost Tennman Records. (DevilDan)
 • Na 56. předávání hudebních cen Grammy, konaném v lednu 2014, získal tři ocenění, a to za nejlepší rap/zpěv píseň ("Holy Grail" (od Jay-Z)), nejlepší R&B píseň ("Pusher Love Girl") a nejlepší videoklip ("Suit & Tie").[8] V roce 2014 se produkčně i zpěvem podílel na úspěšném posmrtně vydaném singlu Michaela Jacksona "Love Never Felt So Good" z alba Xscape. (DevilDan)
 • Kromě hudební produkce se podílel (např. dabing) na výrobě více než desítky filmů. Do hlavní role byl obsazen ve filmu Edison Force z roku 2005, kde ztělesnil pisálka z komunitních novin, postupně se dostávajího k odhalení organizovaného zločinu zvláštní policejní jednotky. (DevilDan)
 • Svůj herecký debut si odbyl roku 2000 ve filmu Longshot (Přesný zásah). Téhož roku hrál i v komedii Model Behavior (Změna je život). Další role přišly až po pěti letech. Například hrál v thrilleru Edison (Mimo zákon), Southland Tales (Apokalypsa), Alpha Dog, The Love Guru (Guru lásky) či The Open Road. (DevilDan)
 • Mezi komerčně nejúspěšnější filmy ve kterých hrál patří snímky The Social Network, Bad Teacher (Zkažená úča), Friends with Benefits (Kamarád taky rád) a In Time (Vyměřený čas). Úspěšnými byly i animované snímky jejichž postávám propůjčil hlas, jako ve filmech Shrek the Third (Shrek Třetí) a Yogi Bear (Méďa Béďa). Od roku 2012 si zahrál ve filmech Trouble with the Curve (Zpátky ve hře), Runner, Runner (Hra na hraně) a Inside Llewyn Davis. (DevilDan)
 • V letech 1999 až 2002 měl vztah s popovou zpěvačkou Britney Spears. Znali se už od dětských let z televizního pořadu, ve kterém spolu účinkovali například i s Christinou Aguilerou. Po tvrdém rozchodu (nejspíše nevěra ze strany Britney) napsal píseň Cry Me A Rivers  (DevilDan)
 • Poté měl čtyři roky trvající vztah s herečkou Cameron Diaz, pár se ale v prosinci 2006 rozešel. (DevilDan)
 • Jeho novou partnerkou se stala herečka Jessica Biel, se kterou se 19. října 2012 v jižní Itálii oženil.  (DevilDan)
 • Také se čile věnuje charitě, a to již od dob v 'N Sync. Od roku 2001 spravuje nadaci Justin Timberlake Foundation, která původně podporovala hudební výchovu na školách, ale dnes má širší záběr. Roku 2007 věnoval sto tisíc amerických dolarů organizaci Wildlife Warriors, kterou vede Steve Irwin. Stejnou sumu věnoval roku 2008 Memphiskému Rock 'n' Soul muzeu, a také nadaci Memphis Music Foundation. (DevilDan)
 • Roku 2007 asociace PGA Tour oznámila, že je Timberlake profesionálním golfistou s handicapem 6. Poprvé hrál roku 2008 na turnaji v Las Vegas. Ukázalo se, že šlo o charitativní akci a turnaj dostal nové jméno Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open. Turnaj vynesl devět milionů dolarů. (DevilDan)

Cry Me a River

 • Oficiální klip je o jakési pomstě Justina Timberlakea zpěvačce Britney Spears, jeho exmilence (jejich rozchod byl tvrdý). Objevuje se v něm dokonce jejich vzájemná fotka, když jí vykopne do kamery. (Catamurloc)
 • Text písně je pravděpodobně o rozchodu Justina s Britney Spears. Píseň obdržela v roce 2004 prestižní cenu Grammy v kategorii Nejlepší mužská píseň. O tuto píseň se vedly i vleklé spory mezi Timbalandem a Scottem Strorchem, který prohlašoval, že ústřední melodie písně pochází z jeho tvorby.. (Louis16)

I´m Lovin It

 • I'm Lovin' It (Miluji to) je píseň od Justina Timberlakea, který vyšel za účelem propagace řetězce McDonald's. Píseň nevyšla na žádné desce, sloužila pouze k reklamním účelům. Remix písně obstaral Snoop Dogg, se kterým natočil i další singl Signs.. (Louis16)

Let The Groove Get In

 • Justin: ,,Řekl jsem si, že když Pink Floyd a Queenn dělají 10 minutové písničky, proč já taky ne?'' (Lenin606)

Like I Love You

 • Like I Love You (Jak tě miluji) je první singl Justina Timberlakea. Píseň se objevila na jeho debutové desce Justified. Píseň produkovalo duo [The Neptunes]. Ve Spojených státech se dostala nejvýše na jedenácté místo. Ve Velké Británii skončila těsně pod vrcholem a v hitparádě strávila celých šestnáct týdnů. Zajímavostí je, že jedním z tanečníků ve videoklipu je i Kevin Federline, který se po Justinu Timberlakeovi začal objevovat po boku Britney Spears.. (Louis16)

Mirrors

 • Klip je věnovaný Justinovým prarodičům.  (hanbor)
 • Jedná se o předlouhou baladu, ve které se vyznává z lásky ke své ženě, kterou označuje za svou druhou polovičku. V textu písně vzpomíná i na dočasný rozchod právě s Jessicou Biel, po kterém se znovu dali dohromady a krátce na to vzali... (cistastoka)

Montana

 • Justin řekl že tato píseň je o jeho ženě Jessice Biel, v Montaně ji totiž požádal o ruku (Gigi407)

My Love

 • My Love (Má láska) je singl, který napsal Justin Timberlake, Timbaland, T.I. a Nate Hills. Píseň vyšla jako druhý singl z alba FutureSex/LoveSounds. Singl vyhrál cenu Grammy za rok 2007 v kategorii Nejlepší rapová spolupráce.. (Louis16)

Rock Your Body

 • Rock Your Body (Hýbej tvým tělem) je třetí singl Justina Timberlakea z debutového alba Justified. Singl vyšel v roce 2003 a dostal se na páté místo Billboard Hot 100. Nejlepšího umístění se singl dočkal v Austrálii, kde byl dokonce na vrcholu tamější hitparády. Na Evropském kontinentu se také Rock Your Body stalo nejprodávanějším a nejhranějším singlem. (Louis16)

Say Something (feat. Chris Stapleton)

 • Video si vzala pod palec tvůrčí skupina La Blogothèque a po celkem komplikovaných klipech je "Say Something" snímek celkem prostý, natočený na jeden dlouhý záběr v opuštěné budově.  (DevilDan)

Señorita

 • Základní hudební linka písně je inspirována písní Thriller od Michaela Jacksona. Během americké show Saturday Night Live zazpíval právě tuto píseň, ale ačkoli měl před sebou klávesy, zvuk písně zněl z playbacku, čímž později v show Timberlake prohlásil, že si připadal jak loutka. Píseň zazpíval i během udílení cen Grammy Award v roce 2004, tentokrát naživo a dokonce s jazzovým orchestrem.. (Louis16)

SexyBack

 • SexyBack píseň, kterou mají na svědomí Justin Timberlake a Timbaland. SexyBack je pilotní singl z alba FutureSex/LoveSounds. Singl obdržel i cenu Grammy za nejlepší taneční nahrávku. Tato píseň je prozatím nejúspěšnější v kariéře Justina Timberlakea. SexyBack se stal také nejdéle kralujícím číslem jedna v Billboard Hot 100 za rok 2006, na špici žebříčku pobyl celých sedm týdnů.. (Louis16)

Until the End of Time

 • Píseň se objevila ve filmu Step Up 2 the Streets z roku 2008. (DevilDan)

What Goes Around... Comes Around

 • Justin: ,,Slova tekla ven. Je to ze zážitku, který měl můj nejlepší kamarád.'' (Lenin606)

Work It feat. Nelly Furtado

 • Work It (Uvolnit) je singl rappera Nellyho, se kterým mu vypomohl americký zpěvák Justin Timberlake. Singl vyšel v roce 2003 a pocházel z alba Nellyville. O remix písně se postaral producent Scott Storch. V klipu písně se objevují oba hudebníci na tenisovém hřišti spolu s děvčaty z Playboye.. (Louis16)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.