Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

B Justin Bieber biografie

Biografie

Justin Bieber (prostředním jménem Drew) je kanadský zpěvák, proslavený díky portálu YouTube, kde ho objevil jeho tehdy budoucí manažer Scooter Braun.

Justin přichází na svět 1. března 1994 v kanadském Stratfordu.

Ve dvanácti letech se účastní pěvecké soutěže v rodném Stratfordu, ve které sice nevítězí, ale odnáší si 2. místo. Již v té době ovládá hru na bicí, klavír, kytaru a trubku.

Příbuzní chtějí Justinovi hudební pokroky vidět, a tak jeho matka dostává nápad natáčet a umisťovat jeho videa na server YouTube. Jedná se o cover verze písní, jeho oblíbenců. Například jde o písně Ushera, Stevie Wondera, J. Timberlaka či Michaela Jacksona.

Když se na webu objevuje Bieberova verze písně "With You" od Chrise Browna, dokonce mu Brown osobně telefonuje, aby mu vyjádřil chválu k jeho bezchybnému výkonu.

Videa Justina Biebera jsou stále populárnější, a je tedy otázkou času, kdy si ho všimne někdo z hudební branže. Jednoho dne se tak stává a Scooter Brown zve Justina do Atlanty, kde ho představuje Usherovi a následně ho nechá zazpívat. Vzniká tak smlouva Justina Biebera s nahrávací společností Island Records (podepsáno v říjnu 2008). Ve stejné době mu byla nabídnuta i smlouva s Justinem Timberlakem, ale nakonec zůstal u smlouvy s Usherem.

Začíná se s přípravami na Justinovo debutové album. Jeho prvním singlem se stává píseň "One Time", na kterou je i natočen videoklip, ve kterém se objevuje sám Usher. V kanadském žebříčku Canadian Hot 100 se píseň dostává na dvanáctou pozici a na 21. místo v žebříčku Billboard Hot 100. S písní vystupuje Justin Bieber na MTV VMA 2009, a v Německém Dome. Za prodej tohoto singlu získává v Kanadě platinovou a v USA zlatou desku.

Druhým nasazeným singlem je "One Less Lonely Girl". Píseň je rovněž úspěšná a v žebříčcích si vede dokonce ještě o něco lépe. Ještě následují dva singly, a poté již samotné album. To nese název My World (Můj svět) a do světa vchází 17. listopadu 2009. Na podporu alba vyjíždí Bieber na malé turné s pěti zastávkami po Kanadě. Dále se objevuje jako předskokan na turné Taylor Swift. Stává se tak populární podobně jako Miley Cyrus (Hannah Montana) a osobně se setkává s americkým prezidentem Obamou.

Na jaře 2010 vychází druhé album, s názvem My World 2.0, jehož předzvěstí je singl "Baby", na kterém spolupracuje s rapperem Ludacrisem. Tentýž rok ještě vychází akustická verze jeho písní - album My World Acoustic. Ačkoliv je mu teprve 16 let, vydává svou autobiografickou knihu s názvem "My Story: First Step 2 Forever " (v překladu "Můj příběh: První krok k nesmrtelnosti").

Na duben 2011 je v Česku plánována premiéra filmu Never Say Never, který bude pojednávat o jeho životě.

19. června 2012 vydává album Believe. A během roku 2013 pracuje na dalším filmu " Justin Bieber's Believe"

Biografii zpracoval Daniel Fiala

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.