Playlisty Akce
Reklama

S Jesse Jo Stark biografie

jesse-jo-stark-646859-w200.jpg
Biografie

biografie

Jesse Jo Stark má 2 fanoušky

Biografie

Jesse Jo Stark se narodila 4. dubna 1991 v Los Angeles matce Laurie Lynn Stark a otci Richardovi Starkovi, zakladateli luxusní značky Chrome Hearts, která se specializuje na zlaté, stříbrné i diamantové doplňky, optiku, kožené výrobky, oděvy i nábytek. Sama Jesse Jo je módní návrhářkou, založila značku s názvem Deadly Doll. Jesse Jo má také dva sourozence – bratra Kristiana Jacka a sestru Frankie Belle. Od dětství se přátelí s modelkou Bellou Hadid a její kmotrou je ikona Cher. Od jara 2021 je ve vztahu se zpěvákem YUNGBLUDEM.

Oficiálně svou hudební kariéru započala v roce 2017, kdy vydala svůj debutový singl Driftwood skrz svou vlastní nahrávací společnost Sugar Jones Music. Nechtěla se totiž nechat omezovat. Již v roce 2014 ale nahrála píseň Down Your Drain, na které pracovala s bývalým kytaristou Sex Pistols – Stevem Jonesem. Svůj další singl April Flowers vydala po pár měsících. Singl Deadly Doll jí pomohl napsat Chris Garcia, který spolupracuje i např. s Lanou Del Rey nebo Demi Lovato.

V dubnu 2018 vydala zpěvačka singl Fire of Love. Oficiální videoklip k písni režírovala sestra Lany Del Rey, fotografka Chuck Grant. V červnu se vydala Jesse Jo na turné se Sunflower Bean. Projela s nimi Texas, Kalifornii a Arizonu. Své debutové EP s názvem Dandelion vydala Jesse Jo začátkem srpna 2018. K němu postupně zveřejňovala celou sérii videoklipů režírovaných Connorem Ellmannem ze svých živých vystoupení. V září pak vydala dva singly: Wish I Was Dead a Rot Away. V listopadu zveřejnila svůj zatím nejúspěšnější singl Mystery. V prosinci si zahrála na své první vlastní show v Londýně.

Ještě v roce 2019 podepsala smlouvu s nahrávací společností We Are Hear a vydala singl Lady Bird. V červnu 2020 hrála ve videoklipu k písni strawberry lipstick zpěváka YUNGBLUDA. Následovalo vydání singlu Tangerine v srpnu. Na konci září vydala cover písně Angel from Montgomery (pocta country zpěvákovi Johnovi Prineovi) a singl Die Young. Cover singlu vyfotil na Polaroid sám YUNGBLUD.

Hudební styl Jesse Jo Stark je inspirovaný sedmdesátkovým rock’n’rollem, klasickým country, éterickým popem a občas může připomínat mix mezi styly Mazzy Star, Fleetwood Mac a Leeho Hazlewooda. Retro nádech doplňují i komiksové covery jejích singlů.

Zpracoval: TightInSilk;
Historie úprav

06.08.2021 - 15:07 TightInSilk ubral -5 znaků
06.08.2021 - 12:38 TightInSilk přidal 2363 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.