Playlisty Akce
Reklama

G Jess Glynne biografie

Biografie

Jessica Hannah Glynne se narodila 20. října 1989 v Hampstead, ale vyrůstala v Muswell Hill v židovské rodině. Její otec, Laurence Glynne, je realitní agent a matka, Alexandra (rozená Ingram), pracovala pro A&R. Původně se rodina jmenovala Goldstein, ale Jessin dědeček si jméno změnil na Glynne.

Když jí bylo patnáct let, přihlásila se do hudební soutěže The X Factor, kde se pro nesouhlas s producenty nedostala konkurzem dál. Na vysoké škole ve východním Londýně absolvovala kurz Access to Music, kde se setkala s budoucí spolutextařkou Jin Jin a producentem Bless Beats. Jedna ze společných kompozic zaujala Black Butter Records, s kterou Jess podepsala smlouvu. V srpnu 2013 podepsala kontrakt u Atlantic Records.

V roce 2013 ji producent deep housu Route 94 přizval ke spolupráci na písní My Love, který v únoru 2014 vyšel jako singl a v britském singlovém žebříčku atakoval první příčku. Úspěch písně ji vysloužil nabídku spolupráce s Clean Bandit, který s ní nahráli Rather Be, který se dočkal titul nejstreamovanější písně roku 2014.

V červenci 2014 přišla zpěvačka se sólovou písní Right Here. Následovala účast na několika festivalech včetně Bestival, Glastonbury, Lovebox, V Festival a Wireless. Od října 2014 koncertovala po Británii a napsala písní pro řadu svých kolegů včetně Iggy Azalei, Little Mix, MO, Rity Ory, Rudimental a Tinie Tempaha. V listopadu 2014 se znovu spojila s Clean Bandit a vznikla Real Love.

Druhým sólovým singlem se stala píseň Hold My Hand, která přišla na svět v březnu 2015. V létě nahrála Not Letting Go s rapperem Tinie Tempahem a podstoupila operaci hlasivek, která stála za zrušení několika živých vystoupení.

Průlomem se stala debutová deska I Cry When I Laugh vydaná 21. srpna 2015 se singlem Don't Be So Hard on Yourself dosahujícím na první místa hitparád. V říjnu se objevila na televizních obrazovkách jako host v 15. řadě hudební soutěže The X Factor. Ve stejný měsíc představila dokument časopisu Vice, The Brit Invasion, který mapuje vzestup EDM a britské taneční hudby ve Státech. V listopadu vyšel singl Take Me Home v rámci oficiální charity Children in Need 2015 a odstartovala turné Take Me Home Tour.

Od října 2016 se začalo mluvit o práci na druhé desce, na níž se měla podílet velká jména jako Ed Sheeran. Jedním z prvních výsledků byla nahrávka Woman Like Me, která se později dostala na album dívčí kapely Little Mix. V lednu 2018 se Jess spojila s kolegy Macklemorem, Danem Caplenem a skupinou Rudimental a vznikla pohodová balada These Days.

V květnu vyletěla první ochutnávka z druhé studiové desky s názvem I'll Be There, následován srpnovým singlem All I Am. Samotné album, Always In Between, vyšlo 12. října 2018 a stalo se jejím druhým number one albem. Jeho úspěch podpořilo turné Always In Between Tour začínající v listopadu 2018 s termíny v Evropě, Británii i Spojených státech. Celkově obsáhlo 50 koncertů.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

28.03.2019 - 00:26 DevilDan přidal 3016 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.