Playlisty Akce
Reklama

J Jax Jones biografie

Biografie

Timucin Fabian Kwong Wah Aluo se narodil 25. července 1987 tureckému otci s čínskými předky a vyrůstal v multietnické domácnosti, kde byl vystaven mnoha vlivům. Jeho nigérijský otčím mu představil afrobeat Fela Kutiho a rap skrze album Notorious B.I.G., což Jaxe dovedlo k poslouchání hip hopu, R&B, gospelu a tradiční africké hudbě. Jeho malajská matka poslouchala věci od Kylie Minogue po Luthera Vandrossa, což mladého hudebníka také značně ovlivnilo. Producenti jako The Neptunes, Timbaland a Rodney Jerkins formovali jeho hudební obzory a jeho fascinaci anatomií rytmické sekce. Od mladého věku se učil hrát na kytaru a v patnácti objevil skrze kamaráda Atariho Cubase - jeden z předních zvukových editorů.

Začátky jeho hudební kariéry otevřely mic cluby po Londýně, kde se potkal s grime producentem Rippermanem. V 18 letech ho rodiče povzbudili k tomu, aby šel na univerzitu. Rozhodl se zůstat blízko Raw Materials Studiu, takže odmítl University of Oxford a zapsal se na Brunel University v Uxbridge. I před dvouhodinovou cestu ze školy do studia, chodil každý den Jax zpracovávat svoje beaty a umisťoval je na síť MySpace. Po ukončení studia si Jax pronajal studio v Sydenhamu, když mu nebylo dovoleno vrátit se do rodinného domu, koupil si Mac tower a denně pracoval na zlepšení se.

Poté co potkal Duke Dumonta, vzhlédl se v tvorbě house music a společně napsali "I Got U", "Won't Look Back" a "Ocean Drive". Jax se oficiálně podepsal pod I Got U, která se v březnu 2014 stala jedničkou v žebříčku UK Singles Chart a prorazila mu cestu umělce.

24. července 2015 vydal svůj vlastní singl Yeah Yeah Yeah, o rok později přidal House Work. Největší úspěch ho čekal až se skladbou You Don't Know Me, která se nestala jedničkou jen v Británii, ale i v Německu, Irsku, Belgii a Norsku. Úspěch ho podpořil v pokračování vydávání a ve spolupracích s interprety jako je Demi Lovato nebo Years & Years. 28. listopadu 2018 vydal své první EP Snacks, které se později transformovalo v první studiové album v podobně Snacks (Supersize) vydané 9. září 2019.

Od konce roku 2019 tvoří s DJ Martinem Solveigem duo Evropa, jejich spolupráci odstartovala spolupráce na singlu All Day and Night z EP Snacks. První oficiální singl Tequila vydalo duo v únoru 2020.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

09.01.2021 - 19:33 DevilDan přidal 1 znaků
09.01.2021 - 19:33 DevilDan přidal 2355 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.