Playlisty Akce
Reklama

J J Balvin biografie

Biografie

José Álvaro Osorio Balvín se narodil 7. května 1985 v Medellíně, Kolumbii. Jeho otec byl ekonom a podnikatel, takže José vyrůstal ve velkém domě za zvuků rockových kapela jako Metallica a Nirvana. K reggaetonu se dostal skrze poslech Daddy Yankeeho. Dál vzpomíná, že byl tak velkým fanouškem, že kopíroval jeho styl oblékání i rapu a přirovnával ho k Jay-Zmu.

Když mu bylo 17, zúčastnil se výměnného pobytu v Oklahomě. Po této zkušenosti začal studovat angličtinu a hudbu v New York City, kde bydlel u své tety. V 19 letech byl pak pevně rozhodnut v odstartování hudební kariéry a přijal jméno J Balvin “El Negocio", což v angličtině znamená "Business".

Ve freestyle bitvě se potkal s DJem Davidem Riverou Mazo, s kterým začal produkovat muziku bez hudebního vydavatelství. V roce 2009 podepsal smlouvu s EMI Colombia a vydal singl Ella Me Cautivó, který se dostal na 35. místo v žebříčku Billboard Tropical Songs. Ve stejném roce vydal debutové album Real.

V únoru 2014 vydal nový singl 6 AM za spolupráce zpěváka Farruka. Krátce na to vyšla píseň Ay Vamos, která vyhrála Latino Grammy za Nejlepší urban píseň a stala se bonusem na deluxe albu La Familia B-Sides. Remix se poté dostal na soundtrack k filmu Rychle a zběsile 7 (Furious 7).

V roce 2015 kraloval předávání cen Premios Lo Nuestro, kde zabral 13 nominací. V červnu 2015 zrušil vystoupení na Miss USA 2015 na protest proti prezidentovi Donaldu Trumpovi.

16. ledna 2016 měla premiéru píseň Ginza, klip k písni překonal rekord nejsledovanější latino písně na YouTube. 24. června vyšlo album Energia, které zaujalo první místo v žebříčku Billboard Top Latin Albums. Na jeho propagaci bylo vyhlášeno Energia Tour.

V červnu 2017 J spojil síly s Willy Williamem a vydal singl Mi gente, který se 1. srpna stal jedničkou v žebříčku Global Top 50 na Spotify. V remixu písně se objevila americká zpěvačka Beyoncé.

18. ledna 2018 vyšel singl Machika s Jeonem a Anittou. Později se objevil v singlu X s Nicky Jameme. Další kolaborací byla píseň I Like It s Cardi B a Bad Bunnym, první Balvinův number one v Billboard Hot 100.

Skrze Instagram Balvin 9. dubna fanoušky informoval o příchodu nového alba s názvem Vibras, jehož vydání padlo na 25. května 2018. Propagační turné zahrnulo 27 měst. Hlavními singly se staly Machika a Ahora.

27. června 2019 bylo oznámené společné album s Bad Bunnym Oasis.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

23.07.2019 - 01:44 DevilDan ubral -3 znaků
23.07.2019 - 01:31 DevilDan přidal 2493 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.