Playlisty Akce
Reklama

I Imperia biografie

Biografie

Kapela vznikla v roce 2004, kdy norská zpěvačka Helena Iren Michaelsen odešla z kapely Sahara Dust (dnes známé jako Epica).

První vydaná nahrávka byla skladba Lotus Eaters pro Dead Can Dance tribute album, které vyšlo na jaře 2004. V létě téhož roku kapela odehrála své první koncerty a na podzim vydala své debutové album The Ancient Dance of Qetesh.

V mezičase v roce 2005 kapela nahrála A Woman’s Diary – Chapter I pro Helenin projekt Angel. Ačkoli styl alba byl velmi rozmanitý a méně metalový, skupina dokázala prokázat svou všestrannost a muzikantství.
Ke konci roku měli už dost materiálu na své druhé album Queen of Light vydané na začátku roku 2007 pod German Massacre Records.

Na podporu alba kapela vyrazila na evropské festivaly jako TUSKA ve Finsku, Battle Of Metal a Magic Circle Festival II v Německu. Z posledního zmíněného vzniklo i DVD, na kterém lze najít dvě živě odehrané písně.

Na podzim roku 2010 kapela dokončila třetí studiové album Secret Passion vydané v roce 2011, které získalo excelentní ohlas od metalových magazínů. Následovala další vystoupení na festivalech jako Metal Female Voices XI v Belgii a Magic Circle Festival v Helsinkách.

V roce 2014 začala příprava dalšího alba a v dubnu 2015 začala kapela nahrávat ve Spacelab studiu v Německu. Deska dostala jméno Tears Of Silence.

V roce 2017 začala Imperia psát materiál pro nové album a začátkem roku 2018 se vrhla do nahrávání. Kapela mířila ke kompaktnějšímu a přímočařejšímu albu než dříve, které by stále mělo typický zvuk. Kapela se znovu spojila s Oliverem Philippsem pro orchestrální a vokální nahrávky, ale bicí nahrála ve Finsku v Fantom Studio. Výsledek dostal jméno Flames Of Eternity.

V roce 2019 kapela vystoupila na Athens Festivalu v Řecku. Krátce se na to se bubeník Steve Wolz rozhodl odejít a věnovat se více své rodině. Jeho náhradou se stal Merijn Mol. V nové sestavě poprvé zahráli na Female Voices fest v Holandsku.

Na začátku roku 2020 se kapela dala znovu do nahrávání ve spolupráci s Oliverem Philippsem a Jacobem Hansenem. Album bylo rozdělené na dvě a pojmenováno The Last Horizon, vyšlo 27. března 2021.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

04.04.2021 - 00:12 DevilDan přidal 23 znaků
03.04.2021 - 23:52 DevilDan přidal 2169 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.