Playlisty Akce
Reklama

H Hollywood Vampires biografie

Biografie

Hollywood Vampires jsou americká rocková superkapela, kterou v roce 2012 založili Alice Cooper, Johnny Depp a Joe Perry. Název kapely je odvozen od The Hollywood Vampires, klubu kam chodí pít celebrity založený v 70. letech Alice Cooperem. Mezi členy turné patří nebo patřili Duff McKagan a Matt Sorum ze slavných Guns N' Roses, stejně jako Robert DeLeo ze Stone Temple Pilots.

Kapela si původně vzala svůj název podle pijáckého klubu, který tvoří hlavně Cooper, Keith Moon, Ringo Starr, Micky Dolenz a Harry Nilsson s dalšími členy včetně Johna Lennona. Posláním původních "hollywoodských upírů" bylo pít, dokud nikdo nemohl vstát. To se odehrálo během vrcholu Cooperova pití v 70. letech. Cooper mluví podrobněji o inkarnaci hollywoodských upírů v Rainbow Bar ve videobiografii Prime Cuts z roku 1991.

První živá vystoupení skupiny se konala v Roxy Theatre (West Hollywood) v Los Angeles ve dnech 16. a 17. září 2015. Tři základní členy doprovázeli baskytarista Duff McKagan, bubeník Matt Sorum, rytmický kytarista Tommy Henriksen a Bruce Witkin na klávesy a další kytaru. Hostujícími účinkujícími po oba večery byli Tom Morello, Geezer Butler, Perry Farrell, Zak Starkey, Kesha a Marilyn Manson.

Příští týden skupina vystoupila na brazilském festivalu Rock in Rio, 24. září 2015, a byla živě vysílána přes web AOL. Hostujícími umělci byli Lzzy Hale, Zak Starkey a Andreas Kisser.

V únoru 2016 skupina vystoupila na slavnostním předávání cen Grammy jako pocta Lemmymu, který zemřel na konci roku 2015. Skupina také oznámila své první koncertní turné, které začalo v Turning Stone Resort & Casino 24. května.

Skupina měla také své první televizní vystoupení pozdě večer v The Late Show se Stephenem Colbertem naplánované na 11. července 2016, nicméně hlavní kytarista a spoluzakladatel Perry zkolaboval na pódiu během vystoupení 10. července, kapela tak vystupovala až do 22. července bez něj. První noční, živé, televizní vystoupení nakonec proběhlo v Jimmy Kimmel Live! dne 19. června 2019.

V červnu 2022 kapela oznámila nové turné, které se uskutečnilo v Evropě (5 v Německu, 1 v Lucembursku a Turecku). Termíny byly stanoveny na červen 2023 a vystoupil na v nich Joe Perry, Alice Cooper, Johnny Depp a Tommy Henriksen. 3. dubna 2023 kapela oznámila další data turné, které se mělo konat ve Spojených státech (Manchester, New Hampshire; Boston, Massachusetts a Bethel, New York). Některé termíny včetně toho na Slovensku, musely být zrušeny pro špatný zdravotní stav Johnny Deppa.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

03.08.2023 - 02:34 DevilDan přidal 2537 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.