Playlisty Akce
Reklama

H Holki biografie

Biografie

Holki jsou česká hudební skupina, která vznikla v roce 1999 a dalo by se říci, že se v jistém slova smyslu jedná o protipól skupiny Lunetic.

Skupina se dává dohromady díky konkurzu pořádaném Peterem Fiderem (ten je podepsaný pod většinou textů, hudby a produkce), na kterém holky čtyřhlasně zpívají píseň "Killing Me Softly". Petr Fider prý údivem omdlévá, ale pak říká: "Tak vás beru" . Holki tedy působí ve složení Kateřina Brzobohatá, Nikola Šobichová, Klára Kolomazníková a Radana Labajová

Poprvé se uvádí do povědomí písní "Už mi nevolej!", která jasně ukazuje svoji orientaci na cílovou skupinu dívčích teenagerů. Ještě tentýž rok (1999) skupina vydává své debutovou desku S láskou, která je velice úspěšná a prodává se v množství 50 000 prodaných nosičů. Úspěch skupiny se zvyšuje a přichází na řadu další alba Pro tebe (2000), Spolu (2001) a Vzpomínky zůstanou (2002).

O rok později (2003) však nastává nepříjemná situace, když skupině dává vale Nikola Šíbrová, která se chce věnovat sólové kariéře. Do konce roku ještě zbytek skupiny drží pohromadě a v triu vydávají album Ať to neskončí a poté oficiálně ohlašují konec své existence jakožto Holki. V roce 2004 vychází ještě výběrové album Pohádkový příběh.

S rokem 2006 se snaží přemlouvat (více než dva roky) vydavatelství bývalé členky k opětovnému hudebnímu návratu, ale ty stále odmítají z důvodu strachu, že už o ně nemá nikdo zájem.

"V loňském roce jsme ale o tom začaly přemýšlet a ověřily jsme si pro nás pár důležitých věcí, jako: jestli naši hudbu stále hrají rádia, jestli se naše písničky pouštějí na diskotékách a jestli by si nějaká diskotéka naše vystoupení objednala. No a toto všechno se potvrdilo. Rádia nás hrají, na diskotékách taky a o vystoupení je taky zájem.
Nebylo to rozhodnutí pro peníze, ale to se jen těžko dokazuje, takže kdo tomu nechce věřit, není, jak ho přesvědčit. Ovšem každý, kdo už někdy na pódiu stál, nám musí dát za pravdu, že je to něco, co se těžko opouští a i my jsme opět chtěly být pro někoho středem pozornosti, stát na pódiu, zpívat a užívat si potlesk. To, že nám za to platí, je přirozené. Je to odvedená práce a vám za tu vaši zaměstnavatel taky platí. No a pro ty, kteří si myslí, že jsme líné jít do práce a chceme si jen užívat, ty musíme zklamat. Každá z nás má své zaměstnání a každou z nás to zaměstnání baví a ani jedna ho kvůli skupině Holki neopustí."


Po pěti letech se tedy, v roce 2008 skupina rozhoduje a opravdu se pokouší o comeback. Původní členky zůstávají až na Kláru Kolomazníkovou, která se rozhoduje nepokračovat dále, kvůli dostatečné zaměstnanosti její současné kariéry. Prozatím neplánují vydat desku, ani točit videoklipy, ale chystají do světa vyslat nový singl s názvem "Že tě mám".
Také přepracovaly píseň "Reklama na ticho" od skupiny Team pro Českou televizi a její pořad Souboj hitů, a vyrážejí na turné po českých diskotékách, kde budou ke slyšení všechny jejich známé hity ("Mám ráda", "Vzpomínky zůstanou", "Už mi nevolej" a další).

Nakonec vydávají svou osmou řadovou desku Zkus zapomenout. K výročí 20 let natočily novou verzi megahitu Jsi senzační a chystají nové materiály.

Zpracoval: danielson;
Historie úprav

11.01.2020 - 19:09 DevilDan ubral -177 znaků
11.01.2020 - 19:01 DevilDan ubral -82 znaků
13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 3431 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.