Playlisty Akce
Reklama

S Harry Styles biografie

Biografie

Harry Edward Styles se narodil 1. února 1994 v Redditchi. Jeho rodiče - Anne Cox (rozená Selley) a Desmond "Des" Styles pracovali ve finanční sféře. Vyrůstal v Holmes Chapel v Cheshire, kam se on, jeho rodiče a starší sestra Gemma nastěhovali, když byl ještě dítě. Během studia na Holmes Chapel Comprehensive School byl frontmanem kapely White Eskimo, která vyhrála místní souboj kapel. V sedmi letech se jeho rodiče rozvedli a matka se znovu vdala za Robina Twista, který v roce 2017 zemřel na rakovinu. Z tohoto vztahu má Harry dva nevlastní sourozence - Mike a Amy.

Jako dítě nahrával skrze karaoke přístroj, který mu dal jeho děda, svoje vlastní cover verze, z nichž první byla "The Girl of My Best Friend" od Elvise. Podpora od matky ho 11. dubna 2010 dostala do sedmé řady hudební televizní show The X Factor, kam se přihlásil se svou interpretací písně "Isn't She Lovely" od Stevie Wondera. Bohužel neuspěl ve výběru porotců v klučičí kategorii, což ho seznámilo s dalšími čtyřmi účastníky, s kterými se dal dohromady prošel v kategorii skupin.

Harry, Niall Horan, Liam Payne, Louis Tomlinson a Zayn Malik ve formaci One Direction skončili v soutěži na třetím místě, jejich úspěch ale teprve přišel, a to když se jim podařilo pobláznit celý svět pop music a získat si jak skalní fanoušky, tak silné odpůrce.

V roce 2016 se kapela rozešla a krátce na to Harry opustil jejich tehdejší management, Modest Management, a přidal se k Full Stop Management. Spustil vlastní nahrávací společnost Erskine Records a jako sólový hudebník podepsal kontrakt s Columbia Records.

V dubnu 2017 představil svůj první sólový singl, Sign of the Times, který se dostal do Billboard Hot 100 a dost často byl přirovnáván k tvorbě Davida Bowieho. Videoklip následně vyhrál Brit Award za Britské video roku.

Samotné debutové album Harry Styles vyšlo v květnu 2017 a značně se inspirovalo soft rockem 70. let. Singly se staly skladby Two Ghosts a Kiwi. Apple Music ve stejný měsíc vydalo dokument Harry Styles: Behind the Album a od září 2017 do července 2018 vyjel na turné Harry Styles: Live on Tour, na jehož setlistu se umístila cover verze písně The Chain od Fleetwood Mac, písně 1D i nevydaný materiál.

V říjnu 2019 vyletěla do světa první vlaštovka z nadcházejícího alba, Lights Up, album Fine Line brzy následovalo. To zlomilo rekord v prodejnosti mužského umělce ve Velké Británii. Zvukově je dosti podobné prvnímu albu, ale obsahuje více prvků funku a soulu. Na rok 2020 Harry vyhlásil Love On Tour. Kvůli pandemii Covid-19 bylo turné přesunuto na rok 2021.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

18.05.2020 - 21:39 DevilDan přidal 58 znaků
31.01.2020 - 21:40 DevilDan přidal 2597 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.