Playlisty Akce
Reklama

H Halsey biografie

Biografie

Ashley Nicolette Frangipane se narodila 29. září 1994 v Edisonu v New Jersey jako dcera Nicole, která pracuje jako ochranka v nemocnici, a Chrise, ředitele prodeje aut. Otec je Afroameričan a matka Italka, Maďarka a Irka. Má dva bratry, Seviana a Danta. Od mala hrála na housle, violu a cello, než se ve čtrnácti dostala k akustické kytaře. Krom hudby milovala komixy, mysteriózní novely a videohry kde se staví vlastní svět, což se později stalo základem její hudby.

Během dětství se Ashleyina rodina často stěhovala a rodiče prošli mnohými zaměstnáními. Během puberty byla zapsána do šesti různých škol a přiznává, že časté stěhování způsobilo, že ji lidé nestíhali poznat. Na střední škole vystupovala v divadle a tvořila ročenku. V té době byla šikanována pro svá tetování, vyholenou hlavu a byla nespokojená se svým tělem. V sedmnácti letech se pokusila o sebevraždu a byla ji diagnostikována bipolární porucha, s kterou bojuje i její matka. Brzy na to začala užívat lehké drogy. V sedmnácti se jí dostalo prvního impulzu psát hudbu, když začala vídat pětadvacetiletého muže z Halsey Street v Brooklynu. Sama prozradila, že tam se začala cítit jako něco většího než jako součást města. Halsey je pro ní alterego, skrze které může projevit své extrémnější stránky.

Zapsala se na Rhode Island School of Design, kterou nedokončila z finančních důvodů. Po vyhození z koleje, byla vyhozena i z domu rodičů, kteří nesouhlasili s tím, čím je. Žila v suterénu na Manhattanu s různými vyvrhely, kde potkala i svého přítele. Vzpomíná tak na dobu, kdy měla na účtu devět dolarů, za které nakoupila balení Red Bullu, aby zůstala přes noc vzhůru, protože to bylo zkrátka bezpečnější.

Hudbu začala tvořit v sedmnácti a během roku 2012 ji nahrávala na YouTube a Kik nebo na Tumblr pod přezdívkou se7enteenblack. Nejvíce ji proslavila parodie na I Knew You Were Trouble od Taylor Swift. Hudba se pro Halsey stala jakousi zpovědí a terapií po náročném životě. Nakonec na jednom večírku potkala producenta, kterému se líbil její hlas a požádal ji o spolupráci. Tak vznikl singl Ghost o jejím ex, který Halsey zveřejnila na síti SoundCloud. Během pár hodin píseň získala popularitu a umělkyni kontaktovala nahrávací studia. Smlouvu podepsala s Astralwerks, u kterého ji přišlo, že bude mít nejvíc tvůrčí svobody.

Přijala svůj pseudonym Halsey, který je krom názvu ulice, kde strávila hodně času v dětství i anagramem jejího křestního jména. Pod tímto jménem uskutečnila několik akustických vystoupení a pokračovala v nahrávání cover verzí. Své alterego také popsala jako "tri-bi" pro bisexualitu, bipolární poruchu a biraciální geny. Mimo to ji hodně zviditelnilo střídání účesů a barev vlasů.

Během práce na prvním albu koncertovala s The Kooks, tou dobou začala vztah s norským producentem Lidem. 27. října 2014 vyšlo první EP Room 93. V roce 2015 s písněmi z EP vystoupila na South by Southwest, v březnu jezdila s Young Rising Songs a v červnu s Imagine Dragons. Během turné otěhotněla, bohužel potratila.

Její debutové album Badlands vyšlo 28. srpna 2015, podílela se na všech písních a žánrově se řadilo k electropopu, alternativnímu popu a synth-popu. Sama zpěvačka ho popsala jako koncepční album o dystopické budoucí společnosti známé jako "The Badlands", která je metaforou jejího duševního stavu a každá skladba pro ni něco znamená. Album debutovalo na druhém místě amerického Billboard 200 a za první týden se prodalo 97,000 kopií. Později se stalo platinovým, i když z něj nepochází žádný rádiový hit.

V lednu 2017 vyšel singl Not Afraid Anymore, který se objevil na soundtracku k filmu Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades Darker). Po něm 2. června přišlo druhé album Hopeless Fountain Kingdom, koncepční album o milencích s podobným osudem jako Romeo a Julie, v čemž se podepsal její rozchod s Lidem, album se také zaměřuje na bisexualitu. 29. září 2017 odstartovalo Hopeless Fountain Kingdom World Tour. V říjnu se objevila v reklamě na jeep a téměř rok randila s raperem G-Eazym, s kterým vznikla spolupráce na písní Him & I. V polovině roku spolupracovala s kapelou 30 Seconds to Mars na Love Is Madness.

2. února 2018 vyšel třetí singl z alba Sorry a v červenci spojila síly s Khalidem a Benny Biancem v singlu East Side. Tou dobou si vyzkoušela dabing pro animovaný film Teen Titans Go! To the Movies, kde propůjčila hlas Wonder Woman a jako cameo se objevila v hudebním film A Star Is Born. Zbrusu nový singl Without Me se dostal ven 4. října. Uvedla, že je pro ní hodně osobní a právě proto byl vydán pod jejím skutečným jménem.

Na začátku roku 2019 vyšlo několik spolupráci - remix písně Without Me s rapperem Juice WRLD 9. ledna, 11 Minutes s Yungbludem a Travisem Barkerem 14. února a Boy with Luv s BTS 12. dubna, jehož video se stalo nejsledovanějším videem během 24 hodin na YouTube. 19. dubna se podílela na charitativní písni Earth od Lil Dicky upozorňující na klimatické změny.

V lednu 2020 zpěvačce vyšlo třetí studiové album Manic s hlavním singlem Nightmare debutující na třináctém místě americké singlové hitparády. Druhým singlem byla označena píseň Graveyard a to již 13. října 2019. Krátce na to byly ohlášeny termíny turné Manic World Tour a písnička Experiment on Me pro soundtrack k filmu Birds of Prey, který do kin vtrhl 7. února 2020. 25. června 2020 zpěvačka vydala svou první knihu poezie "I Would Leave Me If I Could" a ve stejný rok vydala i své první živé album Badlands (Live from Webster Hall).

Začátkem roku 2020 se rozešla s hercem Evanem Petersem, s kterým byla od září 2019. V lednu 2021 oznámila šťastnou novinu v podobě těhotenství s novým přítelem Alevem Aydinem. Zpěvačka porodila 19. července prvního syna Endera Ridleyho Aydina.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

06.08.2021 - 14:05 DevilDan přidal 247 znaků
23.01.2021 - 17:48 DevilDan přidal 181 znaků
03.02.2020 - 02:50 DevilDan přidal 788 znaků
28.02.2019 - 22:17 DevilDan ubral -12 znaků
27.01.2019 - 03:25 DevilDan přidal 4648 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.