Playlisty Akce
Reklama

H H16 biografie

Biografie

Oficiální vznik skupiny se datuje na léto roku 2003. Za mikrofony stojí trojice Kardinál Korec, Cigo a Koko Šajs, za technikou dvojice producentů Grimaso a Abe + DJ Yanko Král – toť kompletní sestava H16.

Všechno to začalo singlem o šesti písních Jednašeska ftvojom klube (2004). Na tento singl jedním beatem přispěl kmotr slovenského rapu Vec a producent a rapper skupiny AMO jménem Opak. Ten vyšel jako vinyl singl a zároveň jako EP na CD.
Nejpopulárnější byl rozhodně Pimpin rap, ve kterém hostoval Kardinál Korec Zverinovi a "S vlkmi žijem, s vlkmi vyjem" na Vecově desce Dobré ráno.

Debutové album H16 Kvalitný materiál vychází o dva roky později (2006) a po pár týdnech prodeje získává platinovou desku. To H16 katapultuje na vrchol česko-slovenské hip-hopové scény (po boku kapely Kontrafakt). Skupina se dostává do povědomí postupně nejen v hlavním městě, ale také za hranicemi slovenského státu.

V roce 2007 vychází mixtape od DJe Yanka Krále, Thug Errčite vol. 2, na níž najdete hned několik exkluzivních věcí od H16 a dalších československých interpretů.
H16 se dále objevuje na mixtapu DJe Kappy, kde se prezentuje trackem GPS, mířícím na hlavu Miky Mory. Krom Mikyho dissuje (uráží) H16 taktéž Strapo na svém EP MC Ktorý veděl privela.

H16 v minulosti řekli: "Druhé album bude úplně jiné než první, chtěli jsme přinést inovace a vyrobit album, ze kterého lidem vybouchnou hlavy. Nyní pracujeme na tom, aby to byla klasika a něco nadčasového a zároveň kvalitního a silného – jako celý náš tým."

A tak 23. května 2008 vychází u stáje EMI album s názvem Čísla nepustia. Album obsahuje 16 písní a osm z nich hudebně ošéfoval Grimaso, 6 instrumentálních obstaral Abe a po jedné produkci přispěli Otecko a pražský DJ Wich. Na album si H16 přizvalo pár hostů: Vec, Supa a Michadelik (Moja Reč) a Hugo Toxxx (Supercrooo). Album se nahrávalo ve studiu Sound Fabrik pod zvukovou taktovkou mistra Jazzyho.

V dubnu 2020 se kapela spojuje s producentem Mad Skillem v singlu Hrdina je zase v hre. Následuje založení Spiritova projektu ESO. V léta kapela vypouští singl Sranda musí byť s hostující zpěvačkou Sašou Okálovou (Sash).

Třetí studiová deska vychází 28. května 2013 pod vydavatelstvím Spirit Music a pod jménem Rýmy, hudba a boh. Album bylo po prvním týdnu prodeje oceněno zlatou deskou za prodej. První singl Nemám čas vyšel na jaře a byl krátce následován písní Jdeme spolu.

Zpracoval: danielson; DevilDan;
Historie úprav

14.04.2021 - 01:29 DevilDan přidal 205 znaků
13.11.2009 - 00:00 danielson přidal 2163 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.