Playlisty Akce
Reklama

F Falling in Reverse biografie

Biografie

Escape The Fate


Než vznikli Falling in Reverse, zpěvák Ronnie Radke působil v kapele Escape the Fate, s kterou vydal album "Dying Is Your Latest Fashion". V roce 2008 se ovšem Ronnie zapojil do hádky v Los Angeles, která vyústila ve střelbu po osmnáctiletém Michaelu Cookovi. Ronnie nestřílel, ale i tak byl obviněn z ublížení na zdraví, což s jeho minulými problémy s narkotiky vedlo v červnu 2008 ke dvouletému odnětí svobody. Na základě toho byl z kapely vyhozen a nahrazen Craigem Mabbittem.

Falling In ReverseBěhem pobytu za mřížemi vznikla kapela From Behind These Walls, která byla z důvodu copyrightu nucena změnit název na Falling in Reverse. V roce 2009 vzniklo první demo obsahující čtyři písně a první sestavu tvořili Ronnie, Nason Schoeffler, Jacky Vincent a Derek Jones. Nejvíce změn proběhlo na postu bubeníka, než se objevil Ryan Seaman. Schoeffler kapelu opustil v dubnu 2011 a byl nahrazen Mikou Horiuchim, který později téže odešel po rozporu s Ronniem.

Ronnie byl z vězení propuštěn 12. prosince 2010 a 20. prosince se kapela přemístila do Orlanda v Kalifornii, aby nahrála plnohodnotné album. To dostalo název The Drug in Me Is You po titulní skladbě a bylo vydáno 26. července 2011. 28. června 2011 vyšlo první video právě ke zmiňované The Drug in Me Is You a 24. října satirické video k třetímu singlu I'm Not a Vampire, ve kterém si zahrál kupříkladu Jeffree Star.

Všechny písně Ronnie napsal ve vězení a sám album nazývá rozchodovým, ale ne ve smyslu rozchodu s dívkou ale kapelou.

O přípravách druhého alba dal Ronnie vědět skrze Twitter a 7. května 2012 videem k Alone. Album dostalo jméno Fashionably Late a k jeho propagaci kapela vyjela od května do července 2013 na turné, které zahrnovalo účast na Vans Warped Tour 2013. 13. května bylo ohlášeno rušení květnových koncertů pro blížící se narození prvního dítěte Ronnieho a jeho přítelkyně Crissy Henderson.

21. května vyšel druhý singl Fashionably Late následovaný písní Born to Lead streamovanou přes YouTube. Celé album bylo ještě před vydáním uploadováno na oficiální kanál Epitaph Records. Oficiálně album vyšlo 19. června 2013.

15. prosince 2014 přiletěla první ochutnávka z připravovaného alba God, If You Are Above.... Samotná deska, Just Like You, vyšla 24. února 2015 společně s videem k titulnímu singlu.

V říjnu 2015 kapelu opustil kytarista Jacky Vincent, aby se mohl zaměřit na sólovou kariéru. Hlavním kytaristou se po něm stal Christian Thompson. 27. ledna 2016 poté kapela představila videoklip k písni Chemical Prisoner.

Nový singl Coming Home vyšel 19. prosince 2016. Začátkem roku 2017 bylo oznámeno, že album Coming Home vyjde 7. dubna, v té době se začalo spekulovat o odchodu bubeníka Ryana Seamana, což kapela potvrdila 8. května, kdy se za bubny objevil Chris Kamrada.

23. února 2018 přišel singl Losing My Mind a na jaře oznámení o ukončení působení Christiana v kapele. Novou sestavu představilo video k písni Losing My Life. Od té chvíle jsou s kapelou spojována jména Tyler Burgess, Max Georgiev, bubeník Brandon "Rage" Richter a Zakk Sandler. Před zahájením ohlášeného akustického turné The Roast of Ronnie Radke ovšem sestavu opustil Brandon Richter a turné bylo zrušeno z důvodu rodinných záležitostí.

8. dubna 2019 vyšlo video k Drugs bez účasti Zakka Sandlera, za bubny se objevil Christian "CC" Coma a jako host se na vokálech podílel Corey Taylor z kapely Slipknot. O Zakkovi promluvil Ronnie na Twitteru, kde zmínil, že se chce věnovat hlavně své rodině, a proto nebude s kapelou koncertovat během nadcházejícího turné, i tak je ovšem nadále oficiálním členem kapely. 20. listopadu přišel singl Popular Monster a 17. prosince 2019 bylo album The Drug in Me Is You
certifikované jako zlaté, k číž události bylo vyhlášeno turné The Drug In Me Is Gold Tour s kapelami Escape the Fate a The Word Alive, kde by zahráli všechny písně z alba. Následně bylo ohlášeno, že budou předskakovat Asking Alexandria na turné House On Fire World Tour, to ovšem bylo kvůli celosvětové pandemii Covid-19 zrušeno. 13. února 2020 vyšel singl The Drug In Me Is Reimagined jako piano verze původního singlu.

21. dubna 2020 Radke na Twitteru oznámil, že zemřel Derek Jones a 14. června přišel singl Carry On, který měl být původně na albu Coming Home. 18. října Thompson oznámil na Instagramu, že se vrací do kapely.

Rok 2021 kapela odstartovala orchestrální rock verzí písně I'm Not a Vampire (Revamped), na konci videoklipu kapela vzdává holt zesnulému kytaristovi Jonesovi. Na konec dubna kapela ohlásila dvě streamované show Live From The Unknown.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.04.2021 - 18:02 DevilDan přidal 996 znaků
04.07.2019 - 00:10 DevilDan přidal 3781 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.