Playlisty Akce
Reklama

F Ewa Farna biografie

Biografie

Ewa Farna pochází z Třince, kde se 12. srpna 1993 narodila. Její rodiče Karin Farna a Tadeusz Farny provozují Hotel Grunt No 135 v obci Hradiště. Žije ve Vedryni a díky českému i polskému občanství se jí daří bodovat v Česku i Polsku.

Chodila na polskou základní školu, v roce 2008 nastoupila na polské gymnázium v Českém Těšíně, které v roce 2012 úspěšně zakončila maturitní zkouškou. Od října 2012 studovala práva na Varšavské Univerzitě, které po roce ukončila pro velké pracovní zatížení a rodinné důvody. Od dětství byla vedena k hudbě skrze ZUŠ v Třinci, kde se učila na klavír.

Ewininy úspěchy začaly již v jejích třinácti letech, kdy ji objevil česko-polský hudební producent, skladatel a scenárista Lešek Wronk. Na podzim 2006 tak vznikl první úspěšný singl Měls mě vůbec rád, který ji katapultoval na pozici idola mnoha teenagerů. Stejnojmenné debutové album vyšlo 6. listopadu 2006. Následovalo ho ocenění Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni 2006 a první koncert v Třinci dne 16. března 2007.

Druhé album na sebe nenechalo dlouho čekat, vyšlo 1. října 2007 s názvem Ticho. V listopadu 2007 vychází první polské album Sam na sam, tedy polská verze debutové desky. Ve stejný rok se stala Objevem roku Hudebních cen Óčka a byla přizvána na devět koncertů Lucie Bílé.

V roce 2008 vyrazila na svoje první turné Blíž ke hvězdám čítající osmnáct koncertů, čím se ve svých čtrnácti letech stala historicky nejmladší zpěvačkou, která takové turné absolvovala. Úspěch zaznamenalo i DVD a CD z koncertu, které nesou titul nejprodávanějšími nosiči daného roku.

Úspěch sklidila i na konkurzu na nahrání polské verze titulní písně k Disneyho filmu Camp Rock, vznikla tak Oto ja s polským zpěvákem Jakubem Molędem a To jsem já s Janem Bendigem. Mimo to se její Jaký to je stává hlavní znělkou seriálu Ošklivka Katka, který vysílala stanice Prima. Vyjela na turné se slovenskými NoName a konec roku završila získáním třetího místa v kategorii Zpěvačka roku v udělování Českého slavíka 2008.

Druhé polské album Cicho vyšlo 16. března 2009 a stalo se v Polsku nejúspěšnějším albem. Následovala třetí česká deska Virtuální se stejnojmenným turné a obhájení postu bronzové slavice.

V roce 2010 vyhrála cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku a zopakovala si spolupráce s Janem Bendigem a Kubou Molędou na písních Stejný cíl mám dál a Nie zmieniajmy nic pro pokračování hudebního filmu Camp Rock 2. Také vychází ekvivalent k Virtuální, Ewakuacja.

V roce 2011 ji čekal post moderátorky cen Anděl, kde ji asistoval kolega Tomáš Klus, s kterým se do listopadu 2011 stali partnery i v soukromí. Den po složení maturitní zkoušky, 22. května 2012 nezvládla řízení a havarovala. Nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, i když byl vůz zcela zničen. Zpěvačce byla naměřena hladina alkoholu v dechu do jednoho promile a důvodem havárie stanovenu usnutí za volantem, přišla tak na dva roky o řidičský průkaz.

V roce 2013 se stává historicky nejmladší porotkyní pro pěveckou soutěž Česko Slovenská SuperStar, kde usedla vedle Pavola Habery a Ondřeje Soukupa. Z celoročních prací na albu přišlo 21. října 2013 polské album (W)INNA? s dvěmi vypuštěnými singly, Znak a Ulubiona rzecz. Zároveň se jednalo o první album, na kterém měla Ewa i větší autorský podíl.

Začátkem roku 2014 vystoupila v Německu a irském Dublinu. V dubnu byl do éteru vypuštěn singl Leporelo. Samotná deska vyšla 7. listopadu. V září odehrála akustický koncert na Óčko Music Stage, ze kterého vznikl záznam vydaný na CD a DVD. V Polsku zasedla do poroty pro polskou verzi hudební soutěže X Factor.

Krom vystupování vytvořila pro televizní stanici Playtvák vlastní seriál, kde satiricky představuje svůj soukromý život. V rámci pořadu vznikla česká verze písničky All About That Bass od Meghan Trainor Boky jako skříň, která reaguje na věčné rozebírání její postavy v bulváru. Pro nedržení autorských práv píseň nikdy nevyšla na žádném z alb.

Na jaře 2015 měl premiéru nový singl Z nálezů a krás z desky Leporelo. V létě se na YouTube objevuje videoklip k polské Rutyna a singl Tu z jazzové desky Inna. Spolu s Johanou Freywaldovou nahrála titulní píseň k seriálu Vinaři, Víno je grunt.

V roce 2016 se stala Zpěvačkou roku v anketě Žebřík a získala cenu za singl a videoklip Na ostří nože. K desetiletému výročí kariéry uspořádala 11. listopadu 2016 koncert v pražském Forum Karlín, kde se jako hosté objevili rapper Majk Spirit, zpěvák Tomáš Klus nebo Klára Vytisková. Na začátku roku 2017 se její hlas dostal do filmu Všechno nebo nic, ve stejnojmenné titulní písni. V polštině vznikla Wszystko albo nic.

Během roku 2017 vyšly dva singly, Bumerang v polské i české verzi a Echo s polským KaeNem. Na podzim představila dokument o svém životě, který byl za osobní účasti zpěvačky promítán v kinech. Na začátku listopadu pak vznikla vánoční Vánoce na míru pro vánoční kampaň obchodního portálu Mall.cz. Krom hudebních úspěchů nastal v září 2017 zlom i v soukromém životě, kdy si řekla "Ano" se svým dlouholetým přítelem a kytaristou Martinem Chobotem. Nutno podotknout, že se zpěvačce podařilo ututlat všechny informace před médii, takže se fanoušci o této velké události dozvěděli až přímo od Ewy.

Rok 2018 se nesl v duchu dvou velkých spolupráci. První vznikla pro nadačního fond ONEMANSHOW Foundation spuštěný bavičem Kazmou s názvem Cizí zeď, kde se krom Ewy zapojilo spoustu dalších významných jmen jako Lucie Bílá, Majk Spirit, Ego, Xindl X nebo Richard Krajčo. Druhý singl, Za 100, vznikl ke stému výročí vzniku Československa pod taktovkou Supraphonu.

25. února 2019 Ewa šokovala videoklipem k duetu se svým manželem Ta o nás, který původně vznikl pro svatební hosty, ale pár se rozhodl obohatit ho o nejnovější záběry a vypustit do světa. Klip obsahuje záběry z dětství obou umělců, svatební momentky a Ewu v pokročilém stádiu těhotenství. Sama následně uvedla na svém Instagramu, že čeká chlapečka, který dostal jméno Artur.

7. prosince 2019 uspořádala koncert s Karlovarským symfonickým orchestrem v O2 universu. Začátkem roku 2020 vyšla polská písnička Pełnia ve spolupráci se zpěvákem Smolasty. Ve stejný rok moderovala ceny Anděl.

25. května 2021 přišel singl Tělo s klipem oslavující různorodost ženského těla. Na konci srpna k němu přibyl No Ne. V listopadu pak poprvé vyhrála anketu popularity Český slavík 21 a 28. listopadu se stala moderátorkou finálových kol Česko Slovenské Superstar, kde představila živě třetí nový singl Verze 02. 2. prosince vydala po sedmi letech novou desku Umami v češtině a v lednu 2022 v polštině.
9. března 2022 oznámila, že se jí narodila dcera Ella. V dubnu 2022 vyhrála cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku a 12. listopadu druhé místo v anketě popularity Český slavík.

Zpracoval: karaoketexty.cz; DevilDan;
Historie úprav

12.01.2023 - 02:07 DevilDan přidal 57 znaků
12.01.2023 - 02:05 DevilDan přidal 792 znaků
08.03.2019 - 01:25 DevilDan přidal 6134 znaků
08.03.2019 - 00:30 DevilDan ubral -5103 znaků
28.02.2019 - 11:31 karaoketexty.cz ubral -2 znaků
28.02.2019 - 11:31 karaoketexty.cz přidal 0 znaků
28.02.2019 - 11:31 karaoketexty.cz přidal 5105 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.