Playlisty Akce
Reklama

E Epica biografie

Biografie

Začátkem roku 2002 opustil Mark Jansen kapelu After Forever pro rozdílné názory v tvorbě hudby a začal shánět muzikanty, kteří by s ním pracovali na více klasickém/symfonickém hudebním projektu, který později nazval Sahara Dust. Jeho první frontwoman byla Helena Michaelsen z Trail of Tears, ale zanedlouho byla nahrazena neznámou Simone Simons, která byla tou dobou Jansenovou přítelkyní. Sestavu doplnil kytarista Ad Sluijter, bubeník Jeroen Simons, basista Yves Huts a klávesista Coen Janssen. Následovala změna jména na Epica, jehož inspirací bylo album kapely Kamelot stejného jména.

V roce 2003 vyšlo první studiové album The Phantom Agony, na kterém Jansem pokračoval v kolekci písní "The Embrace That Smothers", jejíž první tři části lze najít na albu jeho předešlé kapely Prison of Desire (2000). Písně se zabývají tématikou nebezpečí organizovaného náboženství a vzešly z něj tři singly - The Phantom Agony, Feint a Cry for the Moon.

Druhé album, Consign to Oblivion, se inspirovala mayskou civilizací, například série písní "A New Age Dawns" odkazuje na předpovězený konec světa v roce 2012. Celé album je založeno na filmové hudbě a inspirováno pracemi Hanse Zimmera a Dannyho Elfmana. Deska vyšla 21. dubna 2005 a představila se hlavně písněmi Solitary Ground a Quietus.

V září 2005 kapela představila nemetalové album The Score – An Epic Journey, které je zároveň soundtrackem pro film Joyride. Mark album popsal tak, že jde o typickou tvorbu kapely akorát "bez zpěvu, bez kytar, bez basy a bez bubnů".

Během roku 2005 a 2006 se kapela vydala na své první turné po Severní Americe s Kamelotem. Po skončení koncertní šňůry sestavu opustil Jeroen Simons, aby se mohl věnovat jiným hudebním zájmům. V prosinci byl skrze oficiální webové stránky představen Ariën van Weesenbeek jako hostující bubeník pro nové album.

V září 2007 se kapela znovu vydala do Severní Ameriky a vydala album The Divine Conspiracy, tentokrát pod novým vydavatelstvím, Nuclear Blast. V prosinci byl Weesenbeek představen už jako stálý člen a v dubnu 2008 se vyjelo na turné s Into Eternity a Symphony X. Album se tentokrát drží konceptu, kdy Bůh stvořil několik různých náboženství pro lidstvo, aby je překonalo a zjistilo, že jsou nakonec všichni stejní. Vedle toho se znovu objevuje koncept The Embrace That Smothers z alba kapely After Forever Prison of Desire, který ukončuje a navazuje na The Phantom Agony.

První singl byl představen 10. srpna 2007 s názvem Never Enough doplněný o videoklip a druhý singl, Chasing the Dragon v roce 2008. 16. prosince 2008 opustil kapelu Ad Sluijter, zanechal zprávu na síti MySpace, kde vysvětluje, že je frustrovaný tvorbou hudby do určitých termínů a není tak schopen si skládání užívat. Jeho místo zaujal Isaac Delahaye. Ve stejném roce kapela nahrála The Classical Conspiracy, své první živé album z Miskolcu v Maďarsku, kde odehráli 14. června 2008 koncert.

V březnu 2009 kapela oznámila, že se vrací do studia nahrávat nové album, jehož jméno, Design Your Universe, bylo oznámeno v dubnu. Album pokračující v sáze A New Age Dawns vyšlo 16. října 2009. 31. prosince 2009 kapela doplnila samostatný singl This Is the Time, který výtěžkem podpořil World Wide Fund for Nature (WWF).

V rozhovoru z listopadu 2010 Simone oznámila, že se vrátí k tvorbě nového materiálu kolem února 2011, až se vrátí z turné po latinské Americe. V květnu 2011 byla napsána hudba k 14 skladbám a ke konci roku došlo k návratu do studia po boku producenta Saschou Paethem.

Deska inspirovaná faktory jako velké napětí mezi různými náboženstvími a kulturami, války, přírodní katastrofy a finanční krize dostala název Requiem for the Indifferent a do éteru se dostala 9, května 2012. 25. května bylo na oficiálních stránkách oznámeno, že basák Yves Huts byl nahrazen Robem van der Loo (ex-Delain, MaYaN).

16. záři 2016 se kapela stala hostem v televizní show Niks te gek ("Nic není tak šílené"), kde se plní přání lidem s mentálním postižením. Na základě jednoho přání byl nahrán singl Forevermore, jehož autorem je autista Ruurd Woltring.

Šesté album The Quantum Enigma vyšlo v květnu 2014. Kapela ho okomentovala následovně: "The Quantum Enigma označuje začátek nové éry, kde Epica zní heavy, moderně a bez kompromisů! Vytvoření tohoto alba bylo více než kdy jindy skupinovým úsilím a jsme na výsledky nesmírně hrdí! Každý detail najde cestu do dokonale vyváženého mixu a díky tomu bude zvuk Epicy syrový a ohromující."

30. září 2016 kapela představila novou desku The Holographic Principle. V rozhovoru Simons vysvětlila, že se album soustředí hlavně na "pravé, živé nástroje a je momentálně nejambicioznějším albem". 1. září 2017 vyšlo první EP The Solace System s šesti písněmi, které se nevyšly na album. V Japonsku EP vyšlo 20. prosince 2017 s názvem Epica vs Attack on Titan Songs a obsahovalo cover verze písní z anime Attack on Titan. 3. července 2018 kapela oznámila vydání své první knihy, která nabízí detaily hudebního začátku s exkluzivními rozhovory a fotografiemi.

1. února 2020 oznámila Simons přeprodukci již osmého studiového alba, jehož nahrávání začalo 11. března 2020. Kvůli celosvětové pandemii Covid-19 bylo jeho vydání zpožděno.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.07.2020 - 23:27 DevilDan přidal 5382 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.