Playlisty Akce
Reklama

E Enter Shikari biografie

Biografie

V roce 1999 vznikla kapela Hybryd ve složení Rou Reynolds u kytary a vokálech, Chris Batten za basovou kytarou a Rob Rolfe za bicími. V této sestavě jim vyšlo EP Commit No Nuisance. V roce 2003 se přidal kytarista Liam "Rory" Clewlow z Hybrid se stali Enter Shikari. Jméno vzniklo podle jména lodi strýce Rou Reynoldse.

Během let 2003 a 2004 kapela vydala tři demo EP (Nodding Acquaintance, Anything Can Happen in the Next Half Hour a Sorry You're Not a Winner), která byla dostupná na jejich koncertech a na oficiálních webových stránkách. Některé z nich se poté dostaly na debutovou desku Take To The Skies vydanou 19. března 2007.

V srpnu 2006 vyšlo video k singlu Mothership, který se stal singlem týdne na iTunes Store. Fyzická podoba singlu obsahovala novou verzi Sorry You're Not a Winner/OK Time for Plan B, která se později dostala na soundtrack video her od EA Games NHL 08 a Madden 08. V polovině ledna 2007 singl vstoupil do britské singlové hitparády na 151. místě.

Před samotným debutem vyšlo kompilační album The Zone obsahující řadu demo nahrávek a 5. března 2007 druhý singl Anything Can Happen in the Next Half Hour :, který v oficiálních žebříčcích skončil na 27. místě.

Samotný debut, Take To The Skies, obsadil 4. místo v oficiálním britském žebříčku alb a byl podpořen vystupováním na řadě festivalů včetně Download Festival, Reading and Leeds Festivals, Give it a Name, Glastonbury Festival, Oxegen festival nebo Rock am Ring v Německu. 30. března 2007 ohlásila kapela další singl, Jonny Sniper, který byl od NME obdařen negativní kritikou.

13. května 2008 vyšlo první ze série videí Enter Shikari: In the 'Low'. Video bylo zveřejněno na oficiálním YouTube účtu a ukazuje, jak nahrávali singl We Can Breathe In Space, They Just Don't Want Us To Escape a dema nových materiálů.

Skrze NME bylo v březnu 2009 ohlášeno, že Enter Shikari dokončili přípravu druhého alba, Common Dreads, jehož vydání padlo na 15. června. V té době dali volně ke stažení novou píseň Antwerpen a od 15. dubna mohli fanoušci slýchat Juggernauts na Radio 1.

Common Dreads vyšlo skrze Ambush Reality a hned obsadilo 15. místo v UK top 40. Jeho dvoudisková verze poté vyšla v lednu 2010 spolu s novým singlem Thumper, který se později objevil na kompilačním albu Tribalism vydaném 22. února 2010.

14. června 2010 se kapela vrátila do studia a jako první vypustila singl Destabilise. V červnu se upsala Hopeless Records a vyrazila na Vans Warped Tour jako minulý rok. Vydání alba A Flash Flood of Colour se uskutečnilo 12. ledna 2012 a následovala ho vystoupení v Londýně, Kingston upon Thames a Leeds. Po prvním víkendu se deska pyšnila 4. místem v britském žebříčku.

V únoru kapela započala první světové turné A Flash Flood of Colour, s kterým zamířili do Japonska, Spojených států, Jižní Afriky a Evropy. Stali se téže hosty festivalů jako Soundwave Festival nebo Pukkelpop, FM4 Frequency Festival, Sonisphere a Rock am Ring and Rock im Park.

V létě 2012 obhájili svůj titul "Nejlepší živá kapela" v cenách časopisu Kerrang!, frontman Rou Reynolds vyhrál titul "Hrdina roku". V listopadu bylo ohlášeno vlastní pivo kapely s názvem "Sssnakepit", které bylo dostupné k prodeji v Manchestru a na turné A Flash Flood Of Christmas po Británii.

V dubnu 2013 vyšel singl The Paddington Frisk později zařazený na EP Rat Race EP. Následovalo drahé turné po Británii a Irsku během dubna a května.

8. října 2014 bylo ohlášeno jméno nového alba, The Mindsweep, s očekávaným vydáním 19. ledna 2015. Předskokany alba byly singly The Last Garrison a Anaesthetist. V květnu 2015 přidali na kompilaci Worship and Tributes cover verzi písně Chop Suey! a na kompilaci časopisu Kerrang! s názvem Ultimate Rock Heroes cover Know Your Enemy. 30. října vyšlo první remixové album The Mindsweep: Hospitalised.

22. září 2017 přišlo album The Spark s předvojem v podobě singlu Live Outside následované turném po Británii, Evropě, Japonsku a Severní Americe. V únoru 2019 se kapela rozhodla v omezeném množství vydat živá alba Take to the Skies. Live in Moscow. May 2017 a Live at Alexandra Palace 2. V roce 2018 vyjela kapela na další turné s názvem Stop the Clocks, kde představila i stejnojmenný nový singl.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

14.04.2019 - 20:22 DevilDan přidal 4476 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.