Playlisty Akce
Reklama

E Empire Of The Sun biografie

Biografie

Luke Steele a Nick Littlemore se potkali v roce 2000 díky Simonu Moorovi v jednom z barů v Sydney. Oba byli tu dobou u EMI a pracovali na odlišných projektech, takže během následujícího roku spolu oba umělci úzce spolupracovali na různých věcech, než se lehce rozhádali a potkali znovu až v roce 2006 na práci na albu kapely Pnau, ve které zpíval Nick Littlemore. Společně napsali píseň "Freedom" a "With You Forever", kde se Steele podílel i na vokálech. A právě tahle píseň vedla k nápadu zkusit tvořit společně.

Nový projekt prve nesl název Steelemore a kromě Steelea a Littlemorea se na produkci a občasném psaní textů podílel člen Pnau, Peter Mayes. Všechen materiál psali umělci odděleně - Luke žil v Perthu a Nick v Sydney - a až na společné schůzce dali projektu jeden styl a směr. Během roku 2007 poté začali za asistence Jonathana Sloana nahrávat.

Nahrávky byly víceméně hotové během roku 2007, ale v první polovině roku 2008 bylo pro Nicka a Petera přednostní album Pnau. Bez ohledu na vydání alba tedy duo vydalo 30. srpna 2008 singl Walking on a Dream, který se rychle dostal do australských rádiových éterů a umístilo se na desáté pozici australského ARIA žebříčku singlů. Druhý singl, We Are the People, byl vydán 30. září.

Samotné album Walking on a Dream se na pultech objevilo 3. října 2008 spolu s oznámením světového turné. V červnu 2009 poté duo vypustilo třetí singl, Standing on the Shore. V září 2009 Littlemore opustil živé vystupování s kapelou a věnoval se svým projektům.

Práci na novém album duo započalo v roce 2012, kdy Steele ukončil koncertování. 11. března 2013 vyšel trailer na druhé album, Ice on the Dune, režírované J.D. Dillardem. Hlavním singlem se 16. dubna stala píseň Alive, ve stejný den byla spuštěna možnost předobjednání alba na iTunes. Deska vyšla 14. června 2013.

V prosinci 2014 vydala kapela dvě písně, Tonight a Wandering Star, které byly určené pro film Návrat blbýho a blbějšího (Dumb and Dumber To.). Většinu roku 2015 poté kluci trávili psaním a nahráváním nového materiálu na Hawaii a v Sydney.

V srpnu 2016 bylo ohlášeno, že třetí deska s názvem Two Vines vyjde 28. října 2016. Na produkci se podílel Peter Mayes a první ochutnávkou se stala High and Low, která se dostala i do hry z dílny EA Games, FIFA 17.

V rozhovoru pro Billboard v srpnu 2017 Steele prozradil, že v Japonsku, kde se točil i videoklip pro píseň Way to Go, pracují na čtvrtém albu. V září 2017 poté vyšla reklama na DS Automobiles s novou písní dua, On Our Way Home.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

25.07.2019 - 22:37 DevilDan přidal 2623 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.