Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

E Eagles Zajímavosti

eagles-568495.jpg

Eagles má 64 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Časopis Rolling Stone zařadil album Hotel California na 37. místo mezi 500 nejlepších alb všech dob a skupinu zařadil na 75. místo v seznamu 100 nejlepších umělců všech dob. 29krát platinové album Eagles: Their Greatest Hits 1971–1975 patří k deseti nejlépe prodávaným albům hudební historie. (Louis16)
 • Se svými pěti singly a šesti alby na prvním místě žebříčků se tato skupina stala jednou z nejúspěšnějších kapel 70. let. Na konci 20. století byla dvě alba této skupiny, kompilace Eagles: Their Greatest Hits 1971–1975 a studiové album Hotel California řazena RIAA mezi deset nejprodávanějších alb (do roku 2001). (Louis16)

Desperado

 • Píseň byla v roce 2004 zařazena magazínem Rolling Stones mezi 500 nejlepších skladeb vůbec. (knihomol_ivy)
 • Přezpívalo ji mnoho umělců včetně country zpěvačky Lindy Ronstadt nebo jazzové zpěvačky Diany Krall. (knihomol_ivy)

Hotel California

 • Hotel California patří mezi nejznámější skladby této skupiny. Jejími autory jsou Don Henley, Glenn Frey a Don Felder. Jako jedna z jejich nejpopulárnějších patří dodnes do základního repertoáru živých vystoupení a kompilačních alb.  (sisinka010)
 • Hlavní linií skladby je vyprávění historky unaveného cestujícího, který zůstal uvězněný v hrůzostrašném hotelu, který se zpočátku zdál být lákavý. Text písně je metaforou o požitkářství a sebedestrukci v hudebním průmyslu jižní Kalifornie, kde je Hollywood přirovnávaný k luxusnímu hotelu, který zpočátku vítá a nabízí splnění všech tužeb, ale výsledkem je past pro jeho návštěvníky s jejich sebedestruktivními požadavky. (sisinka010)
 • Song byl v březnu roku 1977 jeden týden na vrcholu žebříčku Billboard Hot 100. Kytarové sólo v této skladbě je umístěné v hodnocení časopisu Guitar World na osmé pozici mezi 100 nejlepšími sóly všech dob. (sisinka010)
 • Hotel California je titulní skladba stejnojmenného alba The Eagles z roku 1976, která vyšla začátkem roku 1977 také jako singl.  (sisinka010)
 • O významu slova “colitas” se vede diskuse. V Tacoma News Tribune uvedli, že se jedná o rostlinu s názvem colas. V následné diskusi je toto vyvraceno s tím, že tato interpretace není v jednak v souladu s tím jak je toto slovo napsáno a ani vyslovováno. Navíc jde o rostlinu , která nevoní, což je v rozporu s textem písně. Ve španělském slovníku najdeme význam ocásky. V mexickém slangu jde o část rosliny marihuany oceňovanou z pohledu obsahu účinných látek. (MiSva)
 • Tato píseň byla také uvedena v seriálu "American Horror Story: Hotel". (little_DomcA)

New Kid in Town

 • Píseň se objevila ve Speciálním čarodějnickém dílu XVI seriálu Simpsonovi. V této epizodě si Simpsonovi pořídí robotického chlapce, když Bart skončí s vážným zraněním v nemocnici. Ten se však uzdraví a vrátí domů, kde se svým robotickým sourozencem soupeří o lásku rodičů. (SuperSonic)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.