Playlisty Akce
Reklama

D Dream On Dreamer biografie

Biografie

Čtyřčlenná kapela Dream On Dreamer se zrodila v roce 2009, v době, kdy vzkvétala metalcore a hardcore scéna. Jejich dění započalo v Melbourne ve složení Marcel Gadacz, Michael McLeod, Callan Orr a Daniel Jungwirth.
Krátce poté začali pracovat na debutovém EP Set Sail, Armada, které se stalo jejich nejtvrdším materiálem v celém dění kariéry.
Následující EP Hope vyšlo skoro rok po prvním EP na Boomtown Records.

Ve chvíli kdy se Dream On Dreamer zapsali u známých labelů jako Rise Records a UNFD, vydali své debutové album Heartbound v roce 2011 u producenta Camerona Mizella, jež pracoval i se Sleeping With Sirens nebo Skylit Drive.
Kapela byla dokonce nominována na ceny Aria za nejlepší rockové/metalové album roku 2011.
Heartbound později vyšel v bonusové edici Tour Edition a obsahoval bonusové písně a dokumentární DVD.
V listopadu oznámil Michael McLeod odchod z kapely, jelikož se mu narodilo dítě. V prosinci to bylo jeho poslední tour jako basák a vokalista. Daniel Jungwirth ho nahradil později jako basák.

Dream On Dreamer zaznamenali velký přírustek na začátku roku 2013, kdy se k nim přidal Zachari Britt z kapely The Dream, The Chase a zastoupil kytaru a čisté vokály. Následně opustili zmíněné Rise Records a jejich druhé album s názvem Loveless vyšlo v roce 2013 na UNFD.
Kluci museli na některých koncertech hrát bez bubeníka Aaron Fiocca, kvůli diagnostikované rakovině.

Na další album Songs Of Soulitude se čekalo krátce a vyšlo po 2 letech.
V roce 2014 se kapela rozloučila s Danielem Jungwirthem, jež byl nahrazen kytaristou skupiny House vs. Hurricane Chrisem Shawem.

Po 3 albu se dostal na světlo světa singl Darkness Brought Me Here a o chvíli později následoval jeden z největších hitů kapely a to Don't Lose Your Heart. Po úspěchu singlů se do třetice přidal ještě další song Stay z roku 2016, který byl již potvrzen na 4 albu.

It Comes And Goes deska vyšla o 2 roky později a obsahovala písně Don't Lose Your Heart a Stay, které vyšly jako samostatné singly. Nový materiál určil naprosto nový směr kapely a objevil neprobádané vody.

V roce 2020 oznámili, že po 11 letech ukončují své dění na core scéně a slíbili, že se dočkáme posledního alba What If I Told You It Doesn't Get Better ještě tentýž rok.

Zpracoval: LimeCZ;
Historie úprav

07.04.2020 - 22:40 LimeCZ přidal 4 znaků
07.04.2020 - 22:39 LimeCZ přidal 11 znaků
07.04.2020 - 22:36 LimeCZ přidal 2362 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.