Playlisty Akce
Reklama

# 3 Doors Down biografie

Biografie

První sestavu 3 Doors Down představovali Brad Arnold jako hlavní zpěvák a bubeník, Matt Roberts na pozici hlavního kytaristy a zadních vokálů a basák Todd Harrell. Kapela začala jezdit mimo Escatawpa a během výletu po Foley v Alabamě oficiálně vzniklo jejich jméno, když hoši procházeli kolem budovy, kde byl spadlý nápis "Doors Down", vzhledem k tomu, že kapelu tvořili tři lidi, dodali "3" a název byl na světě.

V roce 1998 kapelu doplnil Chris Henderson s rytmickou kytarou. Ve stejné době nahráli první demo a své CD dali lokálnímu rádiu WCPR-FM, tím se do světa dostala EP verze písně Kryptonite, jejíž úspěchy odstartovali možnost nahrát oficiální studiové album.

Debutem se tak 8. února 2000 stala deska The Better Life, která se stala 11. nejlépe prodávaným nosičem roku. Mezinárodní popularitu získaly singly i:Kryptonite, Loser a Duck and Run. Čtvrtý singl Be Like That byl v roce 2001 přenahrán pro film Prci, prci, prcičky 2 (American Pie 2) s alternativním textem, tato verze je známá jako "American Pie 2 Edit". Pro nadcházející turné kapela najala bubeníka Richarda Lilese, aby se Brad Arnold mohl plně věnovat na jevišti zpěvu.

Druhá deska, Away from the Sun, vyšla 12. listopadu 2002 a během prvních dvou měsíců získala platinové ocenění za podpory dvou singlů: When I'm Gone a Here Without You. Pro turné byl znovu najat náhradní bubeník, tentokrát Kanaďan Daniel Adair.

V roce 2003 vyšlo kapele EP Another 700 Miles s živými nahrávkami z vystoupení v Chicago, Illinois. Na album se navíc našla předělávka hitu "That Smell" od Lynyrd Skynyrd. V roce 2004 kapela jela turné s Nickelback.

Kolem roku 2005 se kapela pyšnila 12 miliony prodaných desek, ve stejný rok přišli s platinovým Seventeen Days doplněným o singly Let Me Go a Behind Those Eyes. Později téhož roku bylo vydáno DVD Away from the Sun: Live from Houston, Texas. V roce 2005 Daniela Adaira, který se stal stálým členem Nickelback, nahradil Greg Upchurch.

Čtvrtá deska pojmenovaná po kapele 3 Doors Down vyšla 20. května 2008 a debutovala na prvním místě Billboard 200. Na desce se objevily hity jako It's Not My Time, Train nebo Citizen/Soldier. V roce 2009 kapela spolu s The Soul Children of Chicago vydala píseň In the Presence of the Lord pro kompilaci Oh Happy Day: An All-Star Music Celebration. Ve stejném roce vznikla i vánoční píseň Where My Christmas Lives.

Pátá deska Time of My Life vyšla 19. července 2011 s prvním singlem When You're Young vydaným 10. ledna 2011. V květnu 2012 bylo ohlášeno Gang of Outlaws Tour se ZZ Top a Gretchen Wilson. 23. května 2012 Matt Roberts ohlásil odchod z kapely kvůli svému zdraví, jeho místo zaujal Chet Roberts.

19. listopadu 2012, po skončení turné, vyšla první kompilace The Greatest Hits s úplně novým singlem One Light. 20. dubna 2013 byl Todd Harrell zatčen pro autonehodu, při které zemřel člověk. Následně se ukázalo, že řídil pod vlivem drog a byl poslán na tři roky do vězení. 3 Doors Down později zrušili čtyři show v Americe na uctění památky zesnulého. Evropské turné odstartovali 24. května s novým basákem, Justinem Biltonenem.

V lednu Chris Henderson řekl pro Phoenix New Times, že kapela pracuje na albu, které by mělo vyjít v roce 2014. Od konce roku 2013 do roku 2014 jeli turné Songs from the Basement po Spojených státech. V únoru 2014 byl Todd Harrell znovu zatčen pro řízení pod vlivem návykových látek a kapela se rozhodla pokračovat turné s Justinem Biltonenem.

11. března 2016 vyšlo album Us and the Night s turné po severní Americe a festivalech jako Fort rock a Carolina Rebellion. 20. srpna 2016 zasáhla kapelu a svět smutná zpráva, kdy ve věku 38 let zemřel kytarista Matt Roberts na předávkování drogami.

V roce 2018 kapela vyjela na turné Rock n' Roll Express s Collective Soul a Soul Asylum. Turné mělo celkem 36 zastávek po Americe.

The Better Life FoundationV roce 2003 3 Doors Down založili The Better Life Foundation (TBLF) s myšlenkou dát co nejvíce dětem lepší život. Od té doby organizace podpořila několik charit napříč Spojenými státy včetně Center for the Prevention of Child Abuse a Habitat for Humanity. Když bylo město v Mississippi, Waveland, zasaženo hurikánem Katrina, charita byla schopna zajistit tři policejní auta a hasičské vozidlo. Mimo to organizace každoročně pořádá koncert, jehož výtěžek jde jen na charitativní účely.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

22.03.2020 - 17:38 DevilDan přidal 4580 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.