Playlisty Akce
Reklama

D Delain biografie

Biografie

Kapelu založil v roce 2002 Martijn Westerholt poté co byl nucen opustit Within Temptation pro infekční mononukleózu, ve stejném roce vydal nezávislé demo Amenity, hned na to ovšem Westerholt projekt dal stranou.

V roce 2005 se spojil s Charlotte Wessels a podepsal smlouvu s Roadrunner Records. V této době byla kapela představena jako projekt s řadou hostujících hudebníků, nikoli jako živá kapela. Na debutovém albu Lucidity se tak ukázalo mnoho známých hudebníků jako Marco Hietala, Liv Kristine, Ariën van Weesenbeek nebo Ad Sluijter. Přes mnoho zpoždění album vyšlo v září 2006 a sklidilo pozitivní reakce, díky nímž bylo uspořádáno turné po Nizozemí s živou kapelou ve složení Rob van der Loo, Ronald Landa a Sander Zoer.

Na konci roku 2007 bylo oznámeno, že Delain pracují na novém albu a už na začátku roku 2008 se v setlistu objevily dvě písně - Stay Forever a Start Swimming. Samotné album vyšlo 9. února 2008 s názvem April Rain se stejnojmenným hlavním singlem. Na podporu alba kapela navštívila i Spojené státy a Mexiko, stejně tak jako navštívila mnoho evropských festivalů včetně Hellfest, Lowlands, Wacken Open Air a Sonisphere. V únoru 2010 začala práce na dalším albu a uskupení opustil basák Rob van der Loo. V březnu jeho místo zaujal Otto Schimmelpenninck. V říjnu 2010 byl nahrazen i kytarista Ewout Pieters, jeho nástupcem se stal Timo Somers.

Během živého vystupování v roce 2011 kapela vydala tři nové písně - Manson, Get the Devil Out of Me a Milk and Honey, které se později sešly na třetím studiovém albu We Are the Others, které vyšlo na jaře 2012.

26. února 2013 bylo oznámeno speciální album Interlude obsahující nové písně, cover verze, živé nahrávky, nové verze předešlých písní a bonusové DVD. Data vydání se světově lišila, ale padla na první týden v květnu.

5. dubna 2014 vyšlo studiové album The Human Contradiction. V létě toho roku z osobních důvodů odstoupil bubeník Sander Zoer, avšak nadále zůstává za scénou kapely. Jeho místo získal Ruben Israel, spolu s ním do kapely pro anglické turné vstoupil Merel Bechtold. Stálým členem se stal 19. října 2015.

Začátkem roku 2016 Delain vydali osmi trackové EP Lunar Prelude. Nakrátko bylo oznámeno osmé album Moonbathers s deseti originálními skladbami a jedním coverem od kapely Queen. To vyšlo 26. října 2016. Ve městě Amsterdam vznikl první živý záznam, A Decade of Delain: Live at Paradiso vydaný na oslavu 10. výročí kapely 10. prosince 2016. 30. srpna 2018 se stálým členem stal Joey de Boer, který nahradil Rubena Israele.

22. února 2019 vyšlo EP Hunter's Moon s hlavním singlem Masters of Destiny vydaným už 11. ledna spolu s videoklipem. 27. září vyletěl první singl Burning Bridges z nadcházejícího alba Apocalypse & Chill vydaného 7. února 2020.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

20.02.2020 - 21:47 DevilDan přidal 2869 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.