Playlisty Akce
Reklama

D David Deyl biografie

Biografie

David Deyl se narodil 26. prosince 1984 jako nejmladší ze tří sourozenců do hudebně založené rodiny, což mělo velký vliv na jeho hudební kariéru. Před lidmi poprvé vystoupil v patnácti letech na vánoční besídce, kde zahrál na piáno.

Osudovou ženou v jeho hudební kariéře byla Vlasta Vodičková, která ho v roce 2004 dovedla za Danem Hádlem, aby mu zahrál nějaké své písničky. Shodou okolností se zrovna chystalo turné Black Milk a David se stal jejich předskokanem.

V roce 2009 vyšlo jeho debutové album Hlavolam u Warner Music Czech Republic a písničky se rychle dostaly do českých i slovenských rádií.

V roce 2011 vydal David pod společností Supraphon album Zásah se singly Počítám a Lež a nech si lhát.

Rok 2012 přinesl další velký hit Akorát, duet s Helenou Vondráčkovou Čas dál nech spát a hymnu pro Avon pochod Budu tu stát, kterou s ním nazpívala Monika Absolonová.

V roce 2014 vydal již ve svém vlastním vydavatelství DADE music třetí album V ozvěnách. Album obsahuje 12 skladeb ve stylu klasického crossoveru, nahraných za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice pod taktovkou dirigenta Marka Štilce.

V roce 2016 nahrál své oblíbené vánoční písně na desku Moje Vánoce, ke kterým v roce 2019 přidal Somewhere in My Memory z filmu Sám doma 2.

V lednu 2020 vydal album Melodies of My Heart: Musicals!.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

21.06.2020 - 17:53 DevilDan přidal 1392 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.