Playlisty Akce
Reklama

S Danny Saucedo biografie

Biografie

Daniel Gabriel Alessandro Saucedo Grzechowski se narodil 25. února 1986 ve Stockholmu polskému otci a bolívijské matce. Vystudoval Adolf Fredrik's Music School ve Stockholmu a mluví plynně anglicky, polsky, španělsky, švédsky a francouzsky.

Jeho cesta k hudbě začala přihláškou do hudební soutěže Idol 2006, kam vstoupil s písní I Swear od All-4-One a nakonec skončil na šestém místě a vydal svůj debutový singl Öppna din dörr, který skončil na 24. místě švédského hudebního žebříčku.

Krátce na to mu vyšlo debutové album, Heart Beats, konkrétně 30. května 2007 a ihned obsadilo vrchol švédských žebříčků.

V roce 2008 se dostal do taneční soutěže Let's Dance, z které se v září 2008 spolu s tanečnicí Jeanette Carlsson dostal do Eurovision Dance Contest 2008, kde pár skončil na 12. místě.

V říjnu 2008 Danny ohlásil příchod druhého alba a to konkrétně singlem Radio. Deska dostala název Set Your Body Free a vyšla na Vánoce.

12. března 2011 se pokusil vyhrát účast na Eurovizi s písní In the Club. Jeho snahu zmařil Eric Saade s písní "Popular". O rok později zkusil štěstí s Amazing, ale i tam neuspěl a Švédsko reprezentovala zpěvačka Loreen.

E.M.D.Kromě sólové kariéry vznikla v roce 2007 klučičí kapela tvořená účastníky Idolu 2007, jimiž krom Dannyho byli Erik Segerstedt a Mattias Andréasson, která v roce 2008 úspěšně debutovala s albem A State of Mind, na jejíž tracklistu se největší popularitě těšila cover verze písně All For Love.

V roce 2009 se kapela účastnila Melodifestivalenu, kde zazněla píseň Baby Goodbye. Kluci skončili třetí a vydali švédské vánoční album Välkommen hem s jediným singlem v podobě Välkommen Hem.

V roce 2010 vyšlo druhé Rewind a ke konci roku byl ohlášen definitivní rozpad formace.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

03.07.2019 - 23:09 DevilDan přidal 1851 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.