Playlisty Akce
Reklama

H Daniel Hůlka biografie

Biografie

Daniel Hůlka se narodil 1. června 1968 v Praze, od základní školy se v LŠU věnoval kreslení a hraní na flétnu, klarinet a klavír. Během gymnázia hrával volejbal a vypadalo to, že se usadí ve sportovních vodách, bohužel mu tuto kariéru překazily zdravotní problémy a tak radši založil s kamarádem kapelu.

Po ukončení gymnázia absolvoval Plzeňskou konzervatoř. Původně se věnoval opernímu zpěvu a hostování v divadlech. Do svého repertoáru tak může hrdě zahrnout role jako Don Giovanni, Escamilio, Figaro, Sylvio nebo Kalina.

V roce 1995 vyhrál konkurz na hlavní roli v muzikálu Dracula, což mu otevřelo brány k muzikálu, kde se rychle stal hvězdou.

V červnu 1997 vydal první sólové album, Daniel Hůlka, které bylo v roce 1998 následováno prvním turné s názvem Mise. V témže roce vyhrál poprvé Zlatého slavíka.

O rok později ho čekala první filmová role v pohádce Zdeňka Trošky Z pekla štěstí, kde ztvárnil roli krále Brambase, kterou si zopakoval v roce 2001. Od 13. prosince 2000 ho bylo vidět v hlavní roli muzikálu Monte Cristo autorů Karla Svobody, Zdeňka Borovece a Richarda Hese. O

V roce 2011 začal účinkovat v muzikálu Kat Mydlář Michala Davida a kromě hudby se v roce 2013 pokusil kandidovat do Poslanecké sněmovny za SPOZ, stranu spřízněnou s osobou prezidenta Miloše Zemana, neúspěšně.

Muzikálové roleDracula (Dracula)
Javert (Bídníci)
Jekyll / Hyde (Jekyll & Hyde)
Edmond Dantes / Hrabě Monte Cristo (Monte Cristo)
Pán démonů (Mise)
Mordred (Excalibur)
Lord Kelso / Žebrák / Sluha / Žid - ředitel divadla (Obraz Doriana Graye)
Baron Prášil (Baron Prášil)
Jan Mydlář (Kat Mydlář)
Král Šalamoun (Sibyla - Královna ze Sáby)
Aramis (Muž se železnou maskou)

Operní roleDon Giovanni (Don Giovanni, Wolfgang Amadeus Mozart)
Escamillo (Carmen, Georges Bizet)
Figaro (Figarova svatba, Wolfgang Amadeus Mozart)
Kalina (Tajemství, Bedřich Smetana)
Sylvio (Komedianti, Ruggero Leoncavallo)


Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

03.07.2019 - 23:27 DevilDan přidal 1972 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.