Playlisty Akce
Reklama

S Conrad Sewell biografie

Biografie

Conrad Ignatious Mario Maximilian Sewell se narodil 31. března 1988 a vyrůstal v australském Brisbane. Už od osmi let se pokoušel o posílání dem a pokoušel štěstí i s rockovou kapelou Sons of Midnight, ta ale žila jen krátce. Jeho sestrou je australská zpěvačka Grace.

V roce 2004 se zúčastnil druhé řady talentové soutěže Australian Idol, ale neprošel konkurzem a skočil v top 100 zpěvácích této sezóny. V roce 2006 se přestěhoval do Spojeného království.

V roce 2007 Conrad a kytarista Matthew Copley vytvořili poprockovou kapelu The Frets, která později přijala další tři členy a změnila jméno na Sons of Midnight. Pod tímto jménem vydali singl The Fire v roce 2012, která slavila úspěch na platformě Spotify a kapelu to dokonce přinutilo vydat vydat album Sons of Midnight, ale před vydáním druhého zmizela z veřejnosti.

V roce 2014 Sewell napsal a nazpíval Kygův hit Firestone, který se dostal do top pěti hitů po celé Evropě. Jeho debutový singl Hold Me Up produkovali a napsali Brian Lee, The Euroz a Louis Bell. 2. března 2015 vyjel na australské turné s Edem Sheeranem, které čítalo 13 zastávek. V září 2015 dělal předskokana kapele Maroon 5 na Maroon V Tour, po kterém se připojil k Jess Glynne.

13. listopadu 2015 vydal sólové EP All I Know podpořené turném po Austrálii a Novém Zélandu. V březnu ho Elvis Duran označil za Umělce měsíce a objevil se v americké show NBC's Today, kde živě předvedl svůj singl Start Again, za který později vyhrál cenu za Píseň roku na ARIA Music Awards of 2015. Následující měsíc vydal píseň a reklamní kampaň pro společnost Coca-Cola, Taste the Feeling.

V květnu 2018 podepsal smlouvu s Sony Music Australia. 18. května 2018 vydal EP Ghosts & Heartaches obsahující písně Come Clean a Healing Hands. 17. května 2019 jeho diskografii doplnilo debutové album Life, které se dostalo na první příčku ARIA Charts. Na 2019 AFL Grand Final Sewell zazpíval australskou národní hymnu.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

23.05.2021 - 01:53 DevilDan přidal 2003 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.