Playlisty Akce
Reklama

G Conan Gray biografie

Biografie

Conan Lee Gray se narodil 5. prosince 1998 v Lemon Grove v Kalifornii bílému otci s irskými předky a japonské matce. Během svého dětství žil dva roky v Hirošimě, kam se rodina přestěhovala kvůli nemoci dědečka. V té době mluvil plynule japonsky.

Ve třech letech se jeho rodiče rozvedli, zkušenosti s rozvodem zachycuje video "Draw My Life". Když byl jeho otec v armádě, Gray se během svého dětství stěhoval dvanáctkrát a třikrát se stěhoval pouze během šesté třídy. Na základní škole si prošel šikanou pro svůj původ.

Nakonec se usadil v Georgetownu v Texasu jako teenager a zůstal zde po zbytek svých dospívajících let. Život v centru Texasu inspiroval většinu jeho tvorby a hudby. Poté co byl přijat na UCLA se v září 2017 přestěhoval do bytového komplexu v Los Angeles v Kalifornii.

V roce 2013 si vytvořil oficiální YouTube účet a v devíti letech začal tvořit videa. Obsah jeho vlogů se soustředil hlavně na jeho život v texaském městečku. Později začal natáčet hudbu a ukazovat svůj talent.

Debutový singl Idle Town vydal v březnu 2017, píseň získala 14 milionů streamů na platformě Spotify a 12 milionů zhlédnutí na YouTube. V říjnu 2018 Conan vydal singl Generation Why pod společností Republic Records. V listopadu dal dohromady EP Sunset Season s pěti písněmi, které se dostalo na druhé místo v žebříčku Billboard Heatseekers Albums. Hned poté ohlásil turné po Severní Americe spolu s Girl in Red.

V únoru 2019 převydal singl The Other Side, který byl původně zveřejněný pouze na YouTube v době, kdy byl na střední škole. Mezi březnem a říjnem začaly na YouTube vycházet singly z připravovaného debutového alba a singl The King nezařazený do tracklistu.

V lednu 2020 odhalil online jméno svého prvního alba - Kid Krow. Tomu předskakoval světově úspěšný singl Maniac. Album vyšlo 20. března 2020 a debutovalo na pátém místě Billboard 200 jako číslo jedna v žebříčku popových alb. Vychválily ho i časopisy jako Paper, Billboard, NPR, Teen Vogue a Paste. Následující živá vystoupení byla zrušena kvůli světové pandemii Covid-19.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

22.01.2021 - 21:40 DevilDan přidal 2108 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.