Playlisty Akce
Reklama

C Cold biografie

cold-644530-w200.jpg
Biografie

biografie

Cold má 20 fanoušků

Biografie

Kapela Cold, která se dříve jmenovala Grundig, vznikla v roce 1986 ve složení Scooter Ward, Sam McCandless, Jeremy Marshall a Matt Loughran na Fletcher High School na Floridě. Svůj první koncert odehráli v roce 1990 v klubu jménem Spray. O dva roky později vzniklo první EP Into Everything s osmi písněmi.

V této době se kapela přesunula do Atlanty, kde doufala, že víc pronikne do hudebního průmyslu. Sestava přichází o Matta Loughrana, kterého nahradil Sean Lay, který téže brzy odešel. Společně s novým členem, Kelly Hayesem se kapela vrací na Floridu.

Pojmenování Cold kapela oficiálně dostala v roce 1996, kdy se jejich tvorba dostala k uším Freda Dursta, který pozval Warda k nahrání dvou akustických písní - Check Please a Ugly - tato dema byla poslána producentovi Rossu Robinsonovi a ten s kapelou nahrál debutové album Cold vydané v roce 1997.

Ve stejném roce vyšlo EP Oddity, na kterém se objevila fotka focená McCandlessovou ženou, na níž byla jejich domácí tarantule Wednesday lezoucí po tváři panenky. Fotografie byla podnětem k vytvoření oficiálního loga kapely a bubeník později dodal: "Naše hudba se plazí jako pavouk."

V roce 2000 vyšlo kapele druhé album, 13 Ways to Bleed on Stage. Ještě před nahráváním v roce 1999 do kapely vstoupil kytarista Terry Balsamo, díky čemuž se Ward mohl více zaměřit na zpěv. Průlomovými singly se poté staly písně End of the World a No One, která byla hojně hraná na hard rockovém rádiu.

V dubnu 2002 vyšla mrzutá balada Gone Away, která se stala součástí alba WWF Tough Enough.

Tou dobou nejúspěšnější album, Year of the Spider přišlo v roce 2003 s prvním singlem Stupid Girl, který se dostal do žebříčku Billboard Hot 100 na 87. pozici jako první singl, co to za tu dobu dokázal. Na začátku roku 2004 byl Terry Balsamo nahrazen Benem Moodym z Evanescence a poté Eddiem Randinim.

Během roku 2004 odešel i kytarista Kelly Hayes, který se přesunul do kapely Allele. V polovině roku kapela nahrála soundtrack ke hře Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy, který obsahoval písně With My Mind, Came All the Way a b-side k Year of the Spider, Just Got Wicked (Chris Vrenna Remix) a Go Away (Chris Vrenna Eye Socket Remix).

Od září 2004 se ke kapele přidal Matt Loughran a byla podepsána smlouva s Atlantic Records, odkud přišly zprávy o novém albu produkovaném Elvisem Baskettem s datem vydání určeným na prosince 2014, které bylo odloženo pro odchod Eddieho Rendiniho z kapely.

V červnu 2005 byla oznámena změna jména příchozí desky na A Different Kind of Pain a první singl Happens All the Time. Do alba se podepsal dlouhý boj s rakovinou Wardovy sestry, stejně jako jako rozchod s jeho snoubenkou a matkou jeho dcery.

17. listopadu 2006 byl skrze síť MySpace ohlášen rozpad kapely s nástupem nového projektu, který je nyní znám jako The Killer and the Star.


25. července 2008 Ward skrze MySpace svého projektu informoval o vydání b-sides/rarit kapely Cold a nového alba v původní sestavě na podzim 2009. V lednu 2009 byly ohlášeny oficiální data koncertů v sestavě Scooter Ward, Sam McCandless, Jeremy Marshall, Kelly Hayes a Terry Balsamo, která byla následně pozměněna.

Album Superfiction, které Ward nazval finálním, vyšlo 18. července 2011 skrze Eleven Seven a debutovalo na 37. místě Billboard 200. Prvním singlem se stala píseň Wicked World.

V listopadu 2012 Scooter Ward skrze Facebook fanoušky informoval o nahrávání akustického alba, z kterého později vzniklo CD/DVD spolufinancované kampaní Indiegogo. COLD:LIVE vyšlo 27. ledna 2016 na DVD, Blu-Rayi nebo jako dvě CD.

13. března 2015 se kapela upsala Napalm Records k novému albu a světovému turné 2016, 8. června oficiální Facebooková stránka informovala o návratu Terryho Balsama. 1. ledna 2017 se ke kapele jako nový kytarista přidal Nick Coyle.

14. ledna 2018 Ward na Facebookové stránce zveřejnil, že je nahrávání skoro hotové a že v nové sestavě místo Terryho Balsama a Sama McCandlesse figurují Ethan York a Jonny Nova. Nové album poté vyšlo 13. září 2019 pod názvem The Things We Can't Stop.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.07.2019 - 13:13 DevilDan přidal 0 znaků
25.07.2019 - 23:32 DevilDan přidal 4224 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.