Kecárna Playlisty

C Chinaski Zajímavosti

Duše z gumy

 • Doprovodné video k animované, respektive loutkové pohádce samozřejmě nenabízí kapelu hrající na koncertě. Dočkáte se spojení animace a záběrů na skupinu natočených před zeleným pozadím. Výtečný klip tak doprovází odlehčenou písničku, jakých se Chinaski v posledních letech mnoho nepovedlo. (DevilDan)

Hlavolam

 • Natáčel se v Londýně, v Brightonu a v Praze v bytě Ondřeje Brzobohatého a Miss World 2006 Taťány Kuchařové. Ta si zahrála i stěžejní roli a vidět ji, jak zpívá "chci líbat tě na tvoje ústa" může hlavně na muže působit jako mocné afrodisiakum, díky kterému si oblíbí video k písni, která by jinak mohla zapadnout.  (DevilDan)
 • V písni si zahrála finalistka československé superstar 2015,Emma Drobná. (leny022)

Každý ráno

 • "Je to dárek pro všechny šťastně i nešťastně zamilované k blížícímu se sv. Valentýnu. Děkujeme Adéle Decastelo, Petrovi Strnadovi, týmu Minimax films a všem fanouškům v roli svatebčanů. Byli jste skvělí," vzkazuje formace na svém facebookovém profilu. (DevilDan)
 • Píseň vypráví příběh o muži, který něco (nebo spíše někoho) propásl a už to nejde vzít zpět, i když by se kvůli tomu vzdal všeho. Jeho osudová žena si zahrála před lety ve videoklipu k písni "Dlouhej kouř". (DevilDan)

Milióóóny přání (s Katarinou Knechtovou)

 • Píseň vznikla pro reklamní spot MALL.cz.  (DevilDan)

Možná

 • Píseň se stala v roce 2003 velkým hitem všech komerčních rádií, ovšem videoklip odehrávající se v boxerském ringu tak oblíben nebyl, a byl často kritizován, že se k písni příliš nehodí. (trasher)

Potkal jsem tě po letech

 • Kapela pro vizuál sáhla po fenoménu posledních let - srovnávacích fotografiích, které dokumentují, jak se postupem času mění místa a lidé. Chinaski proto zveřejnili na facebooku výzvu, že shání do videoklipu komparzistky, a poprosili zájemkyně i o deset let staré fotografie. Ze stovek nabídek jich nakonec vybrala patnáct. Fanynky se pak pod rukama vizážistek změnily pro jeden den na herečky a jejich desetiletou proměnu obrazově ztvárnil režisér Adam Skála. (DevilDan)
 • S tím, co vzniklo, byla plně spokojena nejen kapela, ale především režisér. "Je to pro režiséra unikátní materiál. Říct, že ty nejzajímavější příběhy píše život sám, je sice klišé, ale každé klišé má kořeny v pravdě. Pro celý tým bylo navíc velkou radostí pracovat na videoklipu s opravdovými lidmi místo umělých postav," dodává k výsledku Skála. (DevilDan)

Stížnost

 • Režii klipu obstaral Jaroslav Kašík. Vtipně pojatý příběh, ve kterém nechybí ani tradiční postávání ve frontách na úřadech, hektika denního života a nakonec i frustrované opékání mobilů nad ohněm je další z velmi adresných a konkrétních ukázek typického českého života v podání této poprockové formace, která vznikla původně v roce 1987 jako Starý hadry.  (DevilDan)

Venku je na nule

 • Kapela píseň složila na songwritingu v londýnských Dean Street Studios s producentem Alexem Daviesem. "Alex je mladý kluk z Londýna, se kterým jsme se potkali náhodou. Songwriting je na západě normální praxe. Prostě se scházejí a vymýšlejí písničky z fleku. Letěli jsme do Londýna bez jakýchkoliv očekávání," vzpomíná Michal Malátný. (DevilDan)
 • Nad celkovým zvukem měl nakonec dohled hlavní producent alba Greg Haver, který stojí i za mimořádně úspěšnou poslední nahrávkou kapely Chinaski s názvem Rockfield.  (DevilDan)

Víno

 • Píseň je použita jako hlavní znělka seriálu Vinaři (Rionea)
 • Znělka byla natáčená na Moravě (Kocka906)
 • Ve videoklipu se objevuje zřícenina hradu Pálava. Žlutý komplex, ze seriálu známý jako Vinařství Vlček, se nachází v obci Zaječí a jeho pravý název je Vinařství U Kapličky. (Bohdom0)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.