Playlisty Kecárna
Reklama

C Camila Cabello biografie

Biografie

Karla Camila Cabello Estrabao se narodila v Havaně 3. března 1997 rodičům Sinuhe Estrabao a Alejandru Cabello. Když jí bylo pět let odstěhovala se s matkou do Miami, její otec se k rodině připojil až po 18 měsících, kdy dostal vízum, americké občanství mladá zpěvačka získala v roce 2008, navštěvovala Miami Palmetto High School, kterou v letech 2012-2013 předčasně ukončila pro pěveckou kariéru.

Tu jí odstartovala účast v americké pěvecké soutěži The X Factor v Severní Karolíně, kde předvedla píseň Respect od Arethy Franklin. Během soutěže vzniklo uskupení Fifth Harmony, kde se ke Cabello přidaly zpěvačky Ally Brooke, Normani, Lauren Jauregui, a Dinah Jane.

V kapele Camila vydržela do 9. prosince 2018, kdy byl oznámen její odchod. Svou kariéru ovšem neukončila a 25. ledna 2017 unikl do světa singl Love Incredible ve spolupráci s DJ Cashmere Cat, oficiálně singl vyšel až 16. února 2019 na albu 9. Následovala spolupráce pro soundtrack k filmu Rychle a zběsile 8 (The Fate of the Furious) s Pitbullem a J Balvinem v písni Hey Ma a výběr hvězdných kolegů pokračoval i na singlu Know No Better, kde se spojila s Major Lazer, Travisem Scottem a Quavem.

V květnu 2017 promluvila o chystané první sólové desce a okomentovala ji slovy "půjde o příběh mé cesty z temnoty do světla, o době kdy jsem byla ztracená a kdy jsem se znovu našla". První ochutnávku naservírovala 19. května 2017 v podobně singlu Crying in the Club následovaným vystoupením na 2017 Billboard Music Awards. Následně se přidala k turné 24K Magic World Tour Bruna Marse a stala se tváří podzimní kampaně značky Guess.

Velký úspěch ji vynesla druhá píseň z chystané desky, Havana, ve které zahostoval rapper Young Thug. Étery rádií tak ovládala od 3. srpna 2017. Debutová deska Camila, původně prezentovaná pod názvem "The Hurting. The Healing. The Loving" vyšla 12. ledna 2018 a byla certifikována platinou. V dubnu 2018 byly oznámeny koncerty pro Never Be the Same Tour, během kterého představila spolupráci s Pharrellem Williamsem v singlu Sangria Wine.

21. června 2019 přišla Señorita se Shawnem Mendesem, která ji vynesla úspěchy na hudební scéně i v osobním životě, v červenci bylo oznámeno, že spolu zpěváci chodí. Jejich první společný počin to ovšem není, již během roku 2015, kdy Camila působila v dívčí kapele Fifth Harmony, spolu nahráli duet I Know What You Did Last Summer. V červenci 2019 ji ke spolupráci přizval Ed Sheeran a vznikl singl South of the Border.

1. září 2019 zpěvačka sdílela klip na Instagramu, který lákal na druhé album Romance. O dva dny později ohlásila příchod dvou nových singlů - Liar a Shameless - s datem vydání stanoveným na 5. září 2019 s následujícími přírůstky Cry for Me a Easy v říjnu 2019. Samotná deska vyšla 6. prosince 2019 s doprovodním the Romance Tour pro rok 2020.

V březnu 2020 se zúčastnila projektu Living Room Concert for America na iHeart Media, jehož výtěžek šel na zvýšení povědomí a financování koronavirové pandemie.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

01.04.2020 - 16:19 DevilDan přidal 3100 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.