Playlisty Akce
Reklama

B Bullet For My Valentine biografie

Biografie

Předchůdcem BFMV byla kapela s názvem Jeff Killed John, kterou založil v roce 1998 Matthew Tuck, Michael "Padge" Paget, Nick Crandle, a Michael "Moose" Thomas během studie hudby na Bridgend College. Začínali hraním coverů Nirvany a Metallicy. V roce 1999 jim vyšlo první EP Better Off Alone, které následovalo EP s dvěma skladbami You/Play with Me v roce 2002 s produkcí Grega Havera. EP bylo financováno fondem pro nové velšské hudebníky a bylo vysíláno v rádiu. Hudba kapely byla orientovaná na nu-metal a přirovnávána ke kapelám jako KoRn nebo Limp Bizkit.

Krátce na to kapela vydala další EP Eye Spy a Don't Walk Away. Druhé zmíněné se stalo promočním a bylo zasláno nahrávacím společnostem. Tou dobou se změnil název na Bullet For My Valentinea byla změněna hudební strategie, rozhodli se hrát heavy metalové písně s harmonickými kytarami a velkými andělskými sbory. Na popud toho vzniklo finální EP pojmenované po kapele s pěti nahrávkami.

O kapelu projevilo zájem Roadrunner Records a nabídlo kapele smlouvu, která byla smetena ze stolu a kluci se nakonec upsali na pět alb k Sony BMG. 15. listopadu 2004 vyšlo v Británii EP Bulet For My Valentine za produkce Colina Richardsona. Druhé EP Hand of Blood vyšlo 22. srpna 2005 skrze Trustkill Records a bylo dostupné pouze ve Spojených státech.

Na debutové album The Poison se dlouho nečekalo, jeho vydání padlo na 3. října 2005 v Británii a na Den Svatého Valentýna (14. února) 2006 v Americe. Z alba vzešly čtyři singly a bylo podpořeno turném.

Druhé album Tuck jmenoval agresivnějším a s vyšším tempem než předešlé. Přesvědčit se o jeho slovech posluchači mohli 29. ledna 2008, kdy Scream Aim Fire vstoupilo na trh. V prvním týdnu se prodalo 53,000 kopií a v žebříčku Billboard 200 obsadilo album čtvrté místo. Na podporu bylo vyhlášeno turné Taste of Chaos po Severní Americe a Austrálii po boku Atreyu, Blessthefall a Avenged Sevenfold. V Kanadě však Bullet for My Valentine turné přerušili pro hospitalizaci Jamesovy dcery. Ke koncertování se vrátili v létě 2008 jako součást turné No Fear s Bleeding Through, Cancer Bats a Black Tide. Na konci roku 2008 se dostali živě i do Evropy a v prosinci znovuvydali druhé album společně se čtyřmi bonusy.

V březnu 2009 promluvil Matt Tuck pro Daniela Mareze z Metal Hammer o přípravách třetí řadové desky. Zmínil se také, že většinou píší hudbu a až pak vokální linky, ale tentokrát pracují na hudbě i textech zároveň. Během léta 2009 kapela jezdila po Spojených státech v rámci festivalu Mayhem, v Británii se objevili na festivalu Sonisphere, následovalo vystoupení na Download Festival 2010 spolu s dalšími festivaly v čele s Nova Rock, Metaltown, Rock am Ring, Rock on the Range, The Bamboozle,Bilbao Live Festival, Fortarock a Graspop.

Vydání alba Fever padlo na 27. dubna 2010. 14. února 2010 si fanoušci v rámci promoce na Twitteru mohli volně stáhnout píseň Begging For Mercy. Hlavním singlem se poté stal Your Betrayal vydaný 9. března 2010.

Začátek roku 2011 začal vystoupením na Uproar Festival 2011, následně kapela zamířila do studia pracovat na další desce. V říjnu frontman Matt Tuck oznámil, že pracuje na vedlejším projektu, který je "kurva metal" podobný hudbě Pantery a Slipknot. 1. května 2012 fanouškům odhalil, že se projekt bude jmenovat AxeWound a spolu s ním se na něm podílí Liam Cormier, Mike Kingswood, Joe Copcutt a Jason Bowld.

25. listopadu kapela vydala píseň Temper Temper, který nejdříve debutoval živě 22. října na Radio 1's Rock Week. Nové album bylo pojmenované po prvním singlu, tedy Temper Temper a bylo vydáno 12. února 2013, dva dny předtím započalo turné končící 3. listopadu 2013.

V listopad 2013 se na Tuckově Vine profilu objevila ukázka z nového tracku Raising Hell. 18. listopadu ji kapela zahrála živě během BBC Radio 1's Rock Show a o týden později byla dostupná ve formě videa. 17. května 2015 měla premiéru další píseň No Way Out. Album Venom vyšlo 14. srpna 2015 a podílel se na ní nový basák Jamie Mathias.

V roce 2016 kapelu opustil bubeník Michael Thomas z důvodu očekávání prvního dítěte, náhradou se stal Jason Bowld, který byl na konci roku 2017 přijat na dobu neurčitou. V dubnu vznikla nová smlouva s Spinefarm Records. Na konci roku přišlo nové video pro singl Don't Need You.

1. dubna 2018 kapela debutovala s písní Over It z šestého alba Gravity, které vyšlo 29. června 2018.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

28.02.2019 - 22:24 DevilDan přidal 10 znaků
18.02.2019 - 00:50 DevilDan přidal 4480 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.