Playlisty Akce
Reklama

B Billy Talent biografie

Biografie

Členové kapely se poznali během školní talentové soutěže, v této době se jmenovali Pezz, začali vystupovat a dostávat se na torontskou indie hudební scénu. Nakonec v létě 1994 vznikly první čtyři demonahrávky v bytě Iana D'Saa. Kompilace dostala název Demoluca. Brzy na to, v lednu 1995, kapela investovala peníze do nahrání druhého dema, Dudebox, s producentem Davem Tedescem.

V roce 1999 kanadští Pezz obdrželi dokumentaci od americké kapely se stejným jménem existující už od roku 1989. Na popud tomu se kapela přejmenovala na Billy Talent. Inspirací bylo jméno kytaristy z novely "Hard Core Logo" od Michaela Turnera. S novým jménem přišel i posun k agresivnějšímu a punk rockovějšímu zvuku.

Ve stejné době Benjamin Kowalewicz domluvil s Jen Hirst z rádia 102.1 the edge, aby se podívala na vystoupení Billy Talent v klubu. Toto vystoupení jim vysloužilo spolupráci s producentem Gavinem Brownem a smlouvu na demo.

Na podzim roku 2003 kapele vyšlo debutové album Billy Talent s velmi úspěšným titulním singlem Try Honesty. Krom úspěchů v prodejích vyprodali představení po Kanadě a Spojených státech, úspěch se jim nevyhnul ani v Evropě.

Druhé album hudebníci nahrávali převážně v The Warehouse Studio ve Vancouveru za produkce Gavina Browna s asistencí Iana D'Saa. Billy Talent II dorazilo 27. června 2007 a v Kanadě se ihned vyšplhalo na první místo žebříčku alb, stejného úspěchu dosáhlo i v Německu. Následovalo turné po Velké Británii, z nichž vzniklo limitované album Live from the UK Sept./2006. Po Británii objeli Kanadu s Rise Against, Anti-Flag a Moneen.

15. září 2008 vznikla skladba Turn Your Back ve spolupráci s kapelou Anti-Flag, která se dostala do videohry NHL 09. V listopadu kapela zamířila do studia spolu s producentem Brendanm O'Brienem a ohlásila začátek turné k podpoře čtvrtého alba. Ten byl stanoven na únor na australském Soundwave Festivalu.

Během léta 2009 Billy Talent koncertovali po Severní Americe s Rise Against a Rancid, 26. února se zúčastnila festivalu Download v Británii. 14. července 2009 vyšlo album Billy Talent III. Ve Spojených státech album vyšlo 22. září 2009 skrze Roadrunner Records.

16. února 2010 vyšlo iTunes Session skrze iTunes jako EP se sedmi nahrávkami. V srpnu 2010 kapela odehrála tři koncerty v jižní Africe a po poslední show byla oznámena pauza.

V dubnu 2011 Kowalewicz prohlásil, že hlavní prioritou kapely je dopsat nové materiály a nahrát nové nahrávky. Stejně tak bylo oznámeno, že se album nebude jmenovat "Billy Talent IV", protože předchozí alba byly navazující trilogii, kdežto toto již ne. První singl Viking Death March byl vydán 25. května 2012. Album Dead Silence přišlo na pulty 4. září 2012 podpořené druhým singlem Surprise Surprise ze 7. srpna.

V srpnu 2014 vyšla kompilace největších hitů Hits s novými písněmi, z nichž Kingdom of Zod vyšla 25. září jako singl.

9. května 2015 bylo prozrazeno, že se kapela pár měsíců nacházela ve studiu a připravovala nové materiály. Před vydáním alba Aaron Solowoniuk oznámil skrze oficiální YouTube kanál kapely, že si dává pauzu od kapela na základě recidivy roztroušené sklerózy, která mu byla diagnostikována od začátku působení v kapele. Jeho místo nahradil Jordan Hastings, na propagačním materiálech jsou vyobrazeni oba bubeníci.

29. července 2016 vyšlo páté album Afraid of Heights spolu se stejnojmenným singlem Afraid of Heights. Během turné se ke kapele znovu přidal Solowoniuk na zastávce v toronském Air Canada Centre, kde odehrál dvě písně.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

19.06.2019 - 19:44 DevilDan přidal 3654 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.