Playlisty Akce
Reklama

E Billie Eilish biografie

Biografie

Billie Eilish Pirate Baird O'Connell se narodila 18. prosince 2001 jako dcera Maggie Baird a Patrick O'Connella, kteří pracují v zábavním průmyslu. Vyrůstala v Highland Parku v Los Angeles. Vzdělávala se doma a v osmi letech se připojila do dětského sboru, sama Billie prozradila, že texty psala od svých jedenácti let po inspiraci svým starším bratrem Finneasem, který tou dobu měl svou vlastní kapelu, které psal a produkoval písně.

V říjnu 2015 Billie nahrála Ocean Eyes, kterou napsal Finneas pro svou kapelu, a poslala ji svému učiteli tanci, aby spolu vytvořili choreografii. V roce 2016 ji zveřejnila na profilu na SoundCloudu a 24. března 2016 k ní přibyl videoklip a témže roce další píseň, Six Feet Under.

Oficiálně Ocean Eyes vydalo vydavatelství Darkroom a Interscope Records 18. listopadu 2016 s většinou pozitivní kritikou. 14. ledna 2017 poté vyšlo EP s remixy výše zmíněné písně. Po úspěchu prvního singlu Billie vydala 27. března Bellyache následovaný soundtrackem pro seriál 13 důvodů proč (13 Reasons Why), Bored. Debutové plnohodnotné EP Don't Smile at Me mladé zpěvačce vyšlo 11. srpna 2017.

V únoru 2018 bylo ohlášené turné Where's My Mind Tour se začátkem v dubnu 2018. Na Record Store Day, který připadá na jednu sobotu v dubnu a každý Black Friday v listopadu, vyšel 7" vinyl s akustickou verzí písně Party Favor a cover verzí Hotline Bling původem od Drakea.

V písničce Lovely se spojila s americkým zpěvákem Khalidem. Singl vyšel v dubnu 2018 a objevil se na soundtracku k další sérii seriálu 13 důvodů proč (13 Reasons Why). Debutové album When We All Fall Asleep, Where Do We Go? dorazilo do hudebního světa 29. března 2019 předskakované singly When the Party's Over a Bury a Friend. Díky úspěchům svého prvního alba získala titul nejmladší umělkyně, jejíž album se stalo číslem jedna v Británii i v USA.

13. listopadu 2019 vyšel další úspěšný singl, Everything I Wanted, zároveň byla Billie nominována na šest cen Grammy, čímž se stala nejmladší umělkyní nominovanou ve všech čtyřech hlavních kategoriích, pět cen nakonec i vyhrála. Dalším úspěchem se stalo nahrání písně pro Bondovku s Danielem Craigem, No Time to Die se stejnojmenným názvem, No Time to Die. Svou novou originální nahrávku doplněnou o animovaný videoklip, My Future, vydala 30. července 2020.

18. října 2020 prohlásila v rozhovoru pro Vanity Fair, že pracuje na šestnácti nových písní a všechny je miluje. Začátkem roku 2021 vydala španělskou kolaboraci s Rosalía, Lo Vas a Olvidar, která se objevila v HBO seriálu Euphoria. Pro Apple TV+ režisér R. J. Cutler natočil dokument Billie Eilish: The World's a Little Blurry, který nechává fanoušky podívat se hlouběji do života Billie během nárůstu její slávy. Na 63. předávání cen Grammy si mladá umělkyně odnesla domů hnedka dvě - za filmovou píseň a nahrávku roku.

Svůj nový hudební projekt podtrhla změnou vizáže, kdy si obarvila své doteď do tmava laděné vlasy na blond a nafotila odvážné snímky pro Vogue, kde poprvé oficiálně odhalila své křivky. Nové album ohlásila na Instragramu 27. dubna a rovnou zveřejnila název Happier Than Ever. Jeho první ochutnávkou se stal singl Your Power.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

23.05.2021 - 20:03 DevilDan přidal 985 znaků
19.02.2020 - 01:28 DevilDan přidal 376 znaků
05.05.2019 - 22:48 DevilDan přidal 1962 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.