Playlisty Akce
Reklama

B Berlin biografie

Biografie

Předchůdcem kapely byla new wave rocková kapela The Toys založená v roce 1976 v Orange County v Kalifornii Johnem Crawfordem, Danem Vanem Pattenem, Chrisem Ruiz-Velascem a Ty Cobbem. Po pár vystoupeních kapela změnila jméno na Berlin a vyhodila Cobba z pozice zpěváka. Po krátkém působení Toni Childs na pozici zpěvačky se v roce 1979 ke kapele přidala Terri Nunn.

Prvním singlem kapely se stala píseň A Matter of Time vydaná v roce 1979 skrze Renegade Records, tou dobou se uskupení poprvé objevilo v televizi v rámci pořadu Hollywood Heartbeat jako hosté Boba Welche. Nunn kapelu opustila, aby se mohla věnovat herectví a její místo nahradila Virginia Maccolino.

V roce 1980 vyšlo album Information, ale setkali se značným odmítnutím vydavatelství kvůli změně hlavní zpěvačky, jak vysvětlil i manažer kapely, Perry Watts-Russell, vydavatelství okouzlil hlas Terri, ale bez ní o kapelu nejevily takový zájem.

Terri Nunn se během roku 1980 ke kapele vrátila a společně hudebníci podepsali kontrakt s Enigma Records, kde jako první vydali dvojitý singl Tell Me Why/The Metro, který svou úspěšností vydělal na vydání EP Pleasure Victim, na kterém se objevil první výrazný hit Sex (I'm A...), který byl na některých rádiových stanicích pro text zakázán.

V roce 1984 vyšlo další album, Love Life, a single No More Words s videem napodobující příběh Bonnie a Clydea. Světovým hitem se stal následný singl psaný pro film Top Gun, Take My Breath Away.

Berlin se oficiálně rozpadli v roce 1987 po neúspěchu alba Count Three & Pray a osobním sporům kolem úspěšného singlu Take My Breath Away. Nunn ho brala jako průlomový, což se ostatním členům nelíbilo a odmítali psát podobné písně.

Po vydání sólového alba Terri Nunn soudně vybojovala práva k používání jména kapely a založila ji s novými muzikanty v roce 1997.

Během let 2000-2001 Berlin přispívali jiným umělcům. Jedinou plnohodnotnou nahrávkou byla cover verze písně The Dope Show Marilyna Mansona vydaná na albu 4play.

Nové album vyšlo až 17. září 2013 pod názvem Animal a s titulním singlem It's The Way.

9. srpna 2016 Nunn pro The Washington Times prozradila, že chystá nový materiál s původními členy (Crawford, Nunn a Diamond) a plánuje turné na rok 2017. Vydání alba bylo ovšem odkládáno a k vydání nového materiálu došlo až 2. srpna 2019 v podobě desky Transcendance.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

27.12.2019 - 00:02 DevilDan přidal 2456 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.