Playlisty Akce
Reklama

R Bebe Rexha biografie

Biografie

Bleta "Bebe" Rexha se narodila 30. srpna 1989 v Brooklynu albánským rodičům. Její otec, Flamur Rexha, se narodil v Debaru v původní Jugoslávii a ve svých jednadvaceti letech emigroval do Ameriky. Matka Bukurije Rexha se narodila ve státech rodičům z Gostivaru. V albánštině "Bleta" znamená "včela", anglicky "bee" odkud vznikla přezdívka "Bebe".

V šesti letech se celá rodina přestěhovala do Staten Island. Tam navštěvovala Tottenville High School, kde byla součástí několika muzikálů, učila se na trumpetu, klavír a kytaru, mimo to se dostala do školního sboru, kde objevila, že má koloraturní soprán. Za svoje hudební vlivy označuje Coldplay, Cranberries, Lauryn Hill, Alanis Morissette, a Kanye Westa.

V roce 2010 potkala Petea Wentze z kapele Fall Out Boy, kterým začala spolupracovat v nahrávacím studiu v New York City, z čehož vznikl experimentální projekt Black Cards. Spolu několikrát naživo vystoupili, vydali singly a remixy, v lednu 2012 se Bebe rozhodla odejít a věnovat se své vlastní tvorbě.

V roce 2013 se upsala u Warner Bros. Records a začala psát texty, z nichž můžeme jmenovat Like a Champion pro Selenu Gomez nebo Glowing od Nikki Williams. Největší zlom přišel s textem The Monster v roce 2013, který si vzali do parády Eminem a Rihanna. Singl se dostal na vrcholy žebříčků i vyhrál Grammy. V tom samém roce vyšla Bebeina spolupráce s Cash Cash Take Me Home.

Debutový singl zpěvačka vydala 21. března 2014, I Can't Stop Drinking About You, s kterým se dostala na 22. pozici žebříčku Top Heatseekers časopisu Billboard. V listopadu se spojila s Pittbulem a vydala This Is Not a Drill. Na konci roku poté vychází další dva singly I'm Gonna Show You Crazy a Gone. Začátkem roku 2015 ji neminula spolupráce s rapperem G-Eazym na singlu Me, Myself & I, píseň měla ovšem původně vyjít jako sólo písnička Bebe s názvem "I Don't Need Anything".

První deskou se stalo EP I Don't Wanna Grow Up s datem vydáním na 12. květnu 2015 skrze Warner Bros. Records. Po boku Davida Guetty, Afrojacka a Nicki Minaj se se objevila v singlu Hey Mama. Její jméno bylo pod skladbu podepsáno až v červnu 2015.

Po setkání s manažerem Nicki Minaj, Gee Roberson, vznikla píseň No Broken Hearts, kde nechybí Nickiin rap. V červnu 2016 vznikla spolupráce s DJem Martinem Garixem In the Name of Love.

V 28. října 2016 do světa vkročil singl I Got You, který Bebe živě předvedla i při udílení cen MTV Europe Music Awards. Původně měly být No Broken Hearts i I Got You součástí plnohodnotné desky All Your Fault, nakonec se však rozhodlo jít cestou EP, jehož jediným singlem se stala právě I Got You. EP All Your Fault: Pt. 1 vyšlo 17. února 2017. V březnu v Dallasu začalo první světové turné po Severní Americe a Evropě s názvem All Your Fault Tour a celkově 29 koncerty.

V květnu 2017 šlo na MTV sledovat dokument Bebe Rexha: The Ride, který mapuje chvíle, které zpěvačce změnily život a cestu ke slávě. 21. července 2017 spolupracovala s původním členem One Direction, Louisem Tomlinsonem, díky čemuž vznikla píseň Back to You. 29. května je skrze singl The Way I Are (Dance with Somebody) oznámeno EP All Your Fault: Pt. 2 vydané 11. srpna 2017. V říjnu ho podporuje druhý singl, Meant to Be, který se umístil na druhé pozici Billboard Hot 100.

V září 2017 začala Bebe postovat nové písně s tím, že se chystá třetí díl All Your Fault. Plány se ovšem změnily a v listopadu vyšlo najevo, že půjde o album s názvem Expectations. Jeho obálka byla zveřejněna 8. dubna s datem vydáním určeným na 22. června 2018. Spolu s možností předobjednávky vyšly hned dva singly Ferrrari a 2 Souls on Fire s podílením rappera Quavo. Následoval je singl I'm a Mess v červenci a jehož vydání se fanoušci dozvěděli skrze Instastories. 20. listopadu 2017 si Bebe zopakovala spolupráci s Davidem Guettou v písni Say My Name, kde lze slyšet i J Bavina. Na konci roku byla nominována na Grammy jako Nejlepší nový umělec.

Začátkem roku 2018 Bebe přišla se singlem Last Hurrah a oznámením, že bude dělat kouče v 16. řadě hudební soutěže The Voice's Comeback Stage. 1. května 2019 vyjela na turné s kapelou Jonas Brothers. 30. května vyšla úspěšná spolupráce s duem DJů The Chainsmokers, Call You Mine.

V červnu 2019 se skrze Bang Showbiz fanoušci dozvěděli, že se Bebe chystá do studia tvořit novou hudbu pro další album. 18. října 2019 se píseň You Can't Stop the Girl stala soundtrackem pro Disneyho film Zloba: Královna černé magie (Maleficent: Mistress of Evil)

V lednu 2020 v rozhovoru s Ryanem Seacrestem Bebe prozradila, že chystá album inspirované jejím duševním zdravím, 9. října 2020 poté vydala pilotní singl Baby, I'm Jealous, ve kterém zahostovala rapperka Doja Cat.

Rok 2021 odstartoval singl Sacrifice a příslušenství ve spolupráci se značkou Puma, Bebe X Puma, které se daly sehnat v evropských pobočkách prodejce Diechmann. 14. dubna vyšel singl Sabotage a nakonec i celé album Better Mistakes. Jehož třetím singlem se stala píseň Sabotage a čtvrtým Die for a Man ve spolupráci s Lil Uzi Vertem.

25. října 2021 Bebe oznámila, že bude spolupracovat na písni Family s Davidem Guettou, Ty Dolla Sign a A Boogie wit da Hoodie. V srpnu 2022 se na TikToku stala virální skladba I'm Good (Blue) z dílny Davida Guetty. TikTok v lednu 2023 zpěvačka využila pro propagaci svého nového singlu Stars.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

15.02.2023 - 22:54 DevilDan přidal 433 znaků
08.05.2021 - 01:41 DevilDan přidal 250 znaků
26.01.2021 - 01:01 DevilDan přidal 229 znaků
06.01.2020 - 02:08 DevilDan přidal 412 znaků
02.03.2019 - 19:35 DevilDan přidal 4339 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.