Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

R Bebe Rexha biografie

Biografie

Bleta "Bebe" Rexha se narodila 30. srpna 1989 v Brooklynu albánským rodičům. Její otec, Flamur Rexha, se narodil v Debaru v původní Jugoslávii a ve svých jednadvaceti letech emigroval do Ameriky. Matka Bukurije Rexha se narodila ve státech rodičům z Gostivaru. V albánštině "Bleta" znamená "včela", anglicky "bee" odkud vznikla přezdívka "Bebe".

V šesti letech se celá rodina přestěhovala do Staten Island. Tam navštěvovala Tottenville High School, kde byla součástí několika muzikálů, učila se na trumpetu, klavír a kytaru, mimo to se dostala do školního sboru, kde objevila, že má koloraturní soprán. Za svoje hudební vlivy označuje Coldplay, Cranberries, Lauryn Hill, Alanis Morissette, a Kanye Westa.

V roce 2010 potkala Petea Wentze z kapele Fall Out Boy, kterým začala spolupracovat v nahrávacím studiu v New York City, z čehož vznikl experimentální projekt Black Cards. Spolu několikrát naživo vystoupili, vydali singly a remixy, v lednu 2012 se Bebe rozhodla odejít a věnovat se své vlastní tvorbě.

V roce 2013 se upsala u Warner Bros. Records a začala psát texty, z nichž můžeme jmenovat Like a Champion pro Selenu Gomez nebo Glowing od Nikki Williams. Největší zlom přišel s textem The Monster v roce 2013, který si vzali do parády Eminem a Rihanna. Singl se dostal na vrcholy žebříčků i vyhrál Grammy. V tom samém roce vyšla Bebeina spolupráce s Cash Cash Take Me Home.

Debutový singl zpěvačka vydala 21. března 2014, I Can't Stop Drinking About You, s kterým se dostala na 22. pozici žebříčku Top Heatseekers časopisu Billboard. V listopadu se spojila s Pittbulem a vydala This Is Not a Drill. Na konci roku poté vychází další dva singly I'm Gonna Show You Crazy a Gone. Začátkem roku 2015 ji neminula spolupráce s rapperem G-Eazym na singlu Me, Myself & I, píseň měla ovšem původně vyjít jako sólo písnička Bebe s názvem "I Don't Need Anything".

První deskou se stalo EP I Don't Wanna Grow Up s datem vydáním na 12. květnu 2015 skrze Warner Bros. Records. Po boku Davida Guetty, Afrojacka a Nicki Minaj se se objevila v singlu Hey Mama. Její jméno bylo pod skladbu podepsáno až v červnu 2015.

Po setkání s manažerem Nicki Minaj, Gee Roberson, vznikla píseň No Broken Hearts, kde nechybí Nickiin rap. V červnu 2016 vznikla spolupráce s DJem Martinem Garixem In the Name of Love.

V 28. října 2016 do světa vkročil singl I Got You, který Bebe živě předvedla i při udílení cen MTV Europe Music Awards. Původně měly být No Broken Hearts i I Got You součástí plnohodnotné desky All Your Fault, nakonec se však rozhodlo jít cestou EP, jehož jediným singlem se stala právě I Got You. EP All Your Fault: Pt. 1 vyšlo 17. února 2017. V březnu v Dallasu začalo první světové turné po Severní Americe a Evropě s názvem All Your Fault Tour a celkově 29 koncerty.

V květnu 2017 šlo na MTV sledovat dokument Bebe Rexha: The Ride, který mapuje chvíle, které zpěvačce změnily život a cestu ke slávě. 21. července 2017 spolupracovala s původním členem One Direction, Louisem Tomlinsonem, díky čemuž vznikla píseň Back to You. 29. května je skrze singl The Way I Are (Dance with Somebody) oznámeno EP All Your Fault: Pt. 2 vydané 11. srpna 2017. V říjnu ho podporuje druhý singl, Meant to Be, který se umístil na druhé pozici Billboard Hot 100.

V září 2017 začala Bebe postovat nové písně s tím, že se chystá třetí díl All Your Fault. Plány se ovšem změnily a v listopadu vyšlo najevo, že půjde o album s názvem Expectations. Jeho obálka byla zveřejněna 8. dubna s datem vydáním určeným na 22. června 2018. Spolu s možností předobjednávky vyšly hned dva singly Ferrrari a 2 Souls on Fire s podílením rappera Quavo. Následoval je singl I'm a Mess v červenci a jehož vydání se fanoušci dozvěděli skrze Instastories. 20. listopadu 2017 si Bebe zopakovala spolupráci s Davidem Guettou v písni Say My Name, kde lze slyšet i J Bavina. Na konci roku byla nominována na Grammy jako Nejlepší nový umělec.

Začátkem roku 2018 Bebe přišla se singlem Last Hurrah a oznámením, že bude dělat kouče v 16. řadě hudební soutěže The Voice's Comeback Stage.


Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

02.03.2019 - 19:35 DevilDan přidal 4339 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.