Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

L Avril Lavigne Zajímavosti

Zajímavosti interpreta

 • Přestože Avril má francouzské jméno a její otec dokonce pochází z Francie, díky čemuž je navíc už od narození z právního hlediska nositelka francouzského občanství, sama se francouzsky nezačala učit až do roku 2012 (do věku 27 let), když se odstěhovala do Paříže. (PunkFan)
 • V červenci 2008 navrhla vlastní řadu oblečení, které pojmenovala Abbey Dawn, podle přezdívky, kterou měla v dětství. Exkluzivním prodejcem této značky jsou v Americe obchodní domy Kohl′s. Oblečení je určené pro mladé obdivovatelky jejího stylu – častým motivem jsou lebky, zebří pruhy a motivy hvězd v kombinaci s tmavě fialovou, sytě růžovou a černou. (DevilDan)
 • V roce 2009 se spojila se společností Procter & Gamble Prestige a vydala s jejich pomocí svůj první parfém s názvem Black Star. Jeho oficiální uvedení na trh bylo oznámeno na webových stránkách zpěvačky 7. března 2009, v Evropě se objevil však až v létě a v Kanadě a USA ještě o něco později. Parfém, který v sobě spojuje jemné tóny růžového ibišku, černé švestky a tmavé čokolády je prodáván ve flakónu ve tvaru hvězdy.  (DevilDan)
 • Druhý parfém, Forbidden Rose, byl uveden na trh v červnu 2010. Tentokrát se v něm snoubily tóny červeného jablka, broskve, černého pepře, lotosového květu, otočníku, santalového dřeva, pralinek a vanilky. (DevilDan)
 • Děj reklamního spotu, který byl k propagaci parfému vyroben, se odehrává v temně gotické zahradě, do které vejde Avril a nalezne zde purpurovou růži. Flakon Forbidden Rose, jehož vršek zdobí tmavá růže, je vyveden v kombinaci purpurové a černé se stříbrnými odlesky. Roku 2011 vyšla její třetí vůně s názvem Wild Rose, která má podobný flakon jako její druhá vůně avšak růžové barvy. (DevilDan)
 • Zajíma se také i o účinkování ve filmech a seriálech. První televizní roli obdržela v roce 2002 v jedné z epizod seriálu Sabrina, mladá čarodějnice, kde se svou kapelou zahrála píseň Sk8er Boi ve scéně v nočním klubu. Podobnou roli dostala i ve filmu z roku 2004 Divoká jízda (Going the Distance). Hlavní hrdinové do sebe vrazí v zákulisí MuchMusic Video Awards po tom, co Avril odehraje svoji skladbu Losing Grip. (DevilDan)
 • Role v celovečerních filmech si vybírá opatrně a na začátku cíleně hledala malé příležitosti. Po úspěšném konkurzu dostala malou roli ve filmu z roku 2007 Osobní spravedlnost (The Flock). Scéna se natáčela v Novém Mexiku a Avril si v ní zahrála Beatrice Bell, přítelkyni hlavního podezřelého. Ve filmu se objevila po boku Claire Danes a Richarda Gerea.  (DevilDan)
 • V roce 2006 se v kinech objevil ještě jeden film, ve kterém si zahrála. Film Fast Food Nation. Fiktivní adaptace, kterou natočil režisér Richard Linklater, sleduje cestu hamburgerů kontaminovaných kraví stolicí až k počátku jejich cesty na americký talíř - na jatka. Lavigne zde hraje roli středoškolské studentky, která bojuje za osvobození krav. Film měl premiéru 17. listopadu 2006 a zůstal v kinech jedenáct týdnů. Celosvětově vydělal dva milióny dolarů. (DevilDan)
 • V kinech se totiž rok před Osobní spravedlností objevil jiný film, ve kterém účinkovala, byť jen hlasem. Za plotem byl natočen podle stejnojmenného kresleného seriálu a ona v něm namluvila postavu vačice Heather. Film měl premiéru 19. května 2006 a jenom během prvního víkendu vydělal 38 miliónu dolarů. Celosvětové tržby se vyšplhaly na 336 miliónů dolarů (DevilDan)
 • Když byla ještě teenager, chodila v Napanee do restaurace La Pizzeria. V dokumentu Under My Skin Bonez Documentary na sebe prozradila, že jejím oblíbeným jídlem je pizza s olivami. Příliš si ji však nedopřává, protože pizza není dobrá pro její hlas.  (DevilDan)
 • . La Pizzeria se na počest své slavné návštěvnice rozhodla tento druh pizzy po ní pojmenovat. To však není všechno. Pro fanoušky je zde také připravená návštěvní kniha, do které jí mohou napsat jakýkoliv vzkaz. Vždy, když pak zpěvačka přijede do Napanee navštívit rodiče, nezapomene si zanechané vzkazy vyzvednout. (DevilDan)
 • Na levém zápěstí má vytetovanou hvězdu. Stejnou má i její kamarád a spolupracovník Ben Moody. Na konci roku 2004 si nechala na pravé zápěstí vytetovat malé růžové srdce s písmenem D – podle křestního jména svého budoucího manžela Derycka Whibleyho, se kterým si také koupila v Beverly Hills dům (DevilDan)
 • V únoru 2004 začala chodit s Deryckem Whibleym, hlavním zpěvákem skupiny Sum 41. V červnu 2005 požádal Deryck Avril o ruku na dovolené v Benátkách. Vzali se v sobotu 15. července 2006 v kalifornském pobřežním městě Montecito. Ceremoniál začal v 5 hodin odpoledne a trval 20 minut. Avril na sobě měla šaty od návhrářky Very Wang a Deryck oblek od Huga Bosse. Svatby se zúčastnilo asi 110 hostů. Jako jejich svatební píseň si zvolili Iris od skupiny The Goo Goo Dolls. (DevilDan)
 • Původně chtěla mít „rock n' rollovou svatbu v goth stylu“, ale později přiznala, že měla trochu obavy jít proti tradici. „Už od dětství jsem snila o dni, kdy se budu vdávat. Musím mít na sobě bílou... Lidé si mysleli, že se budu vdávat v černých šatech a taky bych to asi udělala, jenže pak jsem si uvědomila, že bych se nechtěla dívat po dvaceti letech na svoje svatební fotky a říkat si, proč jsem proboha vypadala takhle.“ (DevilDan)
 • V září 2009 se po téměř čtyřech letech rozešli. V únoru 2012 začala pracovat na svém novém albu, spolupracovala zde se zpěvákem skupiny Nickelback Chadem Kroegerem. V průběhu spolupráce spolu začali chodit. 8. srpna téhož roku jí požádal Chad o ruku. V pondělí 1. července se po ročním vztahu vzali. (DevilDan)
 • Zapojuje se do množství charitativních aktivit např. Make Some Noise, Amnesty International, Erase MS, AmericanCPR.org, Camp Will-a-Way, Music Clearing Minefields, U.S. Campaign for Burma, Make-a-Wish Foundation a War Child. Objevila se také v kampani řetězce obchodů ALDO, jejíž výtěžek byl určen pro nadaci Youth AIDS.  (DevilDan)
 • V roce 2007 se zúčastnila koncertu Unite Against Aids na podporu Unicef, který ALDO pomohl uskutečnit. Koncert se konal z v Bell Centre v Montrealu. V listopadu 2010 se Avril zúčastnila setkání Clinton Global Initiative. (DevilDan)
 • ěhem svého turné v roce 2005 spolupracovala s neziskovou organizací Reverb, která bojuje za udržitelnost životního prostředí. Na albu Peace Songs, které připravila organizace War Child, nazpívala coververzi písně Knockin' on Heaven's Door a předělávkou Imagine Johna Lennona přispěla na albu Instant Karma: The Amnesty International Campaign to Save Darfur.  (DevilDan)
 • Roku 2010 založila vlastní nadaci (The Avril Lavigne Foundation). Nadace Avril Lavigne R.O.C.K.S. na podporu dětí a mládeže žijící s vážným onemocněním a zdravotním postižením. Název je složen z počátečních písmen pěti cílů, které si nadace vytyčila: (DevilDan)
 • Respect: Respektovat potřeby všech dětí a mládeže, bez ohledu na jejich situaci, a podpořit ostatní, aby dělali totéž. Opportunity: Vytvořit příležitost pro děti a mládež se závažným onemocněním nebo zdravotním postižením, aby následovali svoje sny. Choices: Nabídnout možnosti volby, tak aby děti a mládež viděla, že mají mnoho možností v životě, a ne jen jediný způsob, definovaný jejich situaci.  (DevilDan)
 • Knowledge: Informovat o tom, co je možné pro děti, mládež a jejich rodiny prostřednictvím nového programu, které bude nadace Avril Lavigne podporovat a pomáhat rozšiřovat. Strength: Dát dětem a jejich rodinám sílu čelit jejich každodenním problémům (DevilDan)
 • Její jméno ''Avril'' znamená francouzsky ''duben'' a přijímení ''Lavigne'' (rovněž francouzsky) se dá přeložit jako ''víno'' nebo ''vinné''. (PunkFan)
 • V roce 1998 vyhrála rádiovou soutěž, kde hlavní cenou byla možnost zazpívat si s Shaniou Twain. Při jejím koncertě v Corel Centre (nyní Scotiabank Place) v Ottawě pak zazpívala píseň What Made You Say That?. (EmLaSkOrAd3)
 • Během svého vystupování s Lennox Community Theatre upoutala Avril pozornost folkového zpěváka Steva Medda , který ji pak pozval, aby se s ním podílela na písni Touch the Sky na albu Quinte Spirit (vyšlo 1999). Na jeho dalším albu, My Window to You, které vyšlo rok na to, pak Avril zazpívala písně Temple of Life a Two Rivers. (EmLaSkOrAd3)
 • Když zpívala covery v knihkupectví v Kingstonu, všiml si jejího potenciálu C. Fabri, který pak poslal její videa z vystoupení několika vlivným osobám z hudebního průmyslu. M. Jowettovi (spoluzakladateli manažerské firmy Nettwerk) se Avriliny karaoke nahrávky pořízené ve sklepě zalíbily. Domluvil jí proto spolupráci s manažerem P. Zizzo, se kterým pak pracovala v New Yorku a napsala zde song Why?. Poté si jí všimla společnost Arista Records a podepsala s ní smlouvu. (EmLaSkOrAd3)

17

 • Píseň byla poprvé zahrána jako překvapení pro fanoušky na jejím koncertě v The Viper Room v Los Angeles. (Little_Sonny)
 • Avril: ,,Zpívám o tom jak je mi 17, protože v té době to vše začalo. Doufám, že si pamatuji všechna slova.'' (Lenin606)

4 Real

 • Avril: ,,V podstatě je to o nervozitě se znovu zamilovat. Nevíte jestli vám někdo zlomí srdce nebo ne, bojíte se někomu důvěřovat, protože jste to předtím zažili a bojíte se, že se to znovu stane. Teď je vše nádherné, ale může se to změnit.'' (Lenin606)

Alice (Underground)

 • Průvodní píseň k filmu Tima Burtona Alice in Wonderland (Alenka v říši divů). Avril pravděpodobně oslovilo vedení Disney. Napsala a na klavír složila Avril Lavigne, produkoval Butch Walker, mixoval Deryck Whibley. Alenka v říši divů dále inspirovala Avril k navržení dalších kousků oblečení pro její značku oblečení Abbey Dawn (Peggy9)
 • V lednu 2010 Avil spolupracovala s Disney a vytvořila pro něj kolekci oděvních designů inspirovaných filmem Tima Burtona Alice in Wonderland. Požádala vedení Disneyho, jestli by nemohla pro film napsat píseň a tak vznikla skladba Alice, která ve filmu zazněla při závěrečných titulcích. (EmLaSkOrAd3)
 • Zde na karaoketextech je text písně zcela kompletní, což znamená, že jsou zde slova z pětiminutové verze této skladby, která se nachází na albu. Ve zkrácené verzi skladby (která je v officiálním videoklipu) chybí druhá sloka. (EmLaSkOrAd3)
 • Singl byl v rádiu poprvé přehrán ve středu 27. ledna 2010, ke stáhnutí byl uvolněn o dva dny později. (strawberry3)
 • Píseň byla produkována Butchem Walkerem a mixována Avriliným bývalým manželem Deryckem Whibleym. (strawberry3)
 • Avril: ,,Jsou to pocity, které prožívá Alenka. Je v neznámém prostředí, zkouší něco jiného, neví co se stane. Je to strašidelné. Ona je ale nezastavitelná. Dostane se do různých situací, ale nezmění ji to. Doufá, že se nezhroutí.'' (Lenin606)

Anything But Ordinary

 • Název měl být původně i název alba Let Go. Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Produkoval, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002 (Peggy9)
 • Avril: ,,Můj život byl všední a já ho chtěla změnit. I kdyby mi někdo ublížil tak bych to přijala, cítila bych aspoň, že žiju. Chci být sama sebou. Ne tím co mi někdo nařídí.'' (Lenin606)

Bad Girl feat. Marilyn Manson

 • Skladbu otevírá Mansonova věta „Just lay your head in daddy’s lap, you’re a bad girl.“ (Jen si polož hlavu do taťkova klína, jsi zlobivá holka). Jeho vliv je patrný ve výrazně rockovějším nádechu oproti předchozím vydaným singlům, které se nesou v duchu pop-rockového popěvku nebo balady. (DevilDan)
 • „Je to jedna z nejtvrdších a nejvíce temných skladeb na této nahrávce,“potvrzuje sama zpěvačka. Píseň obsahuje provokativní text a temnou atmosféru. Patrně se stane jednou z nejvýraznějších mezi ostatními třinácti nahrávkami. (DevilDan)
 • Avril: ,,Šla jsem na jeho koncert a stali jsme se přáteli. Jednu noc jsem napsala text a věděla, že ta píseň bude více rocková. Zavolala jsem mu a on ve 4 ráno přijel. Nemusela jsem ho ani přemlouvat, prostě se mu to líbilo.'' (Lenin606)

Black Star

 • Black Star je píseň napsaná pro propagační kampaň ke stejnojmennému parfému. (EmLaSkOrAd3)
 • Tuto skladbu začala Avril nahrávat v listopadu 2008, měsíc po skončení turné The Best Damn Tour. (EmLaSkOrAd3)

Breakaway

 • Tuhle píseň původně napsala a nazpívala Avril v roce 2001 a pak jí dala kelly clarkson  (Anysek17)
 • Píseň se objevila na albu Breakaway (Kelly Clarkson) v roce 2004. (EmLaSkOrAd3)

Complicated

 • První singl Kanaďanky Avril Lavigne, který jí proslavil a vydobyl jí první místa v hitparádách po celém světě a nominace na ceny Grammy. Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Produkoval, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Videoklip byl natočen v nákupním centru Eagle Rock Plaza v Los Angeles během dvou dnů. Centrum bylo po celou dobu natáčení normálně otevřené, jelikož Avril v té době nebyla ještě vůbec známá. (noirre)
 • Avril o písni řekla : ''Complicated'' je píseň o tom, jak mohou být lidé falešní. Někdy mi vadí, jak jsou lidé nepraví a ukazují dvě tváře. Lavigne také uvedla, že má tuto zkušenost se svými příteli nebo kamarádkami. (noirre)
 • Většina Avriliných písniček je o skutečných lidech nebo situacích. 'Complicated' ale není o nikom konkrétním. "Je jednoduše o životě, falešných lidech a vztazích." říká Avril. (Walkman)
 • Video ke 'Complicated' bylo na MTV Music Awards 2002 druhým nejlepším klipem roku. První byl videoklip k písni 'Without me' od Eminema. (Walkman)
 • Píseň byla nominována na cenu Grammy v kategorii 'Píseň roku', nakonec ale vyhrála 'Don't Know Why' od Norah Jones. Norah porazila Avril i v kategoriích 'Nejlepší popové vokální album' a 'Nejlepší nový umělec'. (Walkman)
 • Avril: ,,Můj kluk je v pohodě, když je se mnou, ale s přáteli se chová jako idiot.'' (Lenin606)
 • Díky písni Complicated získala Avril cenu za Nejlepšího nového umělce (Best New Artist) na MTV Video Music Awards 2002.  (EmLaSkOrAd3)
 • Píseň Complicated se dostala v Austrálii na první místo, v americké hitparádě U.S. Hot 100 na druhé místo a v Kanadě se stala nejlépe prodávaným kanadským singlem roku 2002 (EmLaSkOrAd3)
 • Avril Lavigne překonala rekord Natalie Imbruglie, když se jí podařilo udržet singl Complicated na prvním místě v hitparádě Contemporary Hit Radio jedenáct týdnů v kuse. (EmLaSkOrAd3)
 • Úryvek z textu této písně byl citován ve filmu Jeden den v New Yorku, ale skladba jako taková ve snímku nezazněla. (EmLaSkOrAd3)

Crush

 • Avril tuto píseň napsala společně se Zane Carney. (niky33)

Darlin

 • I přes to, že Deryck a Avril již spolu nebyli, tak producentem této písničky je Deryck. Je to díky tomu, že když Avril bylo 17 tak se poflakovala se svojí bandou a bandou Derycka (SUM 41) tak byli venku dlouho do noci a hráli různé písně a právě tuhle píseň hrála Av pro Derycka..  (jirinka8)
 • Darlin' je písnička, kterou jsem napsala, když mi bylo 14/15 let. Ještě předtím, než jsem měla podepsanou smlouvu s nahrávací společností a bydlela jsem doma se svýma rodičema v Kanadě. Píseň je inspirována tím, co jsem vídávala jako malá holka." -Avril (jirinka8)
 • Avril: ,,Vždy když tuhle píseň slyším tak si vzpomenu na svůj pokoj a to jak jsem to zahrála mamce.'' (Lenin606)
 • Darlin byla druhou skladbou, kterou Avril napsala. V té době jí bylo patnáct let a žila v Napanee v Ontariu.  (EmLaSkOrAd3)

Daydream

 • Tuto píseň sice Avril nazpívala, později ji ale nabídla Mirandě Cosgrove. Miranda nabídku přijala a tato skladba se objevila na jejím album Sparks Fly (2010). (EmLaSkOrAd3)

Don't Tell Me

 • Slova napsala Avril Lavigne, hudbu Evan Taubenfeld. Mixoval Tom Lord-Alge. Produkoval Butch Walker. Nahrál Russ-T Cobb a Ruby Red Productions: Zpěv- Avril Lavigne Elektrická a akustická kytara, zpěv v pozadí- Evan Taubenfeld Elektrická a basová kytara, klávesy, bicí nástroje, programování, zpěv v pozadí- Butch Walker Bicí- Kenny Cresswell (Peggy9)
 • Avril: ,,Je těžké v těchto dnech najít holky, které ví za co stojí a neobětují se pro někoho. Vědí co je láska, kuráž, vůle a odhodlání být sami sebou. Myslím, že hodně holek chtějí tohle mít, ale neodváží se.'' (Lenin606)

Everybody Hurts

 • Everybody Hurts je píseň, kterou jsem napsala s jedním z mých nejlepších kamarádů Evanem Taubenfeldem. Moje zpráva písně je jako 'Jo, tohle bolí. Buďme silní při procházení si tím. Bude to OK a je v pořádku bát se'.-Avril (jirinka8)
 • Avril: ,,Je to jiné, ale pořád jsem to já.'' (Lenin606)

Fall To Pieces

 • Napsala Avril a Raine Maida. Produkoval Raine Maida, mixoval Tom Lord-Alge, nahrál Brian Garcia. Kytary - Raine Maida, Phil X a Nick Lashley, bassa a programování - Jason Lader, všechny bicí - Kenny Aronoff (Peggy9)
 • Singl měl mít i videoklip, ale natáčení bylo zrušeno.  (PunkFan)
 • Avril: ,,Ve vztahu se dostanete do dvou bodů - rozejdete se nebo vydržíte. Já doufám, že to zvládneme.'' (Lenin606)

Fly

 • Pieseň bola vydaná ako charitatívny singel, z ktorého výťažok bude venovaný na Letnú špeciálnu olympiádu 2015. (mima33)
 • Pieseň napísali Avril Lavigne, Chad Kroeger a David Hodges. Produkoval Chad Kroeger. (mima33)
 • Píseň unikla 15/4/2015, původní vydání bylo plánováno o den pozdeji, teda 16/4//2014. (-Avril-)
 • Skladba bola pôvodne napísaná a nahraná v roku 2012 a mala sa objaviť na piatom štúdiovom albume Avril, ale napokon sa do výberu nedostala. Neskôr sa Avril rozhodla pieseň vydať ako charitatívny singel prostredníctvom svojej "The Avril Lavigne Foundation". (mima33)

Forgotten

 • Napsala Avril a Chantal Kreviazuk. Produkoval a nahrál Don Gilmore, mixoval Randy Saub. Kytara - Michael Ward, klávesy a programování - Jon O´Brien, bicí - Josh Preese (Peggy9)

Freak Out

 • Text Avril, hudba Evan Taubenfeld a Matt Brann. Produkoval Butch Walker, mixoval Tom Lord-Alge, nahrál Russ-T Gobb. Elektrické kytary - Evan Taubenfeld a Butch Walker. Akustická kytara, bicí a hlas v pozadí - Evan. Bassy, bicí nástroje a programování - Butch. (Peggy9)
 • Avril: ,,Tahle je píseň o tom, jak jsem byla kontrolovaná, ale já si chci žít svůj život po svém. Chci být volná. Song je o tom, jak žít svůj život a nezajímat se, co říkají druzí.'' (Lenin606)

Girlfriend

 • CD/DVD tohoto alba obsahuje část, kde nahrávali tuhle píseň. Avril začala při poslechu přehrávání "Girlfriend" náhodně foukat do lahve od piva a stalo se, že se to nahrálo k písni. Pak si všimli, že její foukání do lahve se nahrává a vypnuli to, ale během posledních sekund písně, když podruhé zpívá refrén, je v pozadí slabě slyšet. (Walkman)
 • Avril nazpívala refrén písně v 8 světových jazycích. (mima33)
 • Avril tuhle píseň naspívala v 8 jazycích: Italsky, Francouzky, Japonsky, Čínsky, Německy, Portugalsky, Španělsky a Anglicky. Avril také řekla, že nejtěžší na zpívání byla podle ní Němčina. (MrsCrazyX)
 • Na svém profilu na MySpace Avril prozradila, že prvním singlem z alba The Best Damn Thing bude píseň Girlfriend a že má vyjít 29. ledna, ale toto datum se posunulo kvůli vzrůstající rádiové popularitě singlu Keep Holding On. (EmLaSkOrAd3)
 • Singl Girlfriend měl po přesunutí data premiéru 26. února. (EmLaSkOrAd3)
 • Videoklip k písničce se stal prvním videem na YouTube, který dosáhl 100 milionů zhlédnutí. Stalo se tak v červnu 2008. (Lenin606)
 • Song zazněl ve filmu "Domácí mazlíček"  (Felipe)

Give You What You Like

 • Videoklip ku skladbe sa natáčal u Avril doma. Vo videu hrá na gitare jej brat Matt Lavigne. (mima33)
 • Pieseň bola zaradená na soundtrack k filmu Babysitter's Black Book. (mima33)
 • Píseň je o kompenzaci samoty příležitostným sexem. (PunkFan)

Goodbye

 • Píseň zazněla v soundtracku k filmu Jack a Jill (2011). (Walkman)
 • Avril: ,,Produkovala jsem celou píseň. Nikdy jsem ji nehrála živě, protože je pro mě až moc osobní. Inspirovala celou desku Goodbye Lullaby.'' (Lenin606)

Head Above Water

 • Následně po vydání písně pokračovala se svojí nadací. The Avril Lavigne Foundation s kterou chce pomoci lidem s touto nemocí (MilosSebert)
 • Píseň s oficiálním videoklipem Avril vydala přesně v den jejích 34 narozenin (MilosSebert)
 • První singl po pětileté pauze, během které Avril bojovala s vážnou nemocí, lymskou boreliózou, který sepsala, když ležela na lůžku. (MilosSebert)

Hello Kitty

 • Japonská postavička není v názvu náhodou - sama zpěvačka v songu používá japonštinu, a míří tak ke své početné fanouškovské základně v této zemi. Snaží se jim přiblížit i jejich pověstným (ne)vkusem - video je šíleně barevné (růžové především) a dohromady vlastně nedává žádný smysl. Avril se raduje ze suši, mává fanouškům, běhá po obchodě se sladkostmi... Zkrátka běžný život pop-rockové princezny. (DevilDan)
 • Píseň byla sice doopravdy určená pro japonské fanoušky, ale jinak vyvolala velký odpor a dokonce i nařčení z rasismu.Prý že nejenom, ale i kvůli této písničce je Avril 2013-14 považována zatím za nejméně úspěšnou v kariéře. (Megycrystal)
 • Avril: ,,Růžová je moje oblíbená barva a jsem posedlá Hello Kitty. Ano mělo to být trochu sexuální, ale opravdu je to jenom o té hračce.'' (Lenin606)

Here's To Never Growing Up

 • Videoklip si svoji premiéru odbyl 9. května a zpěvačka se v něm vrací do školních let, většina děje se totiž odehrává na maturitním plese. Pod taktovkou režiséra Roberta Halese si zahráli i její bývalí spoluhráčí Evan Taubenfeld a Devin Bronson. (hanbor)
 • V čase 2:06 Avril nahodí svůj "Complicated" vzhled (Bílé tílko, černá kravata a kraťasy). Jede na skateboardu prázdnou školní chodbou. Je to vlastně pocta klipu k singlu, který ji v roce 2002 proslavil. (Walkman)
 • Když zpívá "Singing Radiohead.." má tím Avril na mysli single s názvem "Creep". (Walkman)
 • Na Radio Disney Music Awards 2014 byla tato píseň nominována v kategorii Best Song To Rock Out To With Your BFF (píseň, kterou si nejlíp užiješ se svou BFF). (johnie1lenka)

He Wasn't

 • Napsala Avril a Chantal Kreviazuk. Mixoval Tom Lord-Alge. Produkovala Raine Maida. Nahrál Brian Garcia: Zpěv- Avril Kytara- Phil X Basová kytara- Mike Elizondo Bicí- Bill Lefler Bicí nástroje- Brian Garcia (Peggy9)
 • Avril: ,,Myslela jsem, že je perfektní a byl vše co jsem chtěla. Pravda ale vyšla najevo.'' (Lenin606)

How Does It Feel

 • Napsala Avril a Chantal Kreviazuk. Mixoval Tom Lord-Alge. Produkoval Raine Maida. Nahrál Brian Garcia: Zpěv- Avril Kytara- Phil X Basová kytara a programování- Jason Lader Bicí- Bill Lefler Bicí nástroje- Brian Garcia Klávesy- Chantal Kreviazuk a Raine Maida Smyčcové uspořádání- Reine Maida, Chantal Kreviazuk a Avril Cello- Victor Lawrence Housle- Mark Robertson a Sam Fisher Viola- Shanti Randall (Peggy9)
 • Avril: ,,I silná osoba může mít slabé srdce, být ztracená, unavená. Pořád o tom přemýšlí, jako by nikdo nemohl být jako ona. Doufá, že někdo by si mohl sednout a plakat s ní, aby věděla, že oni nejsou tak rozdílní.'' (Lenin606)

How you remind me (Nickelback)

 • Avril předělala písničku skupiny Nickelback (s jejímž členem Chadem Kroegrem je zasnoubená) pro japonský animovaný film "One Piece Film Z". (Walkman)

Hush, Hush

 • Avril: ,,Je to o vztahu, který dospíval a znamenal pro nás hodně. Pak se vše začalo hroutit. Říkám mu ať si jde a dělá si co chce. Chci se ho zeptat, proč se to stalo, ale jsem zticha. I když je konec, tak si ho ale stejně pořád budu pamatovat.'' (Lenin606)

I Always Get What I Want

 • Avril s touto skladbou opravdu ráda vystupuje, protože to s ní může pořádně rozjet. Zpívala jí i na svém posledním turné, přesto, že to je jen "b-side" z druhého alba.  (Peggy9)
 • Avril: ,,Tohle je zábavný song, co ze mě dělaly a psaly média.'' (Lenin606)

I Can Do Better

 • ,,I will drink as much Lemoncello as I can and I'll do it again and again'' vzniklo na poslední chvíli. Avril pila při nahrávání desky Lemoncello a dala ho i do textu. (Lenin606)

I Love You

 • "I Love You" je velmi blízká mému srdci. Je to píseň, která byla inspirovaná lidmi, které na tomto světě miluji nejvíce. Je inspirovaný krásou těch lidí a vším, čím jsme si prošli. -Avril (jirinka8)
 • Avril nikdy neřekla, o kom zpívá, i když fanoušci se na to hodněkrát ptali. Píseň měla být původně i singl. (Lenin606)

I'm With You

 • 3. singl z alba Let Go. Jedna z písni, kterou Avril, podle jejích slov, zpívá nejradši. Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Produkoval, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Rihanna použila části z "I'm with you" ve své písni "Cheers (Drink to that)". Avril byla nadšená a dokonce si zahrála i ve videoklipu. (Walkman)
 • Píšeň I'm With You zazněla v americké komedii Božský Bruce (Felipe)
 • Avril: ,,Když jste sami, můžete se cítit strašně. Bojíte se, snažíte se přijít na to jací jste, vyřešit to, ale nemůžete. Chcete, aby vám někdo pomohl, ale nikdo to neudělá.'' (Lenin606)

Innocence

 • Avril: ,,Je to o zachycení okamžiku, chvíle blaha a štěstí. Tahle píseň je pro mě vždy nádherná. Už dlouho jsem neslyšela tohle album, a když jsem si pustila tenhle song řekla jsem si sakra! Líbí se mi jak je to otevřené a můžete opravdu slyšet můj hlas a to je, si myslím to, co chce každý skladatel mít.'' (Lenin606)

Iris (Goo Goo Dolls)

 • Tuto píseň si nechala zahrát na své první svatbě s Deryckem, v roce 2006 vzala. (Avriljenejjj)

I Will Be

 • Píseň se objevila na limitované edici alba "The Best Damn Thing" pro Severní Ameriku, Taiwan a Japonsko. (Walkman)
 • "I Will Be" napsali Avril Lavigne, Max Martin a Lukasz "Dr. Luke" Gottwald. (Walkman)
 • V roce 2007 píseň přezpívala britská zpěvačka Leona Lewis. Je na jejím debutovém albu "Spirit". Natočila k němu i videoklip, v němž si zahrál Chace Crawford, známý hlavně ze seriálu "Gossip Girl". (Walkman)
 • Avril: ,,Zničila jsem vztah, kterého jsem si vážila. Chci to napravit.'' (Lenin606)

Knocking On Heaven's Door (Live)

 • Píseň je součástí projektu charitativní organizace War Child "Hope". (EmLaSkOrAd3)

Let Me Go (ft. Chad Kroeger)

 • Avril tuhle písničku zazpívala se svým manželem Chadem Kroegerem.  (Mischel13)
 • Píseň měla být původně o rozchodu ale když spolu Avril a Chad začali chodit, řekli si že by to bylo divné a tak přepsali poslední refrén čímž píseň získala naprosto jiný význam (Swiftie13)

Listen (ft. One Ok Rock)

 • Skladba sa nachádza na albume Ambitions japonskej rockovej skupiny One Ok Rock, ktorý vyšiel 11.1.2017 (mima33)

Losing Grip

 • Losing Grip je poslední singl z alba Let go. Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Vytvořil, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002 (Peggy9)
 • Avril říká, že Losing Grip je její oblíbená písnička z alba Let Go. (Walkman)
 • Ve videoklipu k této písni si zahrála sestra Avril - Michelle. (EmLaSkOrAd3)
 • Avril: ,,Vystupuji s tím jenom když jsem naštvaná na kluky. A já jsem vždy naštvaná. Ten kluk o kom zpívám už mě nezajímá, vyšla mi z toho přece písnička ne?'' (Lenin606)

Love Me Insane

 • Píseň je o odvážnosti znovu se zamilovat. (niky33)
 • Avril tuto píseň napsala v jejím obývacím pokoji, u piana, v Los Angeles.  (niky33)

Mobile

 • Píseň z alba Let Go. Avril zde vyjadřuje své pocity z cestování po světě, které pro ni bylo doposud neznámé. Tato píseň hraje v závěru filmu Medailon. Napsala Avril Lavigne a Clif Magness. Produkoval a nahrál Clif Magness. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Videoklip k písni se natáčel v ulicích Los Angeles v prosinci 2002, ale zůstalo nezveřejněné - teprve až po 8 letech, v roce 2011 uniklo na Youtube  (noirre)
 • Píseň Mobile je také na soundtracku k filmům Wimbledon a Medailon a objevila se i ve filmu Líbánky. (Alexxandra)

My Happy Ending

 • Produkoval Butch Walker, nahrál Russ-T Cobb a Paul David Hager, mixoval Tom Lord-Alge, všechny kytary, piano a programovaní - Butch Walker, všechny bicí - Kenny Aronoff, Klávesy, smyčce - Patrick Warren, drum programming - Dan Chase (Peggy9)
 • Text a hudbu napsali Avril a Butch Walker (Peggy9)
 • Píseň zazněla ve filmu Bravo Girls: Všechno nebo nic ( Bring It On: All or Nothing ). (Walkman)
 • Avril: ,,Rozchod, loučím se se šťastným koncem, který jsem očekávala.'' (Lenin606)

My World

 • Píseň o Avriliném dospívání. Napsala Avril Lavigne a Clif Magness. Produkoval a nahrál Clif Magness. Vydala Arista records v roce 2002. (Peggy9)
 • Avril: ,,Ať se děje cokoli, kdykoliv můžete zavřít oči a být někde jinde. Občas to dělám.'' (Lenin606)

Naked

 • Napsala Avril Lavigne, Curt Frasca a Sabelle Breer. Produkoval Curt Frasca. Nahrál Jon Berman a Curt Frasca. (Peggy9)
 • Avril: ,,Když se poprvé zamilujete a slibujete si, že spolu zůstanete navždy, myslíte si, že té osobě můžete věřit. Nemůžete nic skrývat. Občas je to nebezpečné, ale je to nádherný a osvobozující pocit.'' (Lenin606)

Nobody's Fool

 • Skvělý popis zpěvaččiny povahy a nátury. Napsala Avril Lavigne a Peter Zizzo. Produkoval a připravil Peter Zizzo. Nahrál David Snackney. Vydala Arista records roku 2002 (Peggy9)
 • Tato písnička zazněla ve filmu Pravá blondýnka 2. (Avriljenejjj)

Nobody's Home

 • Text - Avril, hudba - Avril a Ben Moody. Produkoval a nahrál Don Gilmore, mixoval Tom Lord-Alge, kytara - Ben Moody, klávesy a programování - Jon O´ Brien, smyčcová kompozice - David Campbell, bicí - Brooks Wackerman (Peggy9)
 • Píseň vypráví o dívce, se kterou Avril chodila na střední školu. (Peggy9)
 • Tato píseň jako třetí v pořadí alba Under my skin neumístila narozdíl od svých vrstevnic (např. My happy ending nebo He wasn't) ani v top 40. Poslední vydaný single alba "Fall to pieces" prodělal podobný neúspěch. (Megycrystal)

Not Enough

 • Avril: ,,Vztah se rozpadá, ale není to lehké se ho vzdát. Všechny věci, o které jsme se snažily, aby zachránily vztah, nestačily.'' (Lenin606)

Push

 • Je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších songů na tomto albu. Všechny moje kamarádky ho milují. Je to píseň o hledání lásky, věření v lásku, bojování pro lásku a také posouvání se dál, prostě pojďme na to zapomenout, protože se milujeme. - Avril (jirinka8)
 • Na této skladbě hostuje Evan Taubenfeld. (EmLaSkOrAd3)

Remember When

 • Avril: ,,Je to o tom jak někoho vyškrtnete ze svého života. Ten dotyčný je jiný než předtím a začínáte ho nenávidět. Je tu stále ten zoufalý pokus to udržet. Popisuji ztrátu jistoty a kouzla vztahu.'' (Lenin606)

Rock N Roll

 • Částečně animovaný a částečně hraný klip režíroval Chris Marrs Piliero, který v minulosti spolupracoval například s Britney Spears nebo Kelly Clarkson. Děj připomíná komiks plný padouchů, se kterými se zpěvačka coby superhrdinka musí vypořádat. V divokém klipu k úderné písničce tak o zábavu není nouze, nechybí ani dívčí polibky nebo medvěd s hlavou žraloka. (hanbor)
 • V klipu si zahraje i Dannica McKellar (její postava se jmenuje Winnie). Hrála v sitcomu "The Wonder Years", na který v klipu také naráží. Její a Avrilin polibek odkazuje na polibek Madonny a Britney Spears na MTV Music Awards z roku 2003. (Walkman)
 • Product placement : Mobil, který Avril v úvodní scéně klipu použije, je Sony Xperia Z. Má ho ve sklenici s vodou, aby ukázala, že je skutečně voděodolný, jak hlásá reklama. Kytara je značky Fender. (Walkman)
 • Scéna, kde Avril na poušti před kostelem hraje sólo na kytaru, má být pocta skupině Guns N Roses. Avrilina scéna napodobuje Slashovo sólo v písni November Rain. (Walkman)

Runaway

 • Avril: ,,Je to jedna z těch písní o špatném dni. Když se vzbudíte, uvědomíte si, jak vás život trápí. Jediná věc, jak to dostat z hlavy, je ztratit kontrolu. Křičet, smát se, cokoli co vás udělá šťastným.'' (Lenin606)

Sk8er Boi

 • 2. singl zpěvačky z alba Let Go. Napsala ho, jako zadostiučinění toho, jak se na ní dívali spolužáci na střední škole. Jinými slovy - ona je ten skejťák. Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Produkoval, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • V roce 2003 koupilo studio Paramount Pictures práva k příběhu písně Sk8er Boi s cílem natočit podle písně film. Tento film ale bohužel nikdy nebyl dokončen. (Walkman)
 • Song je metafora vztahu, kde se pár k sobě nehodí, ale měli by být spolu. Nabádá k poznání lidí předtím než je začneme soudit. (Lenin606)

Slipped Away

 • Napsala Avril a Chantal Kreviazuk. Produkoval Reine Maida, mixoval Tom Lord-Alge, nahrál Brian Garcia. Zpěv a kytara - Avril. Bassy a programování - Jason Lader. Bicí nástroje - Brian Garcia. Smyčcová kompozice - Reine Maida a Chantal Kreviazuk. Housle - Mark Robertson a Sam Pormicola. Další kytary - Phil X a Reine Maida. Bicí - Bill Lefler. Klavír - Chantal K. Viola - Alma Fernandez. Cello - Victor Lawrence (Peggy9)
 • K této písni Avril napsala: "Tato skladba je věnována památce mého milovaného dědečka"  (Peggy9)

Smile

 • Bílou stěnu v pozadí klipu s nápisy a plagáty si Avril vydesignovala a z části i vytvořila sama.Velká část jejích "kresbiček" bohužel vidět nelze. (Megycrystal)
 • Avril: ,,Myslím si, že by nám to mělo říkat, ať se usmíváme bez příčiny, ať se toho nebojíme. Každý má důvod se smát, jenom ho musí najít.'' (Lenin606)

Souvenir

 • Avril tuto píseň napsala společně s Lauren Christy. (niky33)

Stop Standing There

 • Je píseň, kterou jsem napsala sama - doma na svém klavíru. Tato píseň je song, o kterém si myslím, že by se mohl týkat spousty holek. Je to prostě tak trochu o klukovi, který jen tak stojí tamhle a opravdu nic jiného nedělá. Jako 'Ahoj, cítíš to, co cítím já? Jsme na stejné straně? Stane se něco? Udělej první tah'. - Avril (jirinka8)

Take Me Away

 • Slova napsala Avril Lavigne, hudbu Evan Taubenfeld. Mixoval Randy Staub. Produkoval a nahrál Don Gilmore: Kytara- Michael Ward Klávesy a programování- Jon O´Brien Bicí- Josh Freese  (Peggy9)
 • Avril: ,,Tohle je o zmatenosti emocí, zmatenost v lásce. Nepřiznám to a myslím na ''co když''? Nevědomost mě sžírá uvnitř.'' (Lenin606)

Temple of life

 • Během svého vystupování s Lennox Community Theatre upoutala Avril pozornost místního folkového zpěváka Steva Medda a na jeho dalším albu, My Window to You (2000), pak Avril zazpívala písně Temple of Life a Two Rivers. (EmLaSkOrAd3)

Things I'll Never Say (Live)

 • Napsala Avril Lavigne a The Matrix. Produkoval, připravil a nahrál The Matrix. Vydala Arista records v roce 2002 (Peggy9)
 • Avril: ,,Jsem nervozní, když projdu okolo toho kdo se mi líbí. Chtěla bych mu toho tolik říct, ale nejde to.'' (Lenin606)
 • Avril tuhle píseň hrála jenom v začátcích její kariéry. Až v roce 2014 ji zahrála na přání fanoušků na Avril Lavigne Tour. (Lenin606)

Together

 • Napsala Avril Lavigne a Chantal Kreviazuk. Mixoval Randy Staub. Produkoval a nahrál Don Gilmore: Kytara- Michael Ward Klávesy a programování- Jon O´Brien a Static Bicí- Brooks Wackerman Piáno- Chantal Kreviazuk - Vydala Arista-RCA records 2004 (Peggy9)
 • Avril: ,,Je to o vztahu, ze kterého jste vyrostli. Jste pořád spolu, ale není mezi vámi žádné spojení. Ten vztah vás akorát ničí.'' (Lenin606)

Tomorrow

 • Napsala Avril Lavigne, Curt Frasca a Sabelle Breer. Produkoval Curt Frasca for Verse Entertainment. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Avril tuto píseň ve skutečnosti napsala pro svého dědečka, později když zemřel tak píseň v ten den zahrála na svém koncertě v Dublinu u kterého se rozplakala. (noirre)

Too Much To Ask

 • Napsala Avril Lavigne a Clif Magness. Produkoval a nahrál Clif Magness. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Avril: ,,Ve 14 jsem poznala kluka, který slíbil že zavolá, ale neudělal to. Každý má nějakou osobu pro kterou by udělal cokoli, jen aby si vás všimla. Děláš jim život šťastnější, ale oni se ti neodvděčí.'' (Lenin606)

Two rivers

 • Během svého vystupování s Lennox Community Theatre upoutala Avril pozornost místního folkového zpěváka Steva Medda a na jeho dalším albu, My Window to You (2000), pak Avril zazpívala písně Temple of Life a Two Rivers. (EmLaSkOrAd3)

Unwanted

 • Z alba Let Go. Napsala Avril Lavigne a Clif Magness. Produkoval a nahrál Clif Magness. Vydala Arista records v roce 2002  (Peggy9)
 • Avril: ,,Jste využiti někým, kdo se s váma akorát chlubí kamarádům. Kluci jsou takový, jeden den vás znají a další ne. Holky by si měly uvědomit, že sex není vyjádření, že o někoho stojíte. Je jednoduché, aby vám nadávali do kur*y, když jste mu chtěli ukázat, že ho potřebujete.'' (Lenin606)

Warrior

 • Jedná se o píseň, kterou Avril napsala hned po písni "Head Above Water". Obě tyto písně jsou o souboji se zdravím. (niky33)

What The Hell

 • "What The Hell" je píseň, která se liší od ostatních na albu "Goodbye Lullaby". Je proti nim hodně popová, drzá a ne tolik osobní.  (Walkman)
 • Je to píseň, která je prostě o životě, svobodě a o změnách. Je o osobní svobodě. - Avril (jirinka8)
 • Videoklip k písni obsahuje hned 3 (ne)skryté reklamy-na Avrilin vlastní parfém, její oblečení Abbey dawn a Sonny Ericsson.  (Megycrystal)
 • Když Avril ve videoklipu vstoupí do obchodu kde se chce schovat, blonďatá žena u vchodu , kterou potká a pozdraví, je její matka. Není to jediná členka rodiny, která jsi v jejích videoklipech zahrála, v jisté písni si zahrál např. i její bratr. (Megycrystal)
 • Singl What The Hell měl premiéru 31. prosince 2011 v programu Dick Clark's New Year's Rockin' Eve. (EmLaSkOrAd3)

When You're Gone

 • Tuhle píseň napsala Avril o Deryckovi (frontman skupiny Sum41). Vyjadřuje v ní, jak moc se jí po něm stýská když nejsou spolu. (Walkman)

Who Knows

 • Napsala Avril a Chantal Kreviazuk. Produkoval Raine Maida. Mixoval Tom Lord-Alge. Nahrál Brian Garcia. Kytara - Phil X, basy a programování - Jadon Lader, klávesy - Raine Maida, bicí - Bill Lafler, bicí nástorje - Brian Garcia (Peggy9)
 • Avril: ,,Osobu, kterou jsem znala, se změnila a já chci, aby to bylo vše zase zpátky. Aby všichni měli svá přesvědčení a věřili si čemu chtějí. Ať sobě či Bohu.'' (Lenin606)

Why

 • M. Jowettovi (spoluzakladateli manažerské firmy Nettwerk) se Avriliny domácí nahrávky líbily. Domluvil jí proto spolupráci s manažerem P. Zizzo, se kterým pak pracovala v New Yorku a právě zde napsala song Why. (EmLaSkOrAd3)

Wish You Were Here

 • Po natočení klipu napsala Avril na twitter: "Ty slzy jsou skutečné ... žádná cibule!" (Walkman)
 • Je píseň, která hovoří o postrádání někoho - ať už je to den, pár týdnů, měsíc. Někoho, s kým nám je fajn, i když mezi námi je tolik rozlišností v životě, kterými jsme si prošli. Prostě když někoho upřímně postrádáme. -Avril (jirinka8)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.