Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

A Avenged Sevenfold Zajímavosti

avenged-sevenfold-590333.jpg

Avenged Sevenfold má 1236 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Ke konci roku 2009 byl ve svém domě nalezen mrtev bubeník James Owen Sullivan (The Rev). Po této nešťastné události byl ke spolupráci s kapelou na nové desce a turné přizván Mike Portnoy, bubeník z Dream Theater. (DevilDan)
 • Avenged Sevenfold hráli metalcore v jejich albu Sounding the Seventh Trumpet, ve kterém jste mohli slyšet především styl screamo . Na svém třetím albu však skupina změnila styl a hlavní štítkové vydání, album City of Evil, které obsahuje více melodického zpěvu a "power ballads". (DevilDan)
 • Jméno skupiny je odkazem na Starý zákon. Když Kain zabil Abéla, Hospodin ho proklel a zavrhl, což byl v podstatě nejvyšší možný trest. A aby nikoho nenapadlo ukrátit Kainovo utrpění tím, že ho zabije, byl Kain označen a kdokoli, kdo by na něj vztáhl ruku, byl by stižen sedminásobnou pomstou - v angličtině "avenged sevenfold". (Zakl1nac)

Betrayed

 • Píseň Betrayed slouží k uctění památky kytaristy Dimebaga Darrella z heavy metalové kapely Pantera, který byl smrtelně postřelen na podiu při vystupování 8.12.2004 v Ohiu. Střelcem byl 25ti letý Nathan Gale, který byl později na místě zastřelen policií. (Spitzer666)

Crimson Day

 • Píseň napsal M. Shadows o Owenu Jamesi Sandersovi, jeho synovi, jehož narození bral jako nový začátek, nový život, po smrti bubeníka Jimmyho Sullivana.  (IvBrooks)

Dose

 • Text skladby je inspirován příběhem tzv. muže z Tauredu z roku 1954. (R3mley)

Fiction

 • Fiction je Jimmyho dopis na rozloučenou. Třetí den po dokončení písně umírá na selhání srdce. Existuje však teorie, že spáchal sebevraždu, protože jeho smrt byla zaviněna předávkování léků proti bolesti a alkoholu. Jimmy měl, ale problémy se srdcem delší dobu. (hrac28)

I Won't See You Tonight Part 1

 • Tuhle písničku napsal zpěvák M. Shadows potom, co přistihl svého kamaráda Justina Sane (bývalého basistu Avenged Sevenfold), když se pokoušel spáchat sebevraždu. Jako část textu použil úryvky z jeho dopisu na rozloučenou. Tahle část písničky je z pohledu Justina a druhá z pohledu M. Shadowse.  (Marushka21)

I Won't See You Tonight Part 2

 • Tuhle písničku napsal zpěvák M. Shadows potom, co přistihl svého kamaráda Justina Sane (bývalého basistu Avenged Sevenfold), když se pokoušel spáchat sebevraždu. Jako část textu použil úryvky z jeho dopisu na rozloučenou. Tahle část písničky je z pohledu M. Shadowse, první část je z pohledu Justina.  (Marushka21)

Seize The Day

 • Název „Seize the day“ znamená doslova „využít den“ ve smyslu „žít naplno“. Je to ono známé latinské „carpe diem“. Poselství písně je jasné: nikdo tu není navždycky. Máš na vybranou. „Žij naplno“ vztahy s lidmi, kteří pro tebe něco znamenají, můžeš o něj přijít dřív než bys vůbec myslel, nevíš co přinese další den a pak ti zbude jen lítost. (Yalka)

Shepherd Of Fire

 • Tento singl, výrazně čerpající narativní způsob kompozice z legendárního hitu "Enter Sandman" již zmíněných kalifornských nestorů, dostal do vínku zajímavý atmosférický snímek, kde v imganinárním autě jedoucí kapelu obklopují znepokojivé scenérie tak, jak se točily automobilové scény za starých dobrých časů zlaté éry Hollywoodu. (hanbor)

So Far Away

 • Píseň byla věnována zesnulému bubeníku The Rev. (hrac28)

The Art Of Subconscious Illusion (Feat. Valary DiBenedetto)

 • Část písničky "Punching slowly my mind can't change the speed" a "No matter what I do or how hard I try" zpívá, repektive řve, manželka zpěváka M. Shadowse - Valary Sanders.  (Marushka21)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.