Playlisty Akce
Reklama

M Ava Max biografie

Biografie

Amanda Ava Koci se narodila 16. února 1994 albánským rodičům. Když jí byly tři roky, rodiče se rozhodli odstěhovat z Albánie a žili v kostele v Paříži, dokud nedostali od místní ženy pasy a neimigrovali do Spojených států, konkrétně do Wisconsinu. Během dětství Amanda vídala své rodiče v boji o přežití, kdy oba měli tři zaměstnání a nemluvili anglicky. Její matka byla trénovaná operní pěvkyně a otec hrál na piáno.

V osmi letech se rodina přestěhovala do Virginie, kde se zúčastnila několika soutěží v rámci Radio Disney, než nastoupila na střední školu. Ve třinácti přijala prostřední jméno Ava, což odůvodnila tím, že se nikdy necítila jako Amanda. O rok později se s matkou přestěhovala do Los Angeles, aby se mohla soustředit na hudební kariéru, později začala psát o vztazích, které pozorovala kolem sebe.

Pod jménem Ava v březnu 2013 debutovala se singlem Take Away the Pain, který v červenci 2015 zremixovalo DJské duo Project 46. Po roce nahrávání dem a odmítání ze strany studií potkala v roce 2014 kanadského producenta Cirkuta. Zazpívala mu "Happy Birthday", což vedlo ke spolupráci a vydání písně Anyone but You skrze SoundCloud v červenci 2016. Píseň ji získala smlouvu s Atlantic Records. Po podepsání začala hledat druhé jméno pro svůj pseudonym a rozhodla se pro Max, aby spojila mužský i ženský prvek. Kolem let 2016-17 přijala jako svůj znak tzn. "Max Cut", který použila i do svého loga.

20. dubna 2018 vydala My Way, následovaný spoluprací s Gashi v písni Slippin. 8. června si ji přizval ke spolupráci raper Witt Lowry. O měsíc později vyšel na SoundCloudu singl Salt, 13. srpna vydala jako promoční singl Not Your Barbie Girl. Průlomem se ovšem stal až hit Sweet but Psycho vydaný 17. srpna 2018, který dosáhl prvenství ve 22 zemích. 23. srpna 2018 ji čekala hvězdná spolupráce na singlu Make Up s Vice a Jasonem Derulo a nahrání Let It Be Me pro album Davida Guetty.

7. března 2019 vydala další úspěšný singl So Am I, který se dostal do top 10 v Polsku, Skotsku, Norsku a Švédsku. V létě vyšel remix za spolupráce korejské skupiny NCT 127. 7. srpna se objevila na skladbě Slow Dance amerického hudebníka AJ Mitchell a vydala svůj další singl Torn. 31. října vydala za příležitosti Halloweenu klip k Freaking Me Out. Dalším úspěchem pro zpěvačku bylo vítězství na 2019 MTV Europe Music Awards za Best Push Act. 6. listopadu 2019 ji vyšel duet s Pablo Alboránem, Tabú. Rok 2019 zakončila vydáním písně Alone, Pt. II s Alanem Walkerem 29. prosince.

12. března 2020 Ava vydala singl Kings & Queens jako pátý singl z nadcházející první desky Heaven & Hell. 15. května 2020 se soundtrackem pro animák Scoob! stala její country kolaborace On Me. Šestým singlem z debutového alba se 30. července 2020 stala píseň Who's Laughing Now, následovaná písní OMG What's Happening 3. září 2020.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

06.09.2020 - 18:47 DevilDan přidal 2972 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.