Playlisty Akce
Reklama

A Army Of Lovers biografie

Biografie

Kapela začínala jako formace Barbie, jenž tvořili Alexander Bard, Jean-Pierre Barda a Camilla Henemark známá jako La Camilla. Později si změnili jméno s odkazem na dokumentární film Army of Lovers or Revolt of the Perverts od německé režisérky Rosa von Praunheim, která se zaměřuje na práva homosexuálů.

Stálými členy zůstaly Alexander Bard, mozek kapely a Jean-Pierre Barda, hlavní vokalista. La Camilla kapelu opustila v roce 1991 a byla nahrazena Michaelou de la Cour. V roce 1992 se kapela stala čtyřčlennou, když se k nim přidala Dominika Peczynski, což trvalo i po roce 1995, kdy Michealu nahrala stará známá La Camille.

Největším průlomem kapely byl v roce 1991 singl Crucified, který se dostal do top desítky evropských hitů a byl jedním z nejprodávanějších za rok 1991. Největší slávu jim ovšem přinesly kostýmy navrhované povětšinou Camillou Thulin a videa v režii Fredrika Boklunda.

Krom výše zmíněného singlu bodoval v hitparádách i singl Obsession a Ride the Bullet z druhého alba Massive Luxury Overdose. První deska, Disco Extravaganza nezabodovala hlavně kvůli experimentování s klubovým zvukem. Další úspěch přinesl singl z desky The Gods of Earth and Heaven, Israelism, který kupodivu získal silné hodnocení i v Isreali. Čtvrté album Glory, Glamour and Gold (1994) bylo podpořeno klubovým turné po Německu, kapela zároveň v rámci turné podporovala sňatky homosexuálních párů.

V roce 1995 vyšla první kompilace Les Greatest Hits se třemi novými písněmi. O rok později jednu nahradila píseň King Midas v reedici, na které se podílel Jonas Berggren z Ace of Base. Od roku 1996 se kapela začala soustředit na nový projekt, kapelu Vacuum.

V roce 2001 se kapela znovu dala dohromady, aby oslavila 10. výročí druhou kompilací Le Grand Docu-Soap. Deska obsahuje tři covery včetně Let the Sunshine In a Hands Up.

V červnu 2011 se znovu sešly vokalistky La Camilla a Dominika, které se staly hostem na singlu Don't Try to Steal My Limelight švédské drag umělkyně a bloggerky Miss Ingy. Toto trio později založilo formaci Happy Hoes a vydalo singl We Rule the World a v prosinci vánoční Happy Ho Ho Ho.

Původní členové se objevili pospolu v rámci účasti na Melodifestivalen 2013 s písní Rockin' the Ride s touhou reprezentovat Švédsko na Eurovision Song Contest 2013. Zvoleni však nebyli.

V roce 2013 přišla další sbírka toho nejlepšího, Big Battle of Egos, následovaná videem a singlem Signed on My Tattoo, jedná se o duet Army of Lovers s Bardovou kapelou Gravitonas. V červnu vyšlo EP Scandinavian Crime s novou verzí Rockin' The Ride a Tragedy původně z alba Big Battle of Egos. 1. července 2013 vznikla nová verze největšího hitu Crucified 2013 s videem, jenž mělo premiéru na Expressen TV.

V září 2018 se fanoušci dočkali premiéry dokumentu Army of Lovers in the Holy Land v rámci Haifa International Film Festival v Israeli.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

19.08.2021 - 22:17 DevilDan přidal 3005 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.