Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

A Arakain Zajímavosti

Zajímavosti interpreta

  • Arakain je česká metalová kapela, která byla založena v roce 1982 z původní kapely Apad, jejímž zpěvákem byl Aleš Brichta. Ten se stal frontmanem kapely Arakain a byl jím až do roku 2002. Po jeho odchodu z kapely jej nahradil Petr Kolář a nakonec od roku 2005 pak Jan Toužimský. (DevilDan)
  • Svůj první koncert odehráli v Kulturním domě Cíl v Praze 10. Poté následovala další vystoupení, zejména na tanečních zábavách. (DevilDan)
  • V roce 1985 přichází na místo kytaristy Marek Podskalský. Jako host se skupinou v těchto dvou letech zpívá Lucie Bílá. Nedvěda v roce 1986 u bicích nahrazuje Karel Jenčík, u baskytary se během několika měsíců vystřídal Zdeněk Kub a následně Miroslav Mach střídá Marka Podskalského. (DevilDan)
  • V roce 1987 Arakain poprvé vyprodává velký sál Lucerny a zároveň mu v nakladatelství Panton vychází v březnu 1988 první SP.  (DevilDan)
  • V březnu 2002 se Aleš a zbytek Arakainu rozhodli, že se jejich cesty rozejdou. 15. května 2002 byl v Lucerně uspořádán megakoncert ke 20 letům skupiny - 20 let natvrdo, zároveň šlo o poslední koncert ve staré sestavě, i když se během koncertu členové snažili, aby to tak nevyznělo. Po krátké době Arakain našel nového zpěváka Petra Koláře, kterému již předtím Brichta říkal, že ho asi nahradí. (DevilDan)
  • Roku 2005 odchází zpěvák Petr Kolář - na jeho místo nastupuje Jan Toužimský - alternativa Petra Koláře a Kamila Střihavky v muzikálu Excalibur. Při této příležitosti odchází i Marek Žežulka z postu bubeníka a pokračuje pouze v kapele Divokej Bill. (DevilDan)

Jedna krev (s Dymytry)

  • Na hudbě se podílel Jiří Urban společně se svým synem (Jiří Urban ml.) z Dymytry. (JindNovo)

Nenávidím

  • Text pojednává o sebevraždě přítelkyně nebo snoubenky (to přesně nevím) Jana Toužimského (zpěváka). O čem text písně pojednává si můžete všimnou hned v první sloce, která zní: "Jak nenávidím kámen, teď nese tvoje jméno. Jak nenávidím růže, co ti na něj pokládám."( "Jak nenávidím kámen, teď nese tvoje jméno má znamenat náhrobní kámen...) ta sebevražda jde pochopit z konce čtvrté sloky kde je napsáno: "ty jsi svůj vrah natisíckrát."...  (Matthew_Cz)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.