Playlisty Akce
Reklama

A Anne-Marie biografie

Biografie

Anne-Marie Rose Nicholson, narozená 7. dubna 1991, vyrůstala v East Tilbury v Essexu, odkud pochází její matka. V šesti letech se objevila ve dvou West End produkcích muzikálu Les Misérables a ve dvanácti se po boku Jessie J objevila v muzikálu Whistle Down the Wind. Krom hudby se od devíti let začala věnovat karate, kde má černý pásek.

V roce 2013 vydala demo "Summer Girl" pro Rocket Records, pokračovala hostováním na různých singlech, než si ji všimli Rudimental, kterým v té době vypadla jedna z vokalistek. Anne-Marie se tak podílela na čtyřech písních z alba We the Generation, z nichž nejvíc zabodovala Rumour Mill. Následovalo dvouleté turné s kapelou a 10. června 2015 debutové EP Karate.

20. května 2016 vypustila do světa pilotní singl Alarm z připravované desky, v té době chystané pod názvem "Breathing Fire". V říjnu 2016 oznámila vystoupení na 31. ročníku Eurosonic Noorderslag v Nizozemsku a ve stejný měsíc Clean Bandit vydali Rockabye s vokály Anne-Marie a Jamajčana Sean Paula. 10. března vyšel singl Ciao Adios poprvé představený živě v KOKO. Píseň se v Británii dostala do top10. Album, nakonec pojmenované Speak Your Mind, vyšlo 27. dubna 2018 a jeho předskokanem se stal další úspěšná kolaborace, tentokrát s Marshmello v písničce Friends.

V červenci 2018 spojila síly s Davidem Guettou při práci na písničce Don't Leave Me Alone a společně s Jamesem Arthurem napsala a nazpívala píseň pro soundtrackové album The Greatest Showman: Reimagined, Rewrite the Stars.

V březnu 2019 prozradila v rozhovoru pro Music Week, že psaní písní je pro ní určitou terapií, stejně jako práce ve studiu, takže se fanoušci určitě brzy dočkají nového alba. Jako první singl se objevila píseň Birthday 7. února 2020. Druhý singl, Her, vyšel na den matek a třetím se stala spolupráce s raperkou Doja Cat, To be Young.

Od ledna 2021 nahradila Meghan Trainor v porotě hudební soutěže The Voice UK a 15. ledna vydala spolupráci s britským raperem KSI a Digital Farm Animals, Don't Play.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

18.02.2021 - 16:25 DevilDan přidal 2119 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.