Playlisty Kecárna
Reklama

B Andy Biersack biografie

Biografie

Syn, Andrew Dennis Biersack, Chrise a Amy Biersackových se narodil 26. prosince 1990 v Cincinnati v Ohiu. Od ranného dětství chodil do církevní školy, hlavní vliv na jeho kreativitu měl jeho předškolní učitel Jamie Peters. Pro svůj styl oblékání a výběr hudby (Kiss, The Misfits, Avenged Sevenfold atd.) byl často šikanován. Později nastoupil na School for Creative and Performing Arts v Cincinnati, kde si zvolil obor drama a vokální hudba.
Dva dny poté, co mu bylo 18 let, opustil školu a poté promoval, aby se přestěhoval do Los Angeles v naději na další rozvoj své potenciální kariéry.

Ve čtrnácti letech se svými kamarády založil úplně první kapelu Biersack, která se později proměnila v Black Veil Brides. Do roku 2011 používal přezdívku Andy Six.

V květnu 2014 Andy prozradil časopisu Kerrang!, že pracuje na hudbě mimo BVB pod pseudonymem Andy Black. Vysvětlil, že jeho sólový projekt bude mít radikálně odlišný zvuk ve srovnání s kapelou, a že má pocit, že tento zvuk nedokáže v rámci kapely vytvořit, a tak se rozhodl převzít jej jako sólový umělec. Andyho inspirací pro tento projekt byla jeho láska k synthové a gothické hudbě 80. let.

První album tohoto projektu, Shadow Side, vyšlo 6. května 2016 s hlavním singlem We Don't Have to Dance. Druhé album ho následovalo 12. dubna 2019 pod názvem The Ghost of Ohio. Ve stejný den vyšel i hlavní singl Westwood Road.

Kromě hudby se po přestěhování do LA krátce věnoval herectví. Měl malou roli v reklamě AT&T "Confetti" nebo 30sekundový spot v reklamě "Jumping" od Montana Meth. V únoru 2016 získal roli Johnnyho Fausta v thrilleru American Satan po boku člena kapely Asking Alexandria, Bena Bruce.

19. dubna 2019 ve spolupráci s Z2 Comics vyšel historický beletrický grafický román Ghost of Ohio.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

18.05.2021 - 09:31 DevilDan ubral -4 znaků
16.05.2021 - 22:38 DevilDan přidal 1843 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.