Kecárna Playlisty
Obnov stránku
Desktop verze
Horní menu

A Amaranthe Zajímavosti

amaranthe-582789.jpg

Amaranthe má 500 fanoušků

Zajímavosti interpreta

 • Původní grunter skupiny Andy Solvestrom odešel po několika letech ze skupiny, aby se mohl věnovat svým solovým projektům. (DarkAvenger)
 • Skupina míchá elektronický metal s popem, power metalem a death metalem. Jejich hudební žánr je tak různorodý a mohli bychom je přirovnat i ke crossoveru. (DarkAvenger)
 • Skupina se narozdíl od většiny jiných metalových skupin odlišuje tím že v jejím čele stojí hned 3 zpěváci. Čistý ženský vokál obstarává Elize Ryd, mužský zase Jake E Berg a grunt jejich nový zpěvák Henrik. (DarkAvenger)
 • Skupinu založili v roce 2008 kytarista Olof se zpěvákem Jakem a poté k sobě přizvali zbylé členy, se kterými vydali EP Leave Everything Behind, které mělo úspéch a nahrávací společnosti se o ně začali přetahovat a tak získali smlouvu na jejich debutové CD. (DarkAvenger)
 • Skupina jela turné s Within Temptation a jejich grunter Henrik dokonce zpíval v písni Silver Moonlight se zpěvačkou Sharon Den Adel. (DarkAvenger)
 • Skupina je známa svými téměř filmovými klipy, za jejich tvorbou stojí zpěvák Jake a režisér Patric Ulaess který natočil všechny videa. Jak sám Jake prohlásil tak by rád ve sledovanosti klipů trumfl samotného Justina Biebera.  (DarkAvenger)
 • Alba krom standartních verzí vyšly i v rozšířených edicích s dvd které obsahovali klipy a dokumenty. Edice převážně vyšliy v Japonsku. (DarkRider)
 • Skupina se snaží mít pozitivní texty jako mají například v power metalu. Jak sami říkají nechtějí zpívat o ničem negativním a chtějí lidi inspirovat k lepším věcem a přinášet jim radost.  (DarkRider)

365

 • Skladba „365“ je prvním singlem z pátého alba Amaranthe „Helix“, přičemž je také první ukázkou materiálu skupiny, na němž se už nepodílel dlouholetý vokalista Jake E, jež kapelu opustil v únoru roku 2017 a jehož nahradil zpěvák Nils Molin z Dynazty, pro něhož je právě singl „365“ vůbec prvotním hudebním počinem pro Amaranthe. (Pennywise)

Countdown

 • Skladba „Countdown“ jakožto druhý singl z pátého alba skupiny představuje hororovější stránku Amaranthe, o níž kytarista Olof Mörck prohásil: „S Countdown vybublává na povrch naše jiná stránka, temná, vážnější… Je to něco, na co nejsou lidé od Amaranthe zvyklí. Myslím, že jsme ještě nikdy neudělali něco v takovém kontrastu k tomu, jací jsme.“ (Pennywise)

Hunger

 • Hunger byl jejich první singl a klip. Video k songu se podobá filmu. Například tím že začína se znělkou filmové společnosti Universal. V klipu vidíme jak neznamí útočníci napadli a unesli všechny zpěváky a drží je v zajetí a mučí je. Zbytek skupiny se je snaží vysvobodit a nakonec se jim to povede. Klip končí tak že všichni členové skupiny odcházejí společně pryč zatímco za nimi hoří sklad kde byli drženi jako rukojmí a útočníci jsou přemoženi.  (DarkRider)

Serendipity

 • Pojem serendipita označuje objevování věcí pomocí šťastné náhody a důvtipu, které nebyly původně hledány.  (Geralt)

The Nexus

 • Klip byl inspirován sci-fi filmy jako jsou třeba Vetřelci nebo Star Wars. Pokud jde o Vetřelce tak se inspirovali hlavně kryogeními schránkami ve kterých skupina byla zmražená až do budoucnosti a pak to že se probudili po 57 letech stejně jako hlavní hrdinka filmu Vetřelci. Futuristické město které vidíme na konci klipu bylo inspirováno městy ze Star Wars. (DarkRider)
 • První singl z alba The Nexus a poslední videoklip kde se se s skupinou objevil původní grunter Andy Solvestrom než se poté rozhodl od nich odejít. (DarkRider)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.