Playlisty Akce
Reklama

S Álvaro Soler biografie

Biografie

Álvaro Tauchert Soler se narodil 9. ledna 1991 v Barceloně. Jeho otec je Němec a matka španělská Belgičanka, takže vyrůstal v multijazyčné rodině. V deseti letech se s rodiči odstěhoval do Japonska, kde žil do svých sedmnácti a od dětství bral lekce na klavír.

Po návratu do Španělska v roce 2010 založil se svým bratrem a kamarády kapelu Urban Lights, která se popisovala mícháním britského popu, indie popu a elektronické hudby. Úspěch kapely dokreslilo vítězství na univerzitní soutěži kapel a účast na castingu do soutěže ¡Tú sí que vales!, kde se dostali do finální osmičky. Sebeprodukovali i album.

V roce 2014 Soler kapelu opustil a vydal se na sólovou dráhu se základnou v Berlíně. Tam vydal první singl El mismo sol za spolupráce Aliho Zuckowskiho a Simona Triebela. Píseň vyšla 4. dubna 2015 a největší úspěch sklidila v Itálii, kde dosáhla prvenství.

Debutové album Álvaro vydal 23. července 2015 s názvem Eterno Agosto, tedy věčný srpen, pod Universal Music. Album obsahuje prvky latin a folk popu. Celosvětově úspěšné singly ovšem přišly až na znovu vydané verzi alba, Sofia a Animal.

V roce 2016 byl zvolen jako porotce 10. řady italské verze hudební soutěže X Factor a v roce 2017 se podílel na soundtracku k animovanému filmu Já, padouch 3 (Despicable Me 3) s písní Yo contigo, tú conmigo.

29. března 2018 vyšel zbrusu nový singl La Cintura jako ochutnávka z druhého alba Mar de Colores jehož vydání padlo na 7. září 2018.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

14.03.2019 - 22:52 DevilDan přidal 1507 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.