Playlisty Akce
Reklama

W Alan Walker biografie

Biografie

Alan Olav Walker narozený 24. srpna 1997 v Northampton, Anglie je britsko-norský DJ, Youtuber a producent proslavený především svou prvotinou Faded.

Alanův otec je Brit Philip Alan Walker, jeho matka je Norka Hilde Omdal Walker, díky čemuž má dvojité občanství. Vyrůstal se svou starší sestrou Camillou, která se téže narodila v Anglii a bratrem Andreasem narozeným v Norsku.
V jeho dvou letech se rodina odstěhovala do Bergenu. Později malý Alan našel zájem v počítačích a to konkrétně v grafice a hudebnímu programování. I když neměl žádné hudební základy, učil se dle Youtubových videí.

V roce 2012 poslouchal italského DJe Davida Whistleho a zjistil, jak produkovat vlastní hudbu. Inspirovali ho EDM producenti K-391 a Ahrix, stejně tak filmový skladatelé Hans Zimmer a Steve Jablonsky. Na svém laptopu začal používal program FL Studio a tvořit první tracky. V červenci už dostával zpětnou vazbu od fanoušků pod jménem DJ Walkzz.

17. srpna 2014 Alan vydal svůj průlomový singl Fade, který opětovně vydalo vydavatelství NoCopyrightSounds 19. listopadu. Následovaly ho tracky Spectre a Force v roce 2015.
O něco později umělec podepsal smlouvu s MER Musikk, které je pod Sony Music Sweden a remasteroval Fade do verze Faded s vokály Iselin Solheim.

V lednu 2016 ukončil vysokou školu, aby se mohl věnovat hudební kariéře. 27. února vystoupil na Winter X Games v Oslu. 3. června vyšel další úspěšný singl Sing Me to Sleep se zpěvem Iselin Solheim z Faded. Na písni Alone se pro změnu podílela zpěvačka Noonie Bao a jak sám Alan řekl, jednalo se o ukončení "trilogie".

21. a 22. prosince se v jeho domovském Bergenu konal koncert s názvem "Alan Walker is Heading Home", kde zaznělo 16 písní se zpěvem zpěváků Angeliny Jordan, Mariuse Samuelsena, Alexandry Rotan, Yosefa Wolde-Mariama a Tove Styrkea. Koncert byl i živě streamován na Youtube. O den později vyšel klip k Routine za spolupráce s Davidem Whistlem.

Na začátku 2017 se Alanův YouTube kanál stal nejúspěšnějším kanálem registrovaným v Norsku s více než 4,5 milionu odběratelů. 14. prosince 2018 vyšel umělcův debut, Different World obsahující například novou Diamond Heart, ke které bylo v roce 2019 nahráno video nebo úspěšný singl Alone.

Patnáctitrackové album World of Walker vyšlo 26. listopadu 2021.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

11.07.2022 - 20:27 DevilDan ubral -2 znaků
05.06.2022 - 23:54 DevilDan přidal 2378 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.