Playlisty Akce
Reklama

A A Banquet biografie

Biografie

A Banquet byla česká indie rocková kapela hrající ve složení Matěj "Mathieu" Káninský, Michael Vácha a Richard Spilka od roku 2009 do rozpadu v roce 2014.

Kapela vznikla Mathieuem a Michaelem v létě 2009 s ambicí hrát svůj vlastní styl, futu-roll, tedy mix klasického rocku, darkwave a současných indie/electro žánrů. Krátce nato je doplnil Richard díky, čemuž mohlo na konci roku 2009 vzniknout první demo nazvané FUTU-ROLL!. Následně projeli Čechy v rámci turné Ready for Futu-roll?!. V dubnu 2010 vstoupili do studia Soundevice a nahráli debutový singl Dark Streets, který byl později zařazen na první EP Kiss the Night!.

Po hraní na letních festivalech během roku 2010 přišlo další turné, tentokrát s názvem FUTU-ROLL COMES TO RUIN YOUR CITY! během kterého se podívali i na Slovensko. Na konci roku získalo trio ocenění objev roku na serverech Bandzone.cz a Indiemusic.cz.

Rok 2011 kluci strávili natáčením videoklipů k jejich dalším singlům, Freeze to Caress a Gold Frames. V létě přišla písnička Magic Eyes of May spolu s turné Let’s Break the Monotony, které krom Česka a Slovenska bylo doplněno o Polsko.

V roce 2012 se kapela přesunula do Chicaga za producentem Stevem Albinim, díky jemuž a pražskému producentovi Borisu Carloffu, vznikla debutová deska Breath s titulní skladbou Lost in Your Shades. Album vyšlo v dubnu 2012 a bylo pokřtěno v Lucerna Music Baru.
Ve stejném roce trio vyhrálo cenu Objev roku v anketě Žebřík, kde nejvíc zabodovala písnička Far Away, který se také dlouho držel na vrcholku tuzemským hitparád, T-Music Chart, MTV Wishlist a Óčko chart. Dalším úspěchem bylo předskakování kapele Hadouken!.

Během léta se kapela objevila na velkých festivalech jako Rock for People, Colours of Ostrava, Open Air, Rock for Churchill nebo na slovenském Grape Festivalu. Podzim poté strávili na turné Moje krevní skupina s českými Mandrage. V prosinci vyšel singl Climb the Hill a kapela odlétla do Velké Británie, aby mohla natáčet další singly.

Tím prvním se stala píseň Too Young, následovaly koncerty v Maďarsku, Itálii a Rusku. Po návratu do Česka si kapela odnesla ocenění v podobě Objevu roku a nominace na Skladbu roku v anketě Žebřík, 2. místo v Objevu roku hudebních cen Óčko TV a 3. místo v kategorii Objev roku v Ceny Anděl 2012. Oceněn byl i přebal jejich desky Breath a merch v Megaton show. Ve vyprodaném Sasazu se kapela postarala o koncert před světoznámými Imagine Dragons.

V létě nezapomněli na velké festivaly a představili se na Rock For People, Smíchov Open Air, České hrady.

V létě 2014 přišla nečekaná zpráva, že se kapela rozchází. Poslední koncerty tak byly odehrány na festivalech Sázavafest a Natruc.

Zpracoval: DevilDan;
Historie úprav

05.06.2022 - 01:12 DevilDan přidal 2749 znaků

Diskografie

Nejúspěšnější hity

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.